62. Stezka » út 1. září » šéf

Ahoj všem, účastníků Stezky zvláště zítra je už září a tak začíná jít do tuhého ohledně dotažení přihlášek na Stezku do finále.
Na jaře to vypadalo, že bude velký nedostatek ubytovacích kapacit, ale teď se dříve přihlášení houfně odhlašují, takže se dostalo na dost těch, kteří se přihlásili později. Ještě větší "zmatek" je v platbě za Stezku. Někdo zaplatil (většina) to, kolik měla, tedy včetně ubytování (a polopenze), někdo zaplatil jen základní zápisné a někdo nezaplatil (zatím) vůbec.
V příloze opět posílám seznam přihlášených. Prvních 56 (tj. ti, u kterých je uvedeno pořadové číslo) mají zajištěn nocleh na posteli v chatce. Pokud Někdo z nich NEMÁ zájem spát na posteli, či dokonce jste si ještě účast na Stezce rozmysleli, dejte okamžitě vědět, abych mohl případně rezervaci některých chatek zrušit!!
Seznam přihlášených je tentokrát doplněn údajem o provedené platbě na účet a údajem o rozdílu, kolik je potřeba ještě případně doplatit. Rozdíly jsou většinou způsobeny tím, že dotyčný/á zaplatil/a jen základní zápisné (případně ještě za stezkový vlak zpět), ale už ne za ubytování s polopenzí (to dělá 390,- Kč za osobu a den, tedy 3 x 390,- = 1.170,-), u někoho ale i tím, že nezaplatil vůbec.
Překontrolujte prosím údaje u sebe, jestli vše odpovídá. Pokud jsem tam uvedl nesprávné údaje, nenadávejte, zachovejte klid, není nás zrovna málo, mohl jsme se uklepnout, překouknout o řádek, či jsem vás ve výpisu z účtu přehlédnul.
Jak tedy postupovat dál (čtěte prosím, je to velmi důležité!)
» Ti, co mají u svého jména v posledním (krajním pravém) sloupci 0 a ohledně jejich účasti na Stezce se nic nezměnilo, nemusí dělat nic. Pokud si ale, jak už jsem napsal výše, účast rozmysleli, je nutné dát vědět nejpozději do této neděle 6. 9. Pak budou mít šanci na vrácení peněz.
» Ti, co mají v posledním sloupci červené číslo, ale zaplatili zápisné (v předposledním není 0) a ohledně jejich účasti na Stezce se nic nezměnilo, by měli pokud možno v dohledné době doplatit nebo alespoň dát vědět, že na Stezku jedou a s ubytováním počítají (a zaplatí pak na místě) a to nejpozději do této neděle 6..9. Pokud se do té doby nedají nějak vědět, jak to s nimi je nebo nepřijde platba uvedené částky na účet, budu nucen jejich účast zrušit (případně zaplacené již zaplacenou částku pak vrátím).
» Ti, co ještě nezaplatili vůbec (v předposledním sloupci je 0), musí platbu uskutečnit nejpozději do zmíněné neděle 6. 9. (nebo pokud by s tím měli nějaké problémy, tak alespoň opět dát vědět, jak to s nimi je), jinak opět účast budu nucen zrušit. Pokud ale zaplatili, v tom případě se omlouvám a prosím sdělte, kdy k tomu došlo, abych to mohl případně dohledat na účtu.
Ještě k ubytování, chatky jsou zamluvené a platí se za celou chatku po celou dobu, co tam budeme, takže pokud někdo přijede později nebo naopak odjede dříve, bohužel musí se zaplatit za celý pobyt. Jediná úleva pak bude, že nemusí zaplatit za polopenzi (to srovnáme na místě).
A ještě poslední věc: těm co již zaplatili a k dnešnímu dni zrušili svoji účast, pošlu zaplacené částky rento týden zpět na účty, ze kterých zaplatili.
Dnes večer Na Kotlářce a pak na Stezce ahoj

Ad Na Kotlářce » st 2. září » ZuVla

Ahoj všichni, výzva Back to school! zázračně zabrala. Před zvoněním seděli způsobně v lavicích už tito šprti, úderem šesté jsme museli přistavit i další lavice. Naše kulturní referentka přišla samozřejmě pozdě. Ovšem její omluva, že po operací očí si ještě nestačila pořídit slepeckou hůl a že jí bloudící po dejvickém kampusu musela náhodná pionýrka dovést až před vchod, byla třídní uznána. Okamžitě s pomocí asistenta, který četl cenu a název, začala distribuovat lístky. Pak už se nás tísnilo ve škamnech tolik, že na našeho šéfa zbyla jen oslovská lavice. Očekávala jsem, že naši inženýři budou vzpomínat, co na Kotlářce za školou zažili, ale zase všem vytřel zrak náš akademik. Když jsme ještě tahali kačery, Vráťa sem ze sousední SVVŠ Bílá chodil o velké přestávce na malé pivo za čtyřicetník. Pak už začali žáci svévolně odcházet domů zřejmě smolit domácí úkoly a možná dokonce i platit Stezku. Odešel i chromý se slepou. Jejich místa okamžitě zabrali noví žáci. Dokonce když Ivan Pažout ne přicházel, ale odcházel, srazil se ve vchodu se Stáňou. Náhle se jako Deux ex machina zjevila Věra Ouř. a všem přítomným bylo jasné, že tentokrát budeme po škole dlouho. Když nás v deset zahnal školník převlečený za servírku dovnitř, využili někteří spolužáci příležitost a zdrhli před Věrou oknem, ale my silné osobnosti jsme vydržely až do posledního zvonění.

Stezka » čt 3. září » šéf

Ahoj, tentokrát všem, ne jen účastníkům Stezky i když si nedělám naděje, že by to nějak zabralo, tak přece jen to zkusím, a to doplnit akce, které v závěru e-mailu poslala včera Zuzana. Ano, jedná se o Lesní hry. Vím, že ze Čtrnáctky na ně už dávno v podstatě nikdo nejezdí, ale vězte, že jsou čím dál více, abych tak řekl, gerontologicky vstřícnější. Například loni, kdy jsme Lesní hry pořádali my "Staré páky", tak jsme dokázali přesvědčit k účasti opět ty, kteří z důvodu věku (alespoň to tak tvrdili) už dlouho nejezdili a vězte, že naprosto nelitovali a po celý víkend se v pohodě bavili. A letos pořadatelé slibují obdobnou věkovou vstřícnost. Určitě tam nebude více fyzické námahy, než na nějaké cykloakci a už vůbec ne jako třeba na Spanilce. Vzhledem k tomu, že letos těch akcí opravdu nebylo mnoho a vypadá to, že ani nebude, tak by jistě bylo škoda vynechávat ty, které už se uskuteční. Nedejte na to, že to pořádají mladí (Trasa 23), oni totiž už taky nejsou mladí. A také nemějte obavy z toho, že jste tam třeba nikdy nebyli a že tam nikoho neznáte, to tam totiž nikdo absolutně neřeší. Takže pokud byste se přece jen rozhodli se o víkendu 18. – 20. 9. pobavit uprostřed tiché přírody daleko od civilizace s covidem, neváhejte a přihlaste se na http://lesni2020.tak23.cz/

Ad Na kotlářce 1. 9. » pá 4. září » MiMa

Tak já lehce navážu na Zuzčinu zprávu a po direktivu školníka (krásné servírky) jsme se přesunuli dovnitř a zde bylo krásné teplo a bylo prima, až potom, když Šéf pravil, že musí domů, neb sice Natašu doma nemá, ale cosi k domovu ho jít nutí, nic v hospodě nic mu po chuti, tak to byl ten pravý signál pro zbývající gazely (Věru, Stáňu, Zuzku a Věru) a začala pravá Dámská jízda a já tam seděl a zíral jako puk, jako přísedící, s právem konzumovat a mlčet a všechny hovoří současně a to je život, ale ve finále jsem prosadil své znalosti ze cvičáku a zvolal: „Věro, domů!“ a výsledek se asi za hodinu dostavil a tak opouštíme zbytek dámské T14 a potácíme se pěšky na metro a vůbec nechápu, jak to ty ženské všechno vydrží…
Hoj to bylo zase úterý!

62. Stezka – opět důležité » út 8. září » šéf

Zdravím Stezkaře, (ale ostatní mohou případně číst také). V příloze posílám poslední seznam přihlášených. Jak z něj můžete zjistit, tak se počet poněkud ztenčil, protože někteří si účast rozmysleli (někteří dokonce opravdu na velmi, velmi poslední chvíli - takové věci opravdu miluji).
Takže postelí v chatkách je momentálně více, než nás pojede. To se může vyřešit dvěma způsoby - buď jednu chatku odřeknu a nebo se může velice mírně snížit počet paland tím, že se rozprostřeme do všech chatek, ale znamenalo by to při menší obsazenosti o trochu větší cenu za chatku, což předpokládám, že by to některým nevadilo, takže zatím držím plnou rezervaci.
A teď to nejdůležitější ohledně Stezky jako takové.
Včera byla TAKová schůze, kde vzhledem k momentální situaci s koronavirem pořadatelé oznámili, že se rozhodli zrušit zakončení včetně stezkového vlaku zpět. Takže se vlastně bude jednat svým způsobem o malou Stezku, ale pro všechny Trasy najednou. Nicméně bylo odsouhlaseno, že to Stezka s pořadovým číslem 62 stále bude a bude vydán (o něco později) i stezkový odznak. Taková situace tady kdysi už byla - 12. Stezka v roce 1969, kdy se také šlo jen po Trasách a nebylo zakončení. Pro účastníky se v podstatě nic nemění, jen se můžete "těšit" na vrácení části vložného a peněz za vlak (kolik to přesně bude, to se zhruba dohodne příští týden na Velké Radě).
Ti, co zrušili účast do půlnoci této neděle, dostanou zpět všechno.
Příští hospodu se domluvíme, jak pojmeme (vlastně volnou) neděli a odkud bychom pak jeli normálním vlakovým spojem zpět (aby se případně mohla udělat rezervace míst). Takže TAK

Stezka 2020 - zrušené zakončení » út 8. září » šéf

TAK ještě jednou zdravím, už jsem vám dnes psal ohledně zrušení zakončení Stezky a zrušení stezkového vlaku, ale následně přišlo oficiální prohlášení pořadatelů Stezky, tak vám to přeposílám (i když někteří jste to už dostali TAKovou poštou). Tedy:

Drahá TAKová veřejnosti, v neděli jsme absolvovali nelehkou debatu o letošní Stezce, jejíž výsledky jsme včera předložili na schůzi TAKu a nyní je předkládáme všem ostatním.
S těžkým srdcem jsme se rozhodli letos zrušit zakončení Stezky. Na včerejší schůzi jsme se shodli, že Stezku nerušíme úplně a bude moc fajn, když si každá trasa udělá Stezku, jak si ji naplánovala, ale zakončení za stávající situace se nám zdá nezodpovědné. Dokonce, jak jsme se dozvěděli, má takový postup v TAKové historii svůj precedens - 12. Stezka zásahem moci bolševické prý probíhala podobně.
Co to znamená prakticky

Proč jsme se tak rozhodli
Nejde ani tak o odpovědnost právní, ale spíš tu vnitřní. Podle stávajících nařízení sice zakončení zatím formálně nestojí nic v cestě, ale to, že se na jednom fleku sejde 500 lidí (z toho většina v rizikové skupině), kteří mají potřebu se objímat, tancovat, zpívat, posílat si lahve, se nám zdá jako slušná "rozbuška". Jasně, nemusí se stát vůbec nic, ale pravděpodobnost, že to tam v tomhle počtu někdo nevědomky přinese, nám nepřijde dost malá na to, abychom to hodili za hlavu. Roušky ve vlaku by musely být už teď a domníváme se, že nařízení budou přituhovat. Pak by Stezka nedávala smysl už ani formálně. Rozhodně pro nás není přijatelná varianta zakončení zarouškovaného a s rozestupy, to by zcela popřelo smysl Zakončení a to, proč to máme rádi. A ani se nechceme stát těmi, kdo by něco takového hlídali a vyžadovali.
Shodli jsme se, že riziko nákazy jako organizátoři nést nechceme. Bez ohledu na všechna prohlášení o "na vlastní nebezpečí" a názory, jestli je dění kolem Covidu jen zbytečná hysterie nebo to odpovídá vážnosti situace. Posoudit to neumíme nikdo, nezbývá nám než se k něčemu přiklonit. A protože si myslíme, že jsme spíš na začátku problému, rozhodli jsme se přiklonit k opatrnosti. Takto jsme to předložili včerejší schůzi TAKu, které také děkujeme za věcný a vstřícný přístup.
Zakončení máme připravené a vymyšlené a budeme se ucházet o pořadatelství příští Stezky na podzim 2021.
Letošní Stezku z kalendáře rozhodně neškrtejte, užijte si putování podzimní krajinou a těšíme se, že se potkáme buď v průběhu Stezky nebo jindy, jinde. Mějte se fajn a dávejte na sebe pozor.
Za organizátory Trasy 20 Káča Režná a Veronika Jiravová

Stezka 2020 - zrušené zakončení » st. 9. září » VáUr

Hola! Jako pamětník si vzpomínám na 12. Stezku hlavně proto, že jsem byl na dvou trasách T13 a T12 a měl jsem dva odznaky. Z toho vyplývá, že to muselo být v různých termínech a byl to předobraz malých Stezek. Tenkrát se konaly velké Stezky na jaře i na podzim. Analogii k letošnímu nezakončení vidím jenom v tom, že zákaz tehdy dala nastupujici totalita normalizační a letos si jej dáváme sami, poplašeni nastupující totalitní skrytou za Covidem. Asi tolik. Je to sice trochu politika, ale patří to sem, že? Tak to chápu já, Chápadlo...

Stezka 2020 - zrušené zakončení » st. 9. září » KaPr

Ano, mohu to potvrdit. Byli jsme ještě třináctka a termín nebyl jednotný. Byly to v podstatě malé stezky jednotlivých tras až na to, že malé stezky ještě neexistovaly. Šli jsme podél Sázavy asi z Čerčan, spali jsme na nádraží v Sázavě nad Sázavou v čekárně ( to už ale nevím jistě), kterou jsme si vystlali novinami. Končili jsme v Českém Šternberku. A bylo nám o 51 let míň.

12. Stezka » st 9. září » KaPr

Ještě přidávám pár fotek » z této Stezky, které jsem našel. Nocleh byl skutečně v Sázavě, ráno jsem si to nemohl ověřit. Na kvalitu fotek moc nekoukejte, tehdy jsem teprve začínal s fotografováním a bylo to focené předválečnou Retinou mého táty. Žádný expozimetr, všechno se muselo odhadovat. Možná se tam někdo z vás pozná.

12. Stezka » st 9. září » VaUr

No teda Karle! Historie zpátky 51 let, kde to bereš! Poznávám sebe, Tebe, Pracanta, Jardu Bárta, Stuchlíky, Bosche (který měl později Stezky zakázané kvůli bouchacím kuličkám) a samozřejmě pozdějšího šéfa pozdější Trasy 14 - Milana Tichého. Pamětníci, ozvěte se - třeba jsem někoho zapomněl...