Duch trasového Silvestra » so 1. ledna » šéf

Příjemný Nový rok, v příloze přeposílám od Honzy M. důkaz toho, jak silný je duch čtrnáctkového Silvestra. Zasahuje i daleko mimo svůj okruh tak, že se náležitě upravují i ti (externí) účastníci, kteří se kvůli zranění nemohou zúčastnit (všimněte si prosím také značky piva). Pokud někdo nepoznal o koho se jedná, tak jenom upřesněním, že jde o manžele Jurkovi (T12), občasné to účastníky našich Silvestrů.

První hospoda v roce 2022 » po 3. ledna » šéf

Ahoj všem, zdravím všechny v novém roce 2022 a jen bych připomenul, že zítra večer (tj. v úterý 4. ledna) je opět zamluven obvyklý stůl v obvyklé hospodě v obvyklou hodinu. Zuzana o tom sice už několikrát psala (dnes a i v loňském roce, a to včetně jednoho dementi), nicméně vycházeje ze znalosti kvality komplexního čtení trasových e-mailů a kvality střednědobé paměti to raději posílám ještě samostatným e-mailem. Tedy zítra večer!

Poklad Řevnice 2022 » út 4. ledna » PaTi

Ahoj, pokud to bude možné bude letos opět poklad vyhledán. Plánujeme kombinovanou akci: pro vnoučata, pro staroúčastníky a pro oslavení již dožitých kulatin. Termín: sobota 9. 4. 2022. Ostatní bude oznámeno později.

Blanická 4. 1. 2022 » st 5. ledna » ZuVla

Ahoj všichni, tak kdo si vyložil moje dementi jako pokyn, že nemá cenu do hospody chodit, udělal velkou chybu. Pomalý rozjezd, ale pak bezvadná hospoda. Když se náš počet ustálil na čtrnácti (tři účastnící si jen udělali čárku a předčasně odešli), Pavel objednal 15 panáků. Počty už nám moc nejdou, ale oslavy jó. Tak živijó!! A ostatně máme v našich řadách nejstaršího účastníka, který se obětoval, a vypil ty fernety rovnou dva.

A do nového roku s písní na rtech. Posílám jednu téměř vlasteneckou »

Vycházka č. 5 ze 6 na 1 » pá 7. ledna » ZuVla

Pozvánka od Můry: Poslední romantická vycházka za skřítky byla krátká, ale dobrodružná. Bloudili jsme lesem a hledali ty malé potvůrky. Našli jsme všechny, u každého jsme připili na jeho zdraví. Skončili jsme v Újezdě U Vendyse a se soumrakem jsme došli domů.
Příští vycházka bude tradičně v úterý 11.1. ve 13.30 na smyčce na Vypichu (tram 22,25) a půjdem směr Strahov a ... Vyzývám naše bývalé kamarády jako je Pepák, Anča, Rumpál a další, aby přišli a udělali něco pro své tělo a duši.

Vycházka č. 6 - Za prezidenty » čt 13. ledna » ZuVla

Přeposláno od Můry: Popis vycházky č. 5 a pozvánka na šestou: Včerejší vycházka byla ze začátku pokažená, protože 12 účastníků (5+7) a 2 psi si šlo, kudy je napadlo, ale časem se vše v dobré obrátilo. Pohrdli jsme restaurací na Ladronce, zdála se nám moc nóbl a zamířili jsme do hospody U prezidentů Šultysova 691/53, 16900 Praha 6 - Břevnov, kde se nám tak zalíbilo, že tam příště zakončíme výlet a večer bude i hudba. Posilněni jsme kolem pamětní desky Jardy Seiferta, k níž kdosi připsal zaručeně básníkův verš – Život včel, jest roven hovnu, / mrd jenom pro královnu. / A nejhůř je na tom trubec, / ten nemrdá vůbec...
Kolem Okamurovy vily jsme došli na Strahov a navštívili menzu, kde jsem se 5 let stravoval. Je z ní veřejná hospoda. Jídlo už nestojí 2,60 Kčs, jako tehdá, ale pivo tam maj za 25. Franta si při požívání topinky zlomil zuby, kteréžto mu hned vypadly. Ani už jí nedojedl, aspoň zbylo na Okinu. Zkrátka důchodci v menze! Poté jsem nočním Petřínem okolo KHMáchy došli na Újezd a část skupiny dojela ne slezinu. (Kryšpín už je doma)
Příští vycházka tedy povede ze Smíchova k prezidentům. Sraz úterý 18.1.2022 v 13.30 hodin před Smíchovským nádražím u lávky přes koleje. Večer bude výjezdní slezina U prezidentů. Na všechny se těší Můra
P.S. My čtrnáctkoví vycházkáři se přesuneme do Blanické

Norrisova bouda - příprava na Spanilku » pá 14. ledna » MiMa

Akce začala a Stáňa je v jednom kole. Houskové knedliky jedna báseň

Pivní bar 18. 1. » st 19. ledna » ZuVla

Ahoj všichni, tím se asi Můra nebude chlubit, tak to musím napsat za něj. Včera na jeho vycházce Čtrnáctka poprvé přečíslila Čtyřku v poměru 6:5. U Prezidentů už to bylo jinak. Franta Němec (už se zuby) netrpělivě čekal, až my zbylí čtyři 14tkáři dojíme čtvrtý chlebíček, dopijeme pivo a uvolníme místo jeho milcům. Ale to nám neva, my máme své kamarády v Blanické. Jen ZSV odolal a spěchal domů za Miládkou. V doupátku vše při starém: Chotěboř, ťukání s kamarády, jako poslední a čtrnáctý dorazil Pažout, zase radostné ťukání. Ale co to? Přišla Miládka. Zdeňku, Zdeňku, kdo domů chodí, sám sobě škodí. V závěru jsme se sesedli a popili pod dohledem bílé Sněhurky sedm červených trpaslíků. Nerozumíte? Tak příště přijďte. Hospoda bude zase v úterý, tentokrát už v únoru. Prvního.

Máte nějaký tip na Cykločundr?

Lhota » pá 21. ledna » ZdeNa

Milá čtrnáctko, tak Jirka je po operaci kyčle – proběhla dobře. Jirka je v pořádku. Zatím se mu nedá volat, protože bere oblbováky. Takže Lhota 2022 bude. Zdenka + Zuzanka + Matynka

Od Můry: Vycházka č. 7 Podle Botiče k Vltavě » ne 23. ledna » ZuVla

Ahoj, pozvánka od Můry na úterý 25. 1. Poslední vycházka byla děsně naučná! Šlo nás 13 (5+8). 4kaři odpadaj, ale přidávaj se všelijaká individua z jiných tras. Zdolali jsme Paví vrch. Záludný kopec. Uklouzl jsem a flák jsem sebou do bláta. Celá přední část mé osobnosti byla zabahnělá. Prošli jsme různými parky a zahradami, jako je Santoška, Mrázovka, Bertramka ... Gottovu vilu, památník Milady Horákové, dům, kde tvořil Josef Škvorecký ...a kolem Spiritky jsme se soumrakem došli až do cíle k Presidentům. Paní Alenka nám udělala 70 chlebíčků, komu to nestačilo, ještě si dal teplou večeři. V 7 dorazil Franta Němec se svou kapelou. No, co vám budu povídat. Odcházeli jsme v půl druhý. Ono totiž zapít a moudře prdiskutovat všechny ty zážitky zabere hromadu času.
Následující vycházka bude podle Botiče. Sraz v úterý 25.ledna ve 13.30 na stanici metra C Opatov, směrem dolů na Hostivař. Bus č. 177 jede ve 13.34 a pojedeme s ním 3 stanice do st. Na Košíku. Odtud pěšky. Další bus jede za čtvrt hodiny. Já s rodinou přistoupíme ve st. Donovalská.
P.S. V úterý podle Botiče, a já dodávám: Dnes podle Rokytky.

Cykločundr 2022 » út 25. ledna IvČe a ZuVla

Ahoj, tak jsem napsala do zprávy z hospody: dávejte tipy na letošní cykločundr a IvČe nejenže (jako jediná) dostala nápad, ale ona ho hned i zrealizovala. Pojedeme do Volduch do kempu Veselý habr, kde jsme vloni na jaře slavili 435 let narozeniny. Máme zamluveno 10 dvojlůžkových chat. Stojí 420 na noc, kdyby někdo chtěl být po více lidech, šlo by zřejmě změnit 2lůžkovu chatu na 4lůžkovu (s palandou) za 600 na noc.
Letošní svátky připadají na úterý a středu, tedy základní pobyt bude od pátku 1.7. do středu 6. 7. - pět nocí. Adresa kempu » Na těch stránkách je přímo chlívek Rezervace. Takže základní údaje, které vypíšete, jsou: 2lůžková chchata; 01/07/2022; 5 nocí; jméno; mail. Do Zprávy jen napíšete skupina Zuzany Vlachové a tím moje dějinná úloha Cykločundru skončí.
Po loňských zkušenostech s přihlašováním a zejména odhlašováním a redukcí osazenstev chatiček si každý vybere svého. spolunocležníka sám, zarezervuje a zaplatí.
Když vám ještě zbyde síla, můžete mi napsat, že jste se přihlásili, abych měla přibližný přehled, kolik ještě chatiček zbývá.

Pražský vodní Semerink II » st 26. ledna » ZuVla

Ahoj všichni, máme toho moc. První díl Pražského vodního Semerinku jsme šli už v říjnu 2017, k jeho dokončení jsme se dostali až teď. Závěr jsme tehdy strávili U dvou smrků, tak byl start předem dán. Někdy na oběd nestačí ani hodina, ale aspoň všichni ty dva olysalé smrky našli. Z cyklostezky jsme uviděli, že nic nevidíme, protože Teslu Hloubětín k jejím stým narozeninám zbourali. Nechali jsme zlověstná kola svištět po hladkém asfaltu a sešli dolů k Rokytce. Aspoň tady v Hloubětíně Evropa slavně zvítězila, Finsko zadupalo do země kolonii Čínu. Vyšplhali jsme se zpátky nahoru a došli do čtvrti tragicky zemřelých mistrů ledu. Hrad Mirákulum v parku Zahrádky jsme přenechali dětem, ale betonové kostky jsme využili ke sčítání. Je nás třicet sedm, aspoň jak Stáňa říká. V listopadu jsme končili vycházku po mizejících stopách Emila Kolbena v Pragovce, ale její nejslavnější halu jsme spatřili jen na fotce. Teď jsme jí i s vymlácenými okny měli jak na dlani. Lidový dům si sociální demokraté postavili v roce 1921 s křížkem po funuse. Hned jim ho zabrali komunisti. Okolo věžáku, který nazvali hezky česky Eliška, přes vzletnou lávku rovnou do parku Podviní.
Mezihospoda Podviňák je spíš takový obrovský stan, ale mají tady kapacitní záchody, tankové pivo a sálající kamna, a tak beze zbytku splnila svůj účel. Na kamenném hradišti jsme byli při vycházce Od pivovaru k pivovaru už v roce 2004, jen teď jsme si místo dětí pořídili psy. Pak následoval v rychlém sledu Podvinný mlýn s podzemními garážemi, slavný Somrákův traverz, lihovar, který sem byl vymístěn od Rudolfina, padlý plynojem, nový pivovar Kilián. Propagátor pražské cyklistiky bez helmy má v novém podjezdu své graffiti. Opustili jsme Rokytku jen proto, abychom mohli objevit Libeňský svět. Není nic trvalejšího než provizorium. Sv. Vojtěch měl být už 112 let zbourán – a to by byla škoda. V lehkém deštíku stateční vystoupali na zámecký vrch. Pod námi rozsvícená Libeň. Tak jsme si na její počest bouchli a vlastenecky souhlasili s Vladimírkem: „No ne, doktore, ta Paříž, to musí být nádhera, skoro jako Libeň“. Hospoda u téměř nejstaršího fotbalového hřiště teď o víkendu skomírá, tak musíme dál. V Löwittově mlýně se budou půjčovat knížky, u Zámeckého pivovaru se bruslí a na Long Islandu chcíp´ pes. Kolem zbědovaného Automatu Svět jsme křivolakou uličkou libeňského ghetta došli k jeho posledním dvěma zbylým domům. Jeden z nich je náš zaslíbený, Pivním sanatoriem bych to ale po neděli nenazvala. Kozel se nás usmíval ze zdi, servírka zpoza baru. Museli jsme si ji vždycky vyžádat, aby nás začala léčit . Ale i tak tam bylo hezky. KPČ » a Fotoalbum »

Vycházka s Můrou č. 8 » čt 27. ledna » LeHni

Ze ctrnáctky nás bylo 6 včetně mého bratrance Bodi, to se nedivím, že to Můru zdrtilo.
Můra napsal: Milí pěšáci, na poslední vycházce se nás sešlo 11 (4+7). vidím, že 4aři už na to kašlou nebo jsou líní a nebo zestárli. Po prvním zastavení v krásné vinárně na Haberáku a po prohlídce továrny Hellada jich zase pár odpadlo a zůstal jsem ze 4 sám. to je jasný signál ,že už se na to vyprdnu. Minimálně příští týden, to jedu na hory. Za 14 dní to ještě jednou zkusím a pak uvidím. Skončili jsme v hospodě Na břehu, kde jsme potkali Jardu Barcala, kteréhožto jsem pak dotáhl na slezinu. Tedy příště v úterý 8.února ve 13.30 na konečné 11 na Spořilově. Půjdem přes Hamerák a Slatiny(točila se tady Obecná škola) a snad dokončíme ten Botič.