Maďarsko - prolog » po 2. března » ZuVla

Ahoj všichni, účastníci Uherských lázní obzvláště, přihlašování na Uherské lázně spustím vzápětí, ale teď jde jen o přednášku. A sice Katalin bude mít v úterý 17. března v Městské knihovně na Mariánském náměstí přednášku o Maďarsku. Začíná v 19 hodin, stojí 50 Kč. Takže nás srdečně zve a zároveň prosí všechny fotografy, zda by jí nemohli poslat odkazy nebo s ní sdílet alba, která v Uherských lázních vytvořili. Sama nemá dost materiálu, protože při starostech o nás nemá čas fotit. Tak posílejte na katalin(at)seznam.cz svá reprezentativní fota resp. odkazy (na našich stránkách nejsou pro prezentaci v dostatečné kvalitě).
Zájemci o přednášku si už teď mohou koupit lístky, jen to teď nejde zaplatit bezhotovostně, ale přímo v pokladně v Ústředí. takže kdo by měl zájem, můžu mu lístky zarezervovat, koupit a případně přinést hned zítra do hospody.
A s tím souvisí, že Katalin má přenášku v době naší pravidelné hospody. Navrhuji, že bychom hospodu přesunuli do centra (Skautský institut na Staromáku??), abychom to měli my účastníci přednášky pak do hospody blíže. A třeba by za námi přišla i Katalin.

Uherské lázně 2020, tentokrát nejen v Uhrách » út 3. března » ZuVla

Ahoj, Katalin už napsala termín Uherských lázní, tak vyhlašuji přihlašování Termín: 12. – 17. 11. 2020 Pojedeme ve čtvrtek 12. 11. na noc, vracíme se v úterý večer 17.11. Pro ty , co ještě pracují, to znamená dva dny dovolené (pá, po). Budem e spát všechny čtyři noci v hotelu Lipa ve Slovinsku. Ale podíváme se i do Uher i do Chorvatska. Tak se hlašte MNĚ.

Ad Pivní bar 3. 3. 2020 » st 4. března » ZuVla

Ahoj všichni, i včera jsme se v doupátku začali srocovat už od půl sedmé. Začali jsme tradičně Chotěboří, ale téměř okamžitě se miláčkem Čtrnáctkářů i Čtrnáctkářek stala Březí koza. Většinou dospělá, ale některé ženy se nestyděly obcovat i s malou. Darina si k tomu ťukala becherovkou sama se sebou a Miloš si s Vláďou připíjeli na kabel (účastníci Maroka vědí). Mezi kozami koloval Ouřad, do kterého se všichni, co nečtou přes den maily, zapisovaly do Uher jako o život. Takže je 49 přihlášených, a to jsme "Uherské lázně tentokrát nejen v Uhrách" dosud zatajili před Hujery.
Protože si někteří posteskli, že v mých pravidelných zprávách z hospody pro samé popisy, co se dělo, přehlédli, co se bude dít, tak už bude zpráva z hospody vždy jen věstník věcí budoucích. Když budu mít nezvladatelnou touhu se vykecávat, jak bylo třeba na vycházce, tak pošlu jako fakultativní čtení zvlášť. Howgh!

Ad Pivní bar 3. 3. 2020 » st 4. března » JiKo

Ahoj všichni, kdyby Zuzana po úvodu a ohlášení CO BUDE napsala tlustou čáru, pro jistotu, -------------------------------------------- měla – mohla by psát o tom, co si pamatuje z toho CO BYLO. Možná

Víkend uprostřed týdne - doplnění » st 4. března » MiMa

Povahy, jenom lehce doplním Zuzku co se týká víkendu uprostřed týdne 11.3.2020 Restaurace na nádraží Braník má otevřeno již od 7 hodin ráno a mají pivo a polévky atd… Doporučuji si zde dát minimálně jedno startovní. Já tam budu kolem 9 hodiny. Doufám, že se ke mně někdo z Vás přidá. Hoj a hoj

Nedělní vycházka Za hranou » čt 5. března » ZuVla

Ahoj všichni, v neděli jsme se dobrovolně dostavili do Motolské nemocnice. V atriu nás místo veselých balónků vítalo 28 sloupků s hymnami států EU. Ale Brexit dorazil i sem, God Save the Queen už je vyzmizíkován. Prošli jsme okolo nešťastného vojína Kudrny a posledního z provizorních baráků, které nebyly dost dobré pro vojáky Třetí říše, ale dost dobré pro pražské matky – ty zde rodily ještě v 90. letech. Tajný východ z nemocnice měl jednu oběť, ZSV se neprotáhl mezi tyčemi, i když jsme ho svlékli téměř do naha. Tak jsme si usedlost Šafránku, kterou jsme po nájezdu squatterů viděli už v roce 2003, i obrovskou poutní kapli prohlédli bez něj. Sešli jsme se až u hospody Na blbým místě. Název nelhal, už je zavřená. Spustili jsme se za hranu a cestu nám vytyčovaly dráty nad hlavou. Zastavili jsme se až na lavičkách s výhledem na rezidenci Císařku. I tudy jsme prošli v roce 2007 cestou na XIVejt na nedalekou Kotlářku. Petra Koppa s kytarou na zádech si tehdy místní ostraha spletla s Galapetrem. I my už jsme zavedli bezpečnostní opatření proti koronaviru - na šampus jsme si pořídili kelímky. Dál už nás provázely nádherné výhledy, rozkvetlé stromy (je přeci už 1. března!) a schody. Mezi stromy jsme zahlédli prosklené zubaté mezonety, na které dosáhnou i chudí principálové divadel. Jeep bar je v neděli zavřený, tak jen několik historických fotek s tanky a děly z naší návštěvy v roce 2007 a už si to míříme na Klamovku. Vítají nás Plastic People a pivo.
Ve stále ještě prosluněném odpoledni si prohlížíme novostavbu na místě, kde svérázný redaktor Světa zvířat vymýšlel idiotosaury. Další pamětihodnost – vila Karla Janečka Mgr. MBA, Ph.D. je téměř ukryta za dalšími vilami. Ale zde pomohla realitka – vidíme dům v celé kráse, vnitřní bazén i střešní terasu, kde balil kněžku lásky Lilii. Stejně tak si vypomáháme u sousedního domu. To se to Leo Burnettovi vymýšlely reklamy v rytířském sále s výhledem na celou Prahu. Spatřili jsme i nepřehlednou zahradu, přes kterou se podařilo utéct estébákům manželu Milady Horákové. Pak v rychlém sledu něco pamětních desek. U domu, kde bydlel Karel Poláček s manželkou, jsem ukázala pamětní desku z domu, kde bydlel s milenkou. A místní obyvatel teď má z toho těžkou hlavu, jak opravit na svém domě chybné datum úmrtí. Pak už jsme byli v zajetí Sacré Coeur. Proměna kláštera na hotel už je na spadnutí, ale kolem něj jako houby po dešti rostou rezidence Sacré Coeur I, II a III. A to není všechno, na svět se místo tiskárny, kde se ještě po revoluci tiskli Reflex a Květy, rodí rezidence Neugraf. Tak už dost! Dost bylo krásných nových prosklených rezidencí, jdeme všechnu tu nádheru zapít do staré dobré Smíchovské krčmy.Fotoalbum »
Kdo si chce přečíst, co jsem všechno tlačila vycházkářům v neděli do hlavy, klikněte »

Norrisova bouda - víkend » čt 5. března » MiMa

Povahy, kdo neví co s víkendem, tak se ukažte na Norrisově boudě v jizerkách, protože my tam budeme a jedeme už dnes, protože Hardy už se těší do sněhu a my na běžky a místo na chalupě je a kdo přijede je vítán. Tož neváhejte.

Norrisova bouda - víkend » čt 5. března » MiMa

Povahy, zdravím Vás ze zasněžené chalupy. Jako hlavní koordinátor akce mám dotaz na další účastníky zájezdu: Kdo má místo v autě a vezme HPap pod svou ochranu a doveze mi ji na Norrisovu boudu?

Norrisova bouda - víkend - zpráva z akce » ne 8. března » MiMa

To jsme si to zase užili, sněhu hafo, počasí akorát, hospody příjemné. V pátek výlet vlakem do Jakuszyc a potom přes Orle, Jizerku a kolem bunkru Jezdeckou cestou na Knížecí cestu a pak do Kořenova. V sobotu se opět vydáváme vlakem do Jakuszyc přes Orle, Jizerku a kolem bunkru Jezdeckou cestou, ale tentokráte pokračujeme přímo na Protrženou přehradu a dále přes Marianskohorské boudy do Josefova dolu. V neděli krátký pěší výlet do Horního Maxova a zpět. Ve stopě krásný sníh, v pátek málo lidí, v sobotu se to trochu zahustilo. Jestli máte někdo nějaké fotky z akce, tak je prosím pošlete, já už fotím akorát Hardyho. Tak zase někdy…

Vikend na horach » po 9. března » LuČa

Ahoj, nemyslete si osoby - pobyvajici v nizinach, ze zima uz skoncila !! Takhhle paradne bylo tento vikend i v Trautenbergove v okoli Cerne hory! A nebyli jsme tam za 14-tku sami. V kabine lanovky js jeli s J. Navratilem, lyzarem a svihakem lazenskym...

Ad Pivní bar 3. 3. 2020 » út 10. března » JaVor

Ahoj, zprávy u hospody jsou prima čtení právě pro více či méně vtipné glosy o tom, co bylo, mrzelo by mě, kdyby zmizely. O tom, co bude se dočtete na stránkách 14. Bohužel se postupem let stalo zvykem, že se zprávy o akcích ke mně vždy dostanou až naposledy. Měla jsem velmi těžké období, ze kterého se zvolna snad dostávám, v tom období nebyl web vždy aktuální, ale akce v kalendáři byly vždy. A ten kalendář si i můžete vytisknout nebo přidat do mobilu. Tak mě napadlo, má vůbec smysl stránky nadále provozovat?