Kytice v Národním divadle » ne 3. března » StDu

Přeji všem hezkou neděli, moc ráda bych vás upozornila na představení Kytice v Národním divadle. Budete obdivovat výkony herců, scénu, choreografii, kostýmy, nápady, spád. Před představením bylo cítit v hledišti očekávání, přece jenom bylo po generálce a premiéře a pověst už se šířila. Představení je nádherné. Potlesk byl dlouhotrvající, herci spokojení. Půjdu ještě jednou. Nejvíce se mi líbil Umrlec.

Hospoda » út 5. března » šéf

Ahoj všem, jenom připomínám (samozřejmě pro jistotu, protože je mi jasné, že to máte ve svých deníčcích pečlivě zaznamenáno), že dnes večer opět uplyne 14 dnů a je tedy pravidelný termín pravidelné čtrnáctkové hospody a opět v Pivním baru.v Blanické 2x14. Večer ahoj

Jarní Malá Stezka - důležité!!! » st 6. března » šéf

Ahoj všem, letošním oslavencům zvláště, budu toho mít (zřejmě) dnes víc. Ale musím postupně, aby něco nezapadlo.
Začínám tím nejdůležitějším - jarní Stezkou. Proběhla informace, že bude druhý květnový víkend, tedy (9.) 10. - 12. 5. Dále proběhla informace, že by to mělo být do oblasti mezi Plzní a Stříbrem. Měl jsem představu, že by to bylo v nějakém kempu u Hracholuské přehrady bylo to tam i částečně předběžně dojednáno, čekalo se jen na to, až se probudí ze zimního spánku a začnou jakžtakž fungovat, jenže začalo být všechno špatně. Nebudu unavovat podrobnostmi, hlavním problémem bylo hospoda (málo kapacitní a k pití jenom plzeň).
Petr Novák naznačil, že bude také něco shánět, ale zatím nepokročil (pokud vím) a také jsme se dohodli, že pojedeme v hledání pro jistotu po dvou liniích. Pátral jsem v dané oblasti za Plzní (ve směru od Prahy) a zjistil, že najít kapacitní ubytování pro Trasu naší velikosti je poněkud problém. Nicméně včera se mi konečně podařilo najít docela dost zajímavé místo - konkrétně zámek Trhanov » (ano, to je to místo, kde to mělo seknout s Lomikarem, když zjistil, že jeho čerstvě narozený syn je nějak moc podobný Kozinovi, nebo jak to vlastně bylo).
Tak jsem tam napsal a odpověděli mi následující: Ubytování u nás vychází na 300 Kč na osobu, polopenze na 150 Kč na den. V objektu je velká zahrada s ohništěm a také jídelna, menší společenská místnost popřípadě velký koncertní sál se židlemi. Je zde více možností, kde večer posedět. Jistě uznáte, že dost zajímavé.
ALE! také mi napsali toto: bohužel máme v tento termín zaplněnou kapacitu. Týden před nebo týden po by byl možný, ale v požadovaný termín máme obsazeno.
Takže se vás ptám, tedy hlavně oslavenců, byl by nějaký nepřekonatelný problém posunout termín konání Stezky o týden dopředu? Tedy na (2.) 3. - 5. května??? O týden dál už by to bylo dost nevhodné (jsou tam další akce).
Včera v hospodě jsme se k závěru, kdy už většina odešla a začali jsme se slyšet, jsme se předběžně shodli, že ne. Děkuji za vaše rychlé reakce.

Ad Pivní bar 5. 3. » st 6. března » ZuVla

Ahoj všichni, Co říct ke včerejší hospodě? Po dobu mé služby se nic zvláštního nestalo. A to jsem byla na stráži od začátku až do úplného konce.
Minulou středu byl další víkend uprostřed týdne. Nejdřív jsme si zopakovali návštěvu nejmladšího hradu v Česku. Poprvé a naposled jsme byli v Červeném Újezdu, když Kopp slavil padesátiny – to byly hradu dva roky (posílám jediné dostupné foto z Újezdu 2003 – zřejmě výstup z busu byl pro fotografa zajímavější než hrad). Pak jsme zašli na oběd do Sokolovny. Bylo tam tak dobře, že nás zastihli jak Martínkovi, kteří vyjeli dvě hodiny po nás, tak i cyklistka z Řep. Konečně jsme v nádherném prosluněném dni vyrazili dál. Kdo způsobil, že část pochodníků šla po modré směr Svárovská lípa, a druhá po modré směr údolí Kačáku? No přece kafe s rumem. Frakce Kačák prošla okolo nekonečné zdi Kellnerova pozemku a všichni jsme se sešli u zavřené hospody v Rejnově. Nevadí, popijeme rakytník. V Nenačovicích je hospoda taky zrušená, ale zbyla tu po ní teráska s lavicemi a v sousedícím obchodě přikoupili lednici na chlazení lahváčů. Tak jsme ji s místními společně vyplenili. Okolo dalšího o něco nevzhlednějšího plotu - tentokrát Gramofonových závodů Loděnice jsme dorazili na náměstí. Jako jeden muž jsme zapluli do hospody a výlet zapili pivem, dva šťastlivci zajedli tlačenkou za 15 Kč deset deka (je to vůbec možný?), zbytek utopenci podobné ceny. A všichni jsme společně odešli na nádraží, odkud před 50 lety vypravovali Ostře sledovaný vlak. Pietně jsme pod fotkami výpravčího Hubičky zavzpomínali a odjeli na Smíchov. A z další piety se někteří ještě zašli rozloučit s Oázou, ze které bude Fast Food. Ale vedoucí nás ubezpečila, že až za dva roky. Tak to se s ní budeme moct loučit ještě několikrát.
Fotoalbum akce »

Jen účastníkům Cykločundru » st 6. března » ZuVla

Ahoj účastníci letošního Cykločundru, z autokempu už mi poslali fakturu. Bude se platit polovina z pobytu (cena je 210 Kč za osobu a noc). Tedy, ti co přijedou 3. 7. (čtyři noci) zaplatí za osobu 420 Kč, 4. 7. 315 Kč a Stáňa s Leošem 210 Kč. A platit budou jen ti, co jsou v příloze označeni číslem.
Situace pořád měnila, až to dopadlo takto. JaVor a Soňa si posléze objednaly chatičky zvlášť, jenže já jsem je přihlásila k noclehu od 3. 7. do našich chatiček. Takže teď mi přebývají dva noclehy od 3. 7. Nechce si to někdo rozmyslet a jet o den dříve, abych se zase nemusela s kempem dohadovat?
Každopádně číslo účtu, na který budete peníze posílat, je Jirkův, a on pak hromadně pošle peníze za všechny. A aby nebyly dohady, kdy myslím zaplaťte, jako bylo s přihlašováním. Tedy když píšu zaplaťte, myslím tím zaplaťte OKAMŽITĚ.