vedoucí » ne 1. 7. » PeKo

Ahoj, tradiční přehled vedoucích obohacený o rok 2017. Doufám, že eště nikdo nezapomněl na Matěje z loňského Slovinska, dle Stáni nejlepšího vedoucího (nejlepší..., ale co třeba Dusík?). Doufám, že teď v Německu někdo vyfotí dalšího vedoucího (i pomocného), aby nebyla narušena kontinuita. Já tam nebudu. Dík

 1. ADVENTURA
  1. Jirka (Načaljnik) - Pobaltí 2002
  2. Marcela Levinská - Bretaň 2003
  3. Štefan (Pišta) - Maďarsko 2004
  4. Vítek - Jižní Anglie 2005
  5. Vítek - Alsasko 2006
  6. Vítek - Polsko 2007
  7. Vítek - Severní Anglie 2008
  8. Ondřej - Itálie 2009
  9. Jarmila - Bornholm, Švédsko 2010
 2. NOMÁD
  1. Martin - Švýcarsko 2011
  2. Dana - Be-Ne-Lux + De 2012
  3. Leo - Rakousko 2013
  4. Matěj - Burgundsko 2014
  5. Petr - Dánsko 2015
  6. Ondřej (Dusík) - Provence 2016
  7. Matěj - Slovinsko 2017

Lhota 2018 » po 9. 7. » JiNa

Kamarádí, moc se na Vás těšíme. Ale letos budou trochu sportovnější podmínky – uvidíte sami – máme pro Vás překvápko. Kdo může spát ve stanu a má ho, prosíme, aby jste letos v něm spali. Pro ty, kteří nemohou spát ve stanu, máme samozřejmě zajištěné postele, ale prosím vemte si spacáky. Takže čau o víkendu.

Lhota Doprava 1 Clovek » po 9. 7. » MiTi

Ahoj všichni, Můj tatík poctivě dlabe antibiotika a tak letos do Lhoty nejede. Zbyl jsem tady já, sirota osamělá. Najde se někdo, kdo by měl místo pro jednoho člověka, jednu kytaru a jedno kolo na cestu do Lhoty? V pátek kdykoli a v neděli zpět..... nebo třeba jen neděli zpět, v pátek tam dojedu...
Případně potom já nabízím 1-3 místa i pro kola. Pokud pojedu naším autem... ale sám bych jel nerad...

Karlínská kasárna 10. 7. » st 11. 7. » ZuVla

Ahoj všichni, chodit pozdě se nemá. Už odminule přece víme, že když jsme na zahrádce U Hofmanů nebo jako včera v Karlínských kasárnách, tak se nám déšť obloukem vyhne. Jenže když jsem po sedmé dorazila do inzerované zahradní restaurace, seděli dříve příchozí kvůli pár kapkám deště místo na buzerplace v obrazárně a to už se se zanícenými milovníky umění nedalo hnout. Prastánek Franty Skály byl bohužel zavřený, a tak jsme se jen prošli kasárenskou divočinou, rozhlédli se ze Suškovy rozhledny, podívali se, co promítají na dně bazénu a jinak se věnovali hovoru a konzumaci. Od blízkosti pípy nás vyhnal až oheň. Hřáli jsme se v kruhu společně se světoběžníky snědé pleti a měli radost, že má Karlín stále černou duši.
Letošní cykločundr zamířil opět po letech na Moravu – tentokrát do Šternberka. Jezdili jsme nejen po rovinaté Hané a kopcovitých Sudetech, ale vystoupali jsme i na exotické Makču Pikču a doputovali na dosah Říma. A naše milovnice vína nás dokonce zatáhly i do dvou pivovarů. Večery nám hudbou zpestřovali Ivan, JaVor a nováček cykločundru pan Provázek s chotí, došlo i na malou narozeninovou oslavu. Díky bleskovému dodavateli fota našemu ZSV se můžete i podívat, kdo vydržel až do konce 22. cyklučundru.

Rafty » pá 13. 7. » Hpap

Zdravím a posílám informace o sobotě 21.7. Z různých důvodů raftových účastníků ubývá, takže možná pojedeme jen na 2 lodích? Kdyby se našli další zájemci a naplnili 3 lodě, pojedeme jak plánováno.
S Michalem jsme vymysleli, že bychom mohli požádat o zapůjčení Zdenku M a Jirku N o zapůjčení nafukovacího stolku z bazénu ve Lhotě a přivázat ho za lodě? Tak se tímto ptám majitelů, zda by to šlo???. Konzultovali jsme také možnosti utajení konzumace...
Sejdeme se s námořníky kolem půl 10 u HG sportu loděnice, jak dojednáno s p. Panenkou (s Michalem M v pondělí domluví detaily), lokalizace u trojského kanálu a je prý na webu...
Luděk Č. slibil, že pojedou na své lodi a dojede s autem od výjezdu lodi do řeže a tak odveze to, co budete potřebovat a vrátí se vlakem na start (ev. doplníme lépe návrat logisticky). Zvážit zda se nepřidají na raft?? Prosím ty, co jedou do Lhoty, aby ještě detaily domluvili a ostatní ,aby dali vědět zda a jak přijedou. Já jedu připravovat do Řeže.

Povalovací raskaz - Berufsbefehl na tažení c.k. turasovy infanterie do Sedmihraska-Trasylvanie s krycím názvem Raspuseni 1918 » po 16. 7. » JiKuč

Páni starší a mladší důstojníci se dostaví v ÚTERÝ 14. SRPNA v 5 h.30 (odjezd 5h. 51) na Franz Jos. Bahnof Prag (Hl.n.) ke sloupům!
(Voje Moravské přistoupí dle raspisu...)
TRASa: přestup v Budapešti. Příjezd večer na místo výsadku na severní stranu pohoří. Přesunocí 5 km – Stabspuff i lo, že! Přechod 5 dní RASpuseni - Bihor dle řeky Crisul Negru (Fekete -Körös). V pondělí 20.8. sestup a přesun do Oradey (Velký Varadín), kde navštíven bude hrob císaře Zikmunda. Návrat úterý 21. 8. večer.
Cíl Tažení: po 20. letech (přesně) konečně nezkonit nic a dobýt kRASové území postupem od severu..
Nutná ústrojová kázeň, trampsko-lovecká (ne vojenská!) výstroj a výzbroj! (Výstrjní sklad připraven.) Vaření na vařičích i na ohni. Menáž + nápoje s sebou dle rasdělení do skupin. Voda všude je.
Každý: baterku+čelovku, nůž, lžíci, lahev i na vodu, esšálek, pláštěnku, návleky, těžkou + lehčí obuv! Karim + spacák - 5°C, stříšky do bouře i mrasu!
Rasdělí (rasváží) se sekery, mačety, výpočetní směs, lékárna, hud.nástroje, vařiče, kotlíky, buzoly
Styční: kpt. JARAS, kpt. OB. Dále jedou marš. Kapitán, marš. Herle, kapitáni Papík, Mach, + nováček Lukáš, (? Bídy, JonMer, Hába, Homola?).
Místenky a lo,že jsou (nejsou) navíc! Noví se obratem hlásí styčným i k individ. napojení na Moravě.
HOJ KAISER GOTT UND VATERASLAND! HOJ RAS! HOJ TURAS! HOJ HORAS!

Řež - důležitá informace » po 16. 7. » MiMa

Povahy, Hanka se rozhodla a pověřila mě, abych Vám sdělil, že vrátka v Řeži se otevírají pro čtrnáctkovou společnost ve 12hodin a 14 minut, ale můžete přijít i později, ale ještě doplňuji informaci k raftům, protože přes řeku Vltavu je nataženo lano pro přívoz, které málem uřízlo jednomu kajakářovi hlavu, tak se nemůže na rafty nastupovat přímo u loděnice u Trojského kanálu a nemůžeme si projet Trojský kanál a tudíž se na rafty musí nastupovat až pod tímto lanem, ale zde jsou hned mělčiny, a je jich tu více a ty jsou pro rafty a posádku v raftech, složenou ze samých juniorů, velmi nepříjemné, neboť bychom tam mohli zůstat viset a do Řeže nikdy nedojet, a to tvrdí Petr Panenka, majitel raftů a známý raftař a trenér olympijského ženského raftového týmu a já i Hanka mu věříme a bylo by škoda abychom do Řeže nedojeli, a nebo dojeli v sestavě, kde bude někdo chybět a tak z tohoto důvodu, plavba na raftech do Řeže se ruší a je nutné vymyslet jinou variantu jak se do Řeže dostaneme a proto prosím a vyzývám osvědčené plánovače vycházek a výletů a cyklovýletů a znalce jízdních řádů aby začali sršet nápady a psali to veřejně všem ať něco vymyslíme pokud pojedeme na kole, tak prý je to prima a jsou tam zastávky a bufety ale ještě určit čas a místo, kdy se sejdeme.

Řež - důležitá informace » po 16. 7. » MiPa

Ahoj, a nechcete vyzkoušet pivní kolo byť třeba jen na nějaký úsek? teď to docela frčí, jen nevím, zda by šlo doject až do Řeže. http://beerbikeprague.cz/ nebo https://www.praguebeerbike.com/nase-kolo/

Řež - důležitá informace » po 16. 7. » JiJi

Ahoj z Vysočiny. Se zájmem jsem si přečetl zprávy na téma Řež. Přiznávám, že o akci nic nevím, resp. jen to, co je v poště.
ALE: Zdá se to být už částečně připravené a připadá mi to na Čtrnáctku dobrá akce. Celý ten prostor a ten úsek Vltavy dobře znám a kromě toho (jak někteří vědí), jezdil jsem skoro 20 let tzv. divokou vodu na dost vysoké úrovni (- ne na raftech). Z toho titulu se odvažuji napsat, že argumenty ke zrušení akce (od Michala, prý od p. Panenky, kterého znám) mi přijdou trochu "mimo".
Start od přívozu Troja-Stromovka je ideální (přístup auty atd.) a následné mělčiny nejsou problém, ale naopak pěkné místo a zajímavé zpestření následné jednotvárné plavby. A to i pro uvažovanou sestavu plavců. Drobný problém je naopak jez Klecánky v polovině plavby, kde by se muselo přenášet po pravém břehu. (Pokud by jste se tedy nechtěli nechat spustit zdymadlem.....:-) ) Ale je tam dost místa, dobře schůdný břeh s asfaltovou cestou a občerstvení u přívozu Klecánky-Roztoky. Větší sestava účastníků by plavidla jistě zvládla přenést. Kromě toho by možná bylo možno mít na raftu malý transportní dvoukolový podvozek. To je tak vše, co mne k tomu v první chvíli napadá sdělit.

Lhota » po 16. 7. » JiNa

Ahoj přátelé Lhoty, Děkujeme za milý a příjemný víkend ve skvělé společnosti. Jsme rádi, že všichni přežili v pohodě bazén, ale přesto nám tu zbylo spousta utopenců, do kterých jsme zapomněli dát na stůl.
A dále nám tu zbylo černé triko s ramínky, modrý batůžek O2, Stáni červená taštička, Ivčův půlitr a bezva nálada, ale tu nevrátíme, tu si tu necháme. TAK ještě jednou dík a mějte se fajn,

Řež – Vltava » po 16. 7. » MiMa

Jenom trošku zareaguji na zprávu od Jirky Já ten úsek Vltavy taky znám a taky jsem ho jel. Taky jsem jezdil divokou vodu. Ne sice tak divokou jako Jirka, ale byly to řeky v Rakousku a ve Slovinsku a na krytých lodích.
A když mi Petr Panenka, který je vodák no.1 řekne nové informace o řece, se záporným stanoviskem, tak o tom nehodlám pochybovat a nebudu ho přemlouvat a brát si na triko zodpovědnost za partu lidí, kteří někteří vědí o vodě velmi málo. Ještě včera jsem byl dohodnutý s Petrem, že budeme jeden raft muset slepit abychom mohli všichni jet. A pokud si Jirko myslíš, že jsem si to vymyslel, zavolej si prosím Petra Panenku, kterého znáš a s kterým jsem dnes ráno hovořil a který mi plavbu nedoporučil.

Řež – Vltava » po 16. 7. » JiJi

Ahoj Michale i všichni další. Nechci nikomu volat ani se v tom dál angažovat - o akci jsem se dověděl dnes dopoledne a nejsem vůbec v Praze.
Jen bych řekl, že jde trochu o omyl: Pan Panenka se samozřejmě vyzná a proto si myslím, že jeho info bylo patrně k plavbě vč. slalomového kanálu - jak tam ostatně v textu i zmíněno. A nebo zadruhé k plavbě až od přívozu, ale z jeho pohledu pro důchodce-vozíčkáře tak 80+.... A pro takové on dá samozřejmě raději negativní doporučení, protože ti by se mohli leknout šplouchající vody a blízko létajících racků a patří spíš na vltavský parník. Prostě odborník se při doporučeních vždy raději sichruje, aby to pak nebylo na něj, že....:-)
Protože uvažované "problémové mělčiny a proudy" jsou za běžného stavu vody (tj. voda jdoucí slalomovým kanálem Troja + co právě pouští Trojský jez) neškodným, širokým a přímým proudem s malými vlnami, na kterých se raft ani nepohne a na posádku to ani nešplouchne. Délka proudu asi 100 - 150 metrů a pak už je jen klidná hluboká voda až k jezu Klecánky. Prostě to (mimo zvýšené vodní stavy) vůbec nestojí za diskuzi. To místo vidíte z cyklostezky ve chvíli míjení parkoviště u Trojského zámku.
Dál pak už občas pluje remorkér s pískovým člunem nebo malá osobní motorová lod - čas od času i velká, např. obří Labská princezna z Berlína.....
Vůbec to neměřím z hlediska divoké vody, ale naopak z hlediska zájemců nevodáků. Na každém raftu musí být jedna zkušená osoba a pár dalších, kteří vědí, za který konec se drží pádlo. Ostatní se mohou jen dívat kolem, popř. hrát, zpívat a popíjet lahvové pivo....
Zdravím z deštivé Vysočiny.

Řež – Vltava » po 16. 7. » LuČa

Ahoj, me se to taky nejak nezda - teda ty melciny a postradam jako potencialni ucastnik - t.c. na toho p. Panenku...

Transtůra » út 17. 7. » JiKuč

TRANSTŮRA Českomoravského SK TURAS Praha – Brno, Ročník 40, Číslo 341
Přenese nás od mládí ku stáří i naopak. Po 45, 35, 20, rasp. po 8 i 5 letech nejen do hor hraběte DRASculy i RASkouska.
Pak i znovu Horní UhRAS budou i ten Křivo - Pivoklát. Vrátí nás 27.7. po 41, raspektive po 27 letech i k základním myšlenkám a činům RAS - Recesní Akciové Společnosti ale i R.A.S. - Relax Arte Sanatoria.
Středy basket od 11.7. 19 - 20:00 venkovní hřiště Masná
27. - 29. 7. Tož, zas RASROK (40 dokončených let!)
Od 28.7. 14 dní Piráti (KORASÁŘI) na 33. TÁBORASu v Žabím údolí
14. – 21. 8. TAŽENÍ do TRASYLVANIE - „RASPUSENI 1918“.
Nadšení kapitáni připravili výpad do Sedmihraska na pol. srpna (po Táborasu) – viz POVALOVACÍ RASKAZ, že! Jedou jen pánové, místa ještě jsou!
Čtvr. 6.9. Betlemská Kulturní noc + Stůl prostřený na Betlémáku
Pá – út?? 7. -11.9. NA 4 - 5 DNÍ C. K. SALONNÍ TAJNÉ STRÁNĚ – PLÁNĚ! (volejte JiKu) Schneeberg hotel 2000 mn/m, 600 Kč polopenze!
22. 9. Park Kampa - MALOSTRANSKÉ VINOBRANÍ-Dozvuky Horňáckých
26. - 30. TAŽENÍ Horní Uhry
19.-21.10 Podzimní Pivoklát: pá pivovar ZICHOVEC u Klobuk… sobota Pochvalov (PLNÁ PENZE ZA STOVKU), v neděli Řevničov pivovar MÁŠA, + pak LU, ŽE -MUZEUM VLAKŮ.
28.10. Přechod Krkonoš Mláde, že...
NOVINKA: KONCEM LISTOPADU MINICVIČENÍ

Řež » út 17. 7. » VrPe

Nejlepsi trebon a unetice u privozu v troji a lobkovic u jezu v klecankach. zdravim a uzite si to.

Řež » út 17. 7. » MiMa

Huš se těším, trochu mám obavy abych na parníku nechytnul mořskou nemoc, když teď nemohu konzumovat alkohol. Ale já to dám.

Řež » út 17. 7. » MiPa

Ahoj všem, dneska jsem opět projel na kole cestu podél vody až do Troji. Napočítal jsem 8 bufáčů, kde v minimálně v 5ti točí pivo (chtěl jsem vyzkoušet, abych poreferoval, ale musel jsem do práce) 8-) Procházka/Cyklo výlet do Troji či z Troji do Řeže se tak jeví jako ideální na naladění formy do Řeže. Těšíme se na Vás, (pokud byste chtěli zjistit, kde točí co, rád cestou z práce zjistím)

Řež » út 17. 7. » LuLe

Za dané situace předpokládáme, že půjdeme spíše nějakým pěším výletem. Pokud se vytvoří nějaká pěší frakce tak se přidáme. Případně zkusím něco ve čtvrtek po návratu z hlídání PZ vymyslet a dám vědět.

Řež » út 17. 7. » Hpap

Ahoj Stezkaři, mrzí mne, že rafty dlouho plánované zase nevyšly. Protože sama nejsem schopna situaci posoudit , rozhoduji se podle rádců Michala M a p. Panenky, s kterými jsem jsem nějakou dobu jednala.
Ale máme náhradní dopravní plán po vodě i po suchu: autor návrhu Míša P. Objednáme parník od Čechova mostu jede v 10 hodin a bere kola. Zarezervujeme místa, odhadem z přihlášených na raft asi 20 (zájemci piště do 18 hod, asi kapacita bude nějak omezená!!) . Z Troji lze pak jet na vlak přívozem nebo pokračovat kolem vody na kole.
Zahrada, jak jsem psala je bohužel zatím staveništěm, budeme se snažit to ještě upravit co nejlépe, ale vezměte si pevnou obuv. MM psal, že zahrada bude otevřena 12.14. a odjezdy vlaků jsou každou celou hodinu a 23 a 53 minut. Nejpozdější doporučený odjezd 22.23 ("za 7min 11" ) už nejede nic.
Těšíme se na vás. Za realizační tým. Hpap (I ty co psali, že přijedou na poslední chvíli IP, AH)

Info – Tatry pod vodou... » čt 19. 7. » LuČa

Ahoj vsem, koukam, ze letos si turiste moc Tater neuziji, hlavne dolin... Kdyby se vas nekdo ptal, jaky je nejkrasnejsi vrchol Tater, tak znalci rikaji, ze Vysoka. (2550 m). Je to ten dvojvrchol na hrebenu v pozadi, vlevo Ceský stit, sedlo Vahy a v mlze Rysy. Onehda js byl "on the top" a presel cely levy hreben az do sedla. Nastup traverzem z chaty pod Rysy. Vrcholovku prikladam. Ludek B-)

Řež » čt 19. 7. » LuLe

Přátelé Plánuji jít z KLecan přes vyhlídky Černá skála a Nad přívozem, přes přívoz Klecánky II do Roztok dále podle vody a na Levý Hradec dále přes vyhlídky Řivnáč a Stříbrník do Úholiček. Tam podle chuti a času buď přívoz do Řeže nebo pěšinou podle trati na zastávku Řež a po lávce do Řeže.
Délka trasy cca 9 km. Místy i nějaké kopce. Hospod možná méně než na cyklostezce ale nějaké se najdou (např. u přívozu) Odjezd busem 374 od metro Kobylisy v 10:00. Výstup Klecany u hřbitova.
Když se někdo přidá, bude vítán.
PS. Upozorňuji ty, kteří chtějí jet do Řeže vlakem, že 21.7. 7:30-21:40 je na trati Podbaba -Kralupy výluka. Vlaky sice jezdí, ale podle výlukových jízdních řádů v jiných časech a některé spoje jsou zrušeny. Doporučuji prověřit na internetu.

Smutná zpráva » so 21. 7. » JiKuč

18. července zemřel Pan Pivovarský, náš kamarád Pavel Jákl. Vzpomínejme.
Galerie tvorby Pavla Jákla »

Řež » ne 22. 7. » IvHo

Proměna hromady hlíny na prostor s party stanem, udírnou a výčepem musela být hektická, ale oslavenkyni se nakonec podařila.

Poděkování zahradně staveništní oslavy v Řeži » po 23. 7. » Hpap

Děkuji všem účastníkům oslavy ((zahradně staveništní, jak ji popsal Ivan H v předchozím mailu s fotografiemi).
Děkuji vám, že za ztížených bezpečnostních podmínek jste přerušili své letní aktivity a po vodě i po suchu a ve velkém vedru jste přišli nebo přijeli, přivezli dary a dobrou náladu a že jste ani nespadli do sklepa, ani si neukopli palce, ani si při tanci nezhmoždili kotníky…
Děkuji i za svědomitě pořízenou zaslanou fotodokumentaci.
Také mi dovolte poděkovat Míšovi a Honzíkovi a jejich rodinám, a svému andělskému stavebnímu dozoru v. Pachtovi, bez nich by se oslava na staveništi konat nemohla.
Zapamatujte si tedy všechny přístupové cesty a příště už na verandě na shledanou.

Rasrok 2018 » út 24. 7. » JiKuč

HOJ RAS NA VĚKAS! Za pár dní začne RASROK – 40 dokončených let RASu!!!!
Tema, čili rás: "Tož zas Rasrok!"...
Po celou dobu rásovité papu...
Spaní na Rasovně sepisuje Ludvas... místa mizí na PodRasu se uvidí... také lze kRASně na rovné louce stanovat, že! Anebo si objednejte penzion Heřman, hotel Arniku nebo Trejbalovu boudu sami...
Tešme se na Rasovu půlnoc v pátek a na divadla a koncert v sobotu večer 28. 7. budou hrát GA + Matěj Ptaszek.
Hoj, tož tu to majo v přílo, že. ... co HOJ ZAS namaloval Ludvas

Slovenské hory 2018 – zrušení » út 24. 7. » PaTi

Ahoj přátelé, vzledem k prodělané borelioze a následných komplikací ruším letošní Slov. hory i další sportovní aktivity(moje). Nezůčastním se ani Michalem plánované náhrady v Pueblu. Zálohy vrátím převodem nebo hotově dnes v hospodě. Pro bezhotovostni převod potřebuji vaše konta – bude to posílat Boženka…

Ad loď Pivovar a Lhota » st 25. 7. » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsme se v opravdu parném podvečeru sešli na lodi a pivovaru zároveň. Seděli jsme oddělené, ale pak se nám podařilo srazit dva čerstvě opuštěné stoly takovou bleskovou operací, že se přítomná Dánka okamžitě přišla zeptat na naši státní příslušnost. Prý takhle srážet stoly umějí jen Dánové - pchá. A poté se slavilo. Kužela neodradila vysoká cena a objednal nám ženám šíleně dobrou griotku. Živijó, živijó! Ale pak už se začali lidé z lodi pod různými záminkami ztrácet. Když to vypadalo, že v devět opustí loď snad úplně všichni, dorazili Provázci, a tak jsme si ještě objednali čerstvě naraženou Legii a vydrželi téměř až do židlí. Většina Čtrnáctky už dávno způsobně spala, když jsem o půl jedenácté načapala na Štrossmajráku Chvala s Ladou. Oba v nejlepším rozmaru.
Teď ještě krátký rest. Letos jsme na Lhotě zažili naprosto nejubilejní 16. ročník (promiň Luďku, Jarmilo, Sonjo, Žížalo), ale zase tu byl pošestnácté naprostý klídek a pohoda. Půda se přestavuje, ale celou terásku Jirka se Zdenkou nechali zastřešit, přistavět venkovní krb, vytáhli sudy s pípou ven, a tak už nebyl vůbec důvod chodit dovnitř. Večer pivo, víno, pohoda, dokonce i zpěv, dopoledne - šampus, pohoda. Nic nového už nevymyslíme, a tak obvyklý okruh na Velké jezero, jen jsme hospodu v Holanech zaměnili za útulnou hospůdku v Zahrádkách, okolo které jsme léta jezdili a všimli si jí až teď. Pak už nasucho, neboť jsme opovrhli Provodínem a hospody ve Vrchovanech a Chlumu jsou definitivně zavřené. Ale aspoň jsme byli rekordně brzy v bazénu. Zatímco my jsme se cachtali a bouchali šampus o sto devět, opékači masa zvolna opékali maso i sebe. Je příjemné jen sedět a cpát do sebe maso, díky, ale pro příště Jirko, Michale, Zdeňku: nechceme mít z kamarádů špekáčky. Když byl boj o maso mezi sousedními stoly dobojován, zbyl čas i na hudbu.
Ráno se většina osazenstva rozhodla zahradu rajských potěšení vůbec neopustit, a tak na Skalku průrvou mezi skalami a Hvězdu už vyrazili opravdu jen skalní. Jedno pivo na Skalce a příjemně z kopce Husí cestou na terásku a k bazénu. Někteří už dobrovolně odjeli za povinnostmi??? do Prahy, ale kdo vytrvale odolával Stáninu nátlaku - (čekala je cesta na kole do Dobříně a pak vlakem do Prahy) - byla Marčelína. Ale znám ji tvrdší - nakonec holky přeci jen ve 14:14 odjely. A tak i my jsme se rozloučili s báááječnou Lhotou a báááječnými hostiteli, přisedli k zádumčivým řidičům a nechali se odvézt na druhý poločas do Prahy.
Do příští neděle se budeme poflakovat podle Labe, ale další hospodu v úterý 7. srpna krásně stihneme. A kde? Na Ladronce. Už jsme jednou končili vycházku uprostřed týdne, ale teď nastaly nové skutečnosti. Je tam totiž otevřen nový kontejnerový pivovar HEYL. Takže ho půjdeme vyzkoušet. Vevnitř je restaurace, ale z boku je kiosek s venkovními lavicemi. Nejjednodušší příchod je zřejmě od tramvaje 22, 25 Vypich, případně jet od metra Petřiny busem 191 do stanice U Ladronky.

Pozdrav z Norrisovi boudy » st 25. 7. » MiMa

Všem cyklistum přejeme pohodovou jízdu podle Labe.

RASROK, supr, že! » po 30. 7. » JiKuč

Vážení! Kdo byl, vše zažil, kdo nemohl jet, měl smůlu, uvidí třeba fotky. Bylo to suprově fajné... V pátek během všech půlnocí tuplovanej krvavej měsíc :-) V sobotu papu stoupajících kvalit (do Vrabců, jako když střelí)... Pak nastrojení moravané shlédli RAStodolní scénku Ludvas dua a k focení se měli. Těžké baby si posedaly na bidýlko děsně těsně až pRASklo jak dřívečko (tedy kláda). Snad do kroniky půjbe fotka dobře vybras.:-) Dodrbané císař pánů a Babarasí sbor podrthly moraský atmosferas. A pak již hudební duo GA (GentlemensAgreement) zavonělo lety šedesátými do kterých songy ještě staršími vlétl nedočkavý Ptaszek...Matěj jeden, fókací majster... Nadšení všech nebralo konce, potlesk i pískot souhlasný vstoje opakovaně až do nočních hodin... pro chlad (20°) rasehřívaných tancem i Barbrasí ruletou opět přivezenou, naplněnou moraskými náboji..(Jako na Šejkových 70). Písně moraské také zazněly nejen Korasaliczka, že! a do rána se pak vše muselo probras a pak uklidit sníst a vypít... Moc pěkně to vyšlo... HOJ RAS NA VĚKAS!