24. Cykločundr » so 4. července » JiVl

Ve Vávrově Dolním Bukovsku na čundru po 38 letech.

Smutná zpráva » so 4. července » JaVor

Ahoj. Dostala jsem od bratra Vladimíra email, že Petr Kopp na začátku týdne zemřel. Nic dalšího zatím nevím.
Dobrý den vespolek, mám pro vás smutnou zprávu. Začátkem tohoto týdne zemřel můj bratr Petr Kopp který byl dlouholetým členem vaší party. Informace se ke mně dostala až včera navečer – zatím nemám vůbec žádné další informace. Jsem z Jindřichova Hradce a do Prahy se dostanu až po víkendu. Zdravím vás všechny i když jsme se nikdy nesetkali. Vladimír Kopp

Ad Radost až k Houdkům » st 8. července » ZuVla

Ahoj všichni, tak jen šest lidí bylo včera zvědavo, na co jsme taky platili příspěvky ROH. Nešli jsme zvedat ruce na schůzi, ale vyjeli jsme do 11. patra až na terasu, kde na funkcionalistický skvost postavili dřevěný rustikální posed. Z něj lze spatřit nejen město veliké, ale i republiku Žižkov. Z posedu je Radost vychutnat si kruhový výhled bez drátů, zatímco na terase při bližším setkání s dráty jsme se cítili jako v elektrickém ohradníku. Když jsme dopili první nápoj v ceně, pozdravili jsme Vráťu a vyrazili přes Rajskou zahradu k Houdkům. Protože když s Boříkem, tak jedině do Bořivojovy ulice. Zprvu poctivá hospodská strava, pak se stůl proměnil díky Ivče v hráškové pole. Když si dámy jako obvykle po hodině odškrtly povinnou účast, objevil se Pažout. Ano to je úplně stejný stůl, u kterého slaví Ivanovy narozeniny už úplně jiní lidé. Když se nikdo další ke slavení narozenin nepřihlásili, slavili jsme až do zavíračky zase léto.
Z 24. Cykločundru jste už viděli hafo fotek, tak Jirka jen posílá mapu, aby si všichni mohli prohlédnout rozdíl mezi Purkarcem a Budějicemi. Jdu na sever a jdu na jih tady zjevně nefungovalo.

Kadibudka ve Lhotě pá 10. července » MiMa

Lhota - divadlo Sedmero krkavců - text » po 13. července » MiMa

Vážení, na četné žádosti účastníků oslavy ve Lhotě zasílámtext divadla, které předvedli umělci slovutné trasy 14 v průběhu sobotního večera:

KRK, KRK, KRK.

Píseň sedmdesátníků » po 13. července » LuLe

Šíří se tu fáma
text Luděk Ledvina, melodie Rikatádo

Šíří se tu fáma, že tu dneska s Váma
chceme něco oslavit
To jen pro legraci, dali jsme si práci 
Vás tu trochu pobavit                  
Že už nejsme mladí, to nám trochu vadí
Nač si něco předstírat
Pět krát čtrnáct není málo
co vám máme povídat

Rf
Léta pádí, sbohem mládí
Život jak fretka letí
Když se zpívá, každý mívá
i svojí mízu třetí
Hrajme dále, ať si stále
Můžem života užívat
Hrejme dále, neustále
Je třeba mít život rád

Lhota 70 » út 14. července » JiNa

Ahoj kamarádi, zdravíme všechny příznivce z prosluněné Lhoty. Právě jsem vylezl z bazénu a posnídal utopence. Do kadibudky jsem se nemusel štrachat – kalamita zažehnána, tak piju kávu a vzpomínám na úžasný víkend. Napočítali jsme nás celkem 45 kousků a 5 psů, v neděli 6.
Děkujeme všem za milou společnost a dojemnou oslavu narozenin. Zvlášť děkujeme přípravnému výboru a všem, kdo přiložili ruce k dílu a přispěli ke klídku a pohodě ve Lhotě. Bylo to fajn, opravdu, vážně, fakt. J+Z+Z+M
A zde je text písně Sbohem mládí:

Píseň k sedmdesátinám (Sbohem mládí)
text Jiří Navrátil

Ač bylo mně i ti sedmdesát let.
Mám život stále rád a líbí se mi svět,
Je tak krásný to vím, a já bych rád, chtěl říct,
že na stezkách radost mám velkou jako trám.

RF: Sbohem mládí, už jsi pryč, já však našel k štěstí klíč,
žádná bolest nezastaví ty mý nohy toulavý,
Já vás vážně mám moc rád a chci vám taky něco dát,
Tak mi věřte narmoutě, rád vás vítám ve Lhotě.

A tak šel čas a já tu žiju dál,
Kolikrát jsem si zde s vámi užíval.
Chvíle klídku a pohody co jsou, jak hojivej pláč,
Bůh ví, že jsem moc rád, když vás mohu přivítat.

RF: Sbohem mládí…

Recitativ: Já nevím, kde se to v člověku bere,
Ta síla co ho tahá ze stezky na stezku,
co ho nenechá, aby byl sám se sebou spokojenej,
Snad ta parta ze čtrnáctky, co ho žene z místa na místo,
Snad ta skvělá společnost, se kterou se cítím tak dobře.
Kamarádi, s vámi sedmdesát není nic,
Ale 5 x 14 to je víc
Jsem s vámi rád, opravdu, vážně, fakt.

RF: La la lá la lá la la lá la la lá la la…
Žádná bolest nezastaví ty mý nohy toulavý

Ad XIVejt Na Pěšinách » st 15. července » ZuVla

Ahoj všichni, původně to měl být včera takový obyčejný XIVejt. Jenže před čtrnácti dny byl Petr Kopp s námi U Pinkasů a najednou už není. Jirka Staněk přinesl plakát, kterým připomněl jeho šedesátiny (ať nemusíte zbytečně pátrat, to nejsou Péťovi kamarádi z Hostivic, ale bezvýznamní rumunští pastevci). Sedli jsme si na terásku hospody Na Pěšinách, ale ta nám brzy přestala stačit. Tak jsme začali lákat muzikanty dovnitř. Společnost se velice pozvolna, spíš ztuha, přesouvala do sálu, kde hudbu zpočátku přehlušovalo Flek! Re! Tutti! Tady už hudba hraje prim. A když se do toho dal František s „Pro mě práce je největší nebezpečí“, už neměl nikdo nárok. Ani karbaníci ani tiché písně Petra Koppa. Až když většina hostů odešla (nebylo nás kýžených 2 × 14, ale rovnou 3 × 14), a přišla Javor, došlo i na Sarajevo. Na další Frantova blues se přidal i náhradní Pařízek. To už tu zbyla jen hudba a nejvytrvalejší muzikantské Lidušky. Ještě hoří oheň a praská dřevo… Tak ať se Ti, Péťo, na hrázi věčnosti dobře ouří!
Lhotu nelze popsat slovy, tu je nutno zažít. Třeba nedělní odpoledne s číšníkem v dokonalém dress code. Škoda, že fotograf ZSV poslal jen foto, kde chybí psíček. Ale na druhou stranu takové foto by každá mravnostní policie musela okamžitě zabavit. Tak ještě jednou moc díky, milí Lhotečané, a zvláštní uznání našim nečekaným básníkům Jirkovi a Luďkovi.

Poděkování za gratulaci » MiMa » pá 17. července

Předem děkuji Vám všem za projevené gratulace k mému příjmení, které se dnes skví v kalendáři.

+++ Cykločundr rodinný, šumavský ne 19. července » JiJi

Ahoj. Ve dnech 4. až 11.července jsme byli na Šumavě a mj. jsme tam realizovali (jen ve dvou, s Jiskrou) naši rodinnou verzi cykločundru. 5. až 9. 7. jsme objeli okruh z Kovářova (na Lipně) do Kvildy (zhruba kolem Vltavy) a zpět - to západněji, kolem státní hranice. Včetně Schwarzenberského kanálu i s jeho rakouskou částí, pak přes Pasečnou do Lipna a zpět na Kovářov k autu. Krásná akce, které přálo i počasí - jen 3x úkryt před deštěm v jediný den, v úseku Zátoň - Borová Lada, jinak optimální. Noclehy různé: 1. vodácké tábořiště Soumarský most 2. ubytovna Kvilda (Jiskře docházela kapacita akumulátoru, takže jsme nedojeli na plánovaný nocleh na nouzové nocoviště na Bučině) 3. tzv. Nouzové nocoviště NP Šumava pod Plešným jezerem 4. kemp v Lipně.

Cyklo převážně s T14, tento víkend a celý příští týden » út 21. července » HoDu

Nazdar kámošky a kámoši z T14, sháním ZÁSKOK, jedinečná příležitost. Kdo se první s kladnou odpovědí ozve, vyhrává. Podrobnější informace o zájezdu bych poslal obratem. Nemohu jet s T14 na cyklo Podél Dunaje. V neděli zvítězila gravitace nad mojí jízdou na kole. Zlomeného nic nemám, ani šitého, "jenom" obražené, hlavně levou polovinu těla (loket, koleno). Po bytě se šourám s berlemi ...
Jede se od Walhaly u Regensburgu přes Linz k Vídni. Sraz je tuto sobotu 27.července, v 5.45 h. na bus. nádraží Zličín - metro, odjezd v 6.30 h. a z Plzně, Mikulášské nám. 10 (před CK Loudatour, která to pořádá), sraz v 7.45 h. a odjezd v 8.00 h., příjezd v neděli 2.srpna do Prahy cca v 19 h. Noclehy: 4x na jednom místě, a další 4 v dalším penzionu. Polopenze, pokoje dvoulůžkové. Dejte mi vědět, kdo by do toho šel.

+++ Fotky z výstav » KaKu » út 21. července

Ahoj všichni, co se rádi koukáte na alba z výstav! Dovoluji si dát na vědomí, že jsem jakž takž uspořádal web, který obsahuje "vrátka" do nepříliš známé, ale docela zajímavé, Galerie Vernon, mnohem známější Galerie Rudolfinum a pak do řady různých jiných. Odkaz je zde ». Veškerá navigace je na horní liště. Z domovské stránky se jde na "Kultura", z té pak si vyberte galerii dle libosti. Zpátky se pak chodí zase volbou "Kultura". A tak dokola. Velmi uvítám připomínky, budou-li. Zejména když narazíte na technické problémy.

Ad Smíchovská krčma 21. 7. » ZuVla » st 22. července

Ahoj všichni, kdo by tušil, že na Smíchově, kde se donedávna potulovaly skupinky excelentních Rómů, bude takový útulný dvoreček. První stůl obsazen, a tak se založen i stůl druhý. Po narvaném XIVejtu se nedala čekat moc velká návštěva, ale nakonec nás bylo nečekaně bez jednoho čtrnáct. Dámy vypily svou denní dávku suchého, a tak tady už jsme zase jedna rodina u druhého stolu. V deset jsme se poslušně přesunuli do lokálu Smíchovské krčmy. Nechtělo se nám ještě domů, a tak jsme přemýšleli, co bychom tak mohli oslavit. Už to máme! Příjmenin. Martina je moc hezké jméno. Tak na zdraví Martiny!
Teď budeme týden brouzdat na krásném modrém Dunaji, ale už v úterý 4. srpna se sejdeme na břehu krásné stříbrošedé Vltavy. Náplavka na pravém břehu už je profláklá, ale smíchovský břeh je ještě téměř neobjeven. Sejdeme se v kobce, která nemá dosud jméno. Je mezi železničním a Palackého mostem. Pozor je tu víc podniků, ten náš je nejblíž k železničnímu, hned vedle DOK16, což je pobočka Městské knihovny. Jen si tady nepůjčíte knížku, můžete si ji tak akorát vyřezat. Určitě nakoukněte, mají otevřeno až do osmi. V naší kobce nemají nic k jídlu, přijďte v šest už najedení, nebo si ve vedlejší Dílně můžete koupit nějakou bagetu. Kdyby pršelo, je tu překvapivě velký prostor vevnitř.
Teď už jen pár vzpomínek na předchozí zahrádky. Kučeras poslal fota z Prostřeného stolu na Karlově mostě. Možná jste zaregistrovali zdravící Čtrnáctku. To nemáváme na Muzikanty z Kampy, ale na Pavla Tichého, který se ocitl na druhém břehu barikády (vlastně stolu). Ten, co mává nejusilovněji, je Honza Ment.
A druhá. U Houdků jsme na dvorečku pořád sledovali na balkóně černého ptáka. Tak hlásím, že černý pták přiletěl i na naši lodžii a tím pádem se k nám dobří holubi už nevracejí.

Pozdrav pro účastníky zájezdu » JaVor » pá 24. července

Vážení kamarádi cestovatelé, přeju vám šťastnou cestu, hodně krásně ujetých kilometrů a plno skvělých zážitků.