Ad Smíchovská náplavka 4. 8. 2020 » st 5. srpna » ZuVla

Ahoj všichni, celý týden jsme se „poflakovali“ na kolech po břehu krásného modrého Dunaje, tak kde jinde se podělit v úterní hospodě o zážitky než na břehu naší české Vltavy. Ale nejdříve trochu kultury. Navštívili jsme DOK16, úplně novou pobočku Městské knihovny. Ale co to? Místo knih jen dřevo, pila a vrtáky. Hned vedle je naše vyvolená kobka. Sice to dalo trochu práci svolat ovečky z jiné kobky či dokonce jiného břehu, ale tady už jsme všichni hezky pohromadě. Dokonce jsme si bouchli i šampaňská, určená pro přivítání na Zličíně. Tak mnoga ljeta, Natašo! Stále se trousili další čtrnáctkáři či účastníci zájezdu, a tak jsme museli náš stůl prodlužovat o další a další stolky až tak, že nás slečna číšnička varovala, že od železničního mostu si už budeme muset pro pivo chodit sami. Přilétla i Můra, ale než jsme se nadáli, už na nás mávala zvenčí, tedy z přívozu. Začalo se stmívat a to přišel ten správný čas pro reklamní okénko. Bunda LÍDL v akci za 199 K, no nekup to! Mladému číšníkovi šlo vynášení stolů daleko lépe než práce s bleskem, a tak se musíte spokojit s částí posledních mohykánů (Roithovi mimo záběr) jen ve tmě. Ale uznejte, že měsíc svítil nad Vltavou a nad téměř liduprázdnou náplavkou daleko krásněji než nad nějakým Portlandem. A protože číslo hovoří, věřte nebo nevěřte, na smíchovské náplavce se nás sešlo přesně 2 x 14, jako že se T. Texas Zuzana jmenuju.

O dalším cykločundru » so 15. srpna » JiJi

Ahoj Posílám info o sólo-cykločundru. Po šumavském cykločundru jsem byl týden v práci a pak jsem hned podnikl "českou severní cestu": Sám se stejným vybavením. Vlakem do Děčína a odtud na kole:
- 1.den (pondělí navečer) od vlaku z Děčína kolem Ploučnice přes Benešov n.P. do kempu Žandov.
- 2.den na sever do Lužických hor - přes Kamenický Šenov (čedičové varhany v květech) - dál kličkování v Luž. horách na sever, dolů do Podluží. Odtud na východ do Německa, historické město Žitava/Zittau. Pak přes trojmezí D-CZ-PL na řece Nise do kempu v Hrádku n.Nisou.
- 3.den z Hrádku zpět nahoru do Luž. hor, resp. přes podhorské vesnice, do Českého Dubu. Vpravo byly stále homole Lužických hor, vlevo hřeben Ještědu s věží. Kvetoucí horské louky - permanentní nádhera...
Z Českého Dubu přes Libič na zámek Sychrov a pak dolů k Jizeře - Turnov, Malá Skála. Do kempu s malebným jménem Zrcadlová koza (mají tam černobílé kozy volně mezi lidmi...:-))
- 4.den "od koz" kolem Jizery na východ. Přes Železný Brod a Semily do Jilemnice, k večeru Horní Branná, pak do kempu ve Vrchlabí.
- 5.den závěrečná etapa z Vrchlabí kolem Labe: Hostinné, Dvůr Králové n.Labem, zámek Kuks, Jaroměř, Hradec Králové. Tam odpoledne do vlaku a k večeru v pohodě doma v Praze. V sobotu ráno už s rodinou autem na chalupu na Vysočinu...

Žlutý trikot z Podunajské cyklostezky » po 17. srpna » JiDuš

Ahoj všem, bráchovi jsem předal putovní žlutý trikot. Udělal mu radost a děkuje. Mrzí ho, že nemohl jet a rád by Podunajskou cyklostezku někdy absolvoval, ale nemá s kým.

V Řevnickém pivovaru 18. 8. 2020 » po 17. srpna » PaTi

Ahoj, vyhořela trafačka a tak jezdí méně vlaků. Vlaky jezdí každou půlhodinu : např. Praha Hlavní 16:48, 17:18 atd., (příjezd do Řevnic 17:25, 17:55) . Zpět obdobně. Takže se nic moc neděje.

Dodržujeme rozestupy. Kde jste? » út 18. srpna 17:44 » VěOu

Ad Pivovar Řevnice 18. 8. » st 19. srpna » ZuVla

Ahoj všichni, venkovní stoly v pivovaru Řevnice nelze rezervovat, a tak to místní pojali zodpovědně. Když jsme dorazili, trůnila Boženka, Pavel a Věra každý sám v čele jednoho stolu a odráželi nápor žíznivých cizích cyklistů. Nablížili jsme připoutané stoly, co to šlo a po dvou vlacích už jsme začali vypadat jako společnost. Do dalšího vlaku už jsme třetí stůl neuhájili, jen jsme kradli židle, kde se dalo. Pavel si pořád stěžuje na sucho a ukázalo se, že má pravdu. V Praze všude řádily průtrže mračen, ale tady nad Řevnicemi nebo alespoň nad pivovarem byla jasná obloha. Takže nevadilo, že lidi dorazili bez deštníků. Víc to , že i bez svetříků. Většina svršků, které vidíte, patří Jirku Veverkovi, který obětavě vyplenil svůj šatník - má ho naštěstí hned za rohem. A taky přinesl foto knihu. Tak takoví veselí jsme byli. Došlo i na exkurzi. Bývalé nádraží je opravdu pivovar, varny jsou v patře. Sládek nás nechal nahlídnout i do tajů vaření. Toto je kupříkladu, děti, spilka. Hned vzápětí se rozhořel spor o nadmořskou výšku řevnického nádraží. ZSV, který odešel dřív na vlak, spor briskněvyřešil. Otec vyhrál nad synem o jeden milimetr. Už máme zahrádku jen pro sebe. Při placení opět klasika. Velká piva vyšla, chybí zaplatit dvě malá. Museli jsme řidičce telefonicky důrazně vysvětlit, že neplacení ji od promilí nezachrání. Poslední foto je rozmazané, ale už je pořízené v běhu na vlak. V pohodě zůstali sedět jen domorodci. Je z něj patrné, že Věra, ač načíná už pátou sedmičku, vypadá dobře. Ostatně jistí ji hodný František, který nakonec opravdu přijel.

62. Stezka » st 19. srpna » šéf

Ahoj všem, ti, co neustále makají na tom, aby bylo "líp", naštěstí dnes neomezili venkovní akce s účastí do 1.000 účastníků, takže jarní Stezce, co se bude konat na podzim (zatím) nic nebrání.
Pořadatelé dnes také opět vyzvali k přihláškám a poslali i podrobnější informace. Ty připojuji na konci tohoto e-mailu. Trasový nocleh v autokempu Ejpovice mi na termín 25. - 28.9. potvrdili už před prázdninami a zatím se neozvali, že by tomu by mělo být jinak, takže vše zůstává beze změny. Ovšem beze změny zůstává také počet postelí v chatkách, takže je zatím stopstav. Pokud by ale někdo z přihlášených už věděl, že se nemůže Stezky zúčastnit, tak ať prosím dá co nejdříve vědět, čekají další zájemci, kteří na jaře nemohli. Poslední stav seznamu přihlášených pošlu během zítřka, až to znovu porovnám s platbami na účet. Ještě těm, kteří dodatečně projevili zájem - je to autokemp, takže je tam možné případně i přespat pod stanem nebo u někoho v chatce na zemi na karimatce. Pokud to zvládnete, také se co nejdříve ozvěte (přihlašte). Zápisné, ani jízdné za vlak se nezměnilo.
Zítra tedy pošlu další pokyny a nyní ty informace od pořadatelů. JO! ještě malá drobnost. Když se budete dívat na mapu místa zakončení, podívejte se o pár set metrů směrem na západ, je tam ulice a samota s velice zajímavým názvem.

Milí Stezkaři,
konečně spouštíme II. přihlašování na Stezku. Průběžně budeme upřesňovat program zakončení, organizační pokyny i jízdní řád vlaku.
62. DEMARKAČNÍ STEZKA 2020
Celé zakončení bude laděno do roku 1945 - konce války. Vstupem do areálu zakončení se se ocitnete v jiné době. Vaším úkolem bude, posunout demarkační linii. Zda to bude na stranu Ruska či Ameriky, to už bude jen a jen na vás.

Hlaste se u zástupců a šéfů svých tras a ti za vás podají trasovou přihlášku a odešlou peníze.
Prosím neplaťte na TAKový účet jednotlivě!
Každý se účastní 62. Stezky na vlastní nebezpečí a zavazuje se, že bude dodržovat pokyny organizátorů. Pro cestu vlakem platí bezpečnostní předpisy na železnici nejen ve vlaku, ale i na zastávkách.
Děkujeme tímto Ivanovi Šimůnkovi za koordinaci trasových přihlášek na webu a propojení s bankou.
VLAK zajišťuje i letos Zdeněk Moureček. Nádraží je od Lesního divadla vzdáleno cca 1,5 km. Pojedeme s ČD jako loni. Těšit se můžete na “taneční vůz”, kde se bude čepovat i pivo. Odjezd z Mirošova cca v 17:55 (Praha Hl.n cca 20:35) - ještě bude upřesněno. Trasa vlaku: Mirošov, Rokycany, Zdice, Beroun, Praha Smíchov, Praha Hl.n. Návrh jízdního řádu posíláme v příloze. Důležité poznámky k jízdnímu řádu: vlak končí jízdu pro přepravu cestujících v žst. Praha hl.n., v úseku Praha h.n. - Praha jih pouze přeprava prázdné soupravy (v žst. Praha Vršovice - průjezd, žst Praha jih neumožňuje výstup), vlak staví ve stanicích, ve kterých je ve sloupci 6 uveden čas pobytu, v jiných stanicích jsou uvedeny časy průjezdu (bez zastavení), ve výhybně Prokopské údolí není možný výstup cestujících. Přejete-li si vystoupit na jiné zastávce, než je uvedeno, napište nám obratem: veronika20@centrum.cz Bude-li to možné, zastavíme i u vás. Úsek Mirošov Rokycany zdarma
Zkuste letos nechat auta doma, na vlak je to ze zakončení jenom kousek a cena vlaku je příznivá.
Letos si vzhledem měnícím se podmínkám vyhrazujeme právo aktuálně měnit podmínky akce a v krajním případě ji i přesunout / zrušit. Vše samozřejmě po dohodě s Radou TAKu, se kterou jsme v kontaktu.
Pokud jste dočetli až sem a potřebujete se ještě na něco zeptat, napište na: veronika20(at)centrum.cz.
O Rokycanech:
Rokycany jsou známé jako město ležící na tzv. demarkační linii, která na konci druhé světové války oddělovala území osvobozené a kontrolované Americkou a Rudou armádou. Dne 7.5.1945 vstoupily do města první americké obrněné transportéry. 9. května zde byl zatčen prchající německý pohlavár K. H. Frank a téhož dne vstoupily do rokycanského předměstí Borek i první průzkumné obrněné jednotky Rudé armády. Lze tedy konstatovat, že 9.5.1945 došlo k prvnímu setkání armád protifašistické koalice - Rudé a americké armády v Československu. Toto setkání připomíná památník postavený v roce 1996 na demarkační linii mezi Borkem a Rokycany a také Vojenské muzeum na demarkační linii v Rokycanech.
Jménem všech pořadatelů z 20. trasy zdraví a těší se na vás Veronika Jiravová

62. Stezka » čt 20. srpna » šéf

Ahoj všem, Stezkařům zvláště. jak jsem včera slíbil, posílám seznam přihlášených na Stezku. Už se nějací ozvali, že bohužel nemohou jet, takže jsem seznam aktualizoval. Je to psané v pořadí, jak jste se hlásili (není to tedy podle abecedy), takže může případně někomu chvíli trvat, než se najde. Proč to není podle abecedy? No, protože se ve výsledku hlásilo více lidí, než je k dispozici postelí (54), takže původně byli někteří pod čarou. Tím, že někteří teď odřekli, tak se zase někteří, co byli pod čarou už dostali nad čáru, takže je to uvedeno takto, aby bylo jasné, že nikdo nebyl preferovaný a postele se přidělovaly podle termínu přihlášení. Prosím, překontrolujte, jestli údaje u vás (zejména stezkový vlak zpět) jsou v pořádku. Vzhledem k tomu, že zakončení je až v pondělí, tak předpokládám, že všichni přijedou do noclehu už v pátek.
Tedy pokud:
*** tam nejsou správné údaje,
*** případně, pokud jste se tam vůbec nenašli (ale přihlásili jste se),
*** případně naopak, pokud se tam najdete a nechcete na Stezku jet,
*** případně jste se rozmysleli a nakonec ještě chcete jet (a zatím jste se nepřihlásili). Dejte mi prosím obratem, opakuji, obratem vědět.
Pozor, dokument má dvě, opakuji, dvě strany.

… » čt 20. srpna » JiVe

Na osadu a ulici se zajímavým jménem jsem upozorňoval už v roce 2014. Posílal jsem i fotky.

Silvestr » ne 30. srpna » IvČe

Ahoj, končí nám pomalu srpen a tak nastal čas plánovat Silvestra. CK Ivče vám zajistila pobyt v Jevíčku na pomezí tří krajů - Pardubického,Jihomoravského a Olomouckého.
Termín: úterý 29. 12. - sobota 2. 2. 2021
Ubytování: Domov mládeže Jevíčko, dvoulůžkové pokoje – vždy pro dva uprostřed WC a sprcha; přízemí a 1. patro, v každém patře společenská místnost s TV, v přízemí malá kuchyňka - el.sporák s troubou, mikrovlnka, varná konev, pár kastrolů,jinak nádobí málo.
Stravování: 2 minuty pěšky do pivnice Na dvorci u hřbitova (místními přezdívané Mrtvolka), domácí polopenze – snídaně na talíř, večeře jednotná.
Cena: za pobyt 2000 Kč; 500 Kč/os/den (300Kč ubytování, 200 Kč strava);
účet: 503522193/0800; přihláška závazná po zaplacení. Současně mi zaslat data narození,bydliště a číslo OP (od těch,co byli v Jeseníku mám).
Cesta: auto možné parkovat před DM, vlak do Svitav,pak bus na náměstí do Jevíčka, k DM 5 minut pěšky.
K dispozici 13 dvoulůžkových pokojů studentů, pro další přihlášené je možnost bydlet ve 2. patře po dvojicích, ale se záchody a sprchou na chodbě (zatím bez renovace – RETRO), ale jen za 250 Kč/os/den.
Ponožkárnu jsme tam neobjevili,zato jsou tam dva sekáče, dvě vinotéky a dvě cukrárny.
Jestli víte ještě o někom, kdo by chtěl jet ,přepošlete mu nabídku.