Letní cyklo - Dolomity 2022 a také hospoda » po 1. srpna » šéf

Ahoj všem, příznivcům a účastníkům čtrnáctkových cyklozájezdů zvláště. Tuto sobotu večer jsme se vrátili z již 20. ročníku letních cyklozájezdů (počítáno od zájezdu do Bretaně). Zájezd se opět vydařil, hlavně také díky sv. Petrovi, který nám zapršel jen večer a v noci, když už jsme byli v bezpečí pod střechou hotelu.
Ještě připomínám, že zítra je opět pravidelná hospoda. Tentokrát to Zuzana zajistila v restauraci "U Hubatků" ve Vysočanech - Pod Pekárnami 9 (pro pamětníky - je to na bývalém náměstí "Pěstí", tj. náměstí "Lidových milicí"). Před několika měsíci jsme tam začínali vycházku "Zaniklý svět Emila Kolbena". Nejlepší je tam jet metrem B a vystoupit na stanici Vysočanská a pak pokračovat směrem ven z Prahy a po levé straně za ulicí Jandova (která vede směr Prosek) to je.

Ad U Hubatků 2. 8. 2022 » st 3. srpna » ZuVla

Ahoj všichni, než popíšu včerejší hospodu, musím se pochlubit, nebo si spíš pokondolovat? Cestou do hospody mě v metru pustil sednout policejní praktikant Hlaváček (ročník 1943). Tak takoví už jsme.
Ale teď k Hubatkům. Stačí se porozhlédnout po náměstí Milicí a je jasné , kam jít. Velkou zahradu jsem objevila z vlaku. Tak jsem se snažila ze zahrady vyfotit vlak směr velkostatek v Lysý. Posuďte sami: foto 2 je výsledek mého obrovského úsilí. Zřejmě se lidi ve Vysočanech už nevejdou do Kolbenky, a tak sedí na zahradě U Hubatků. Naštěstí mě o tom Vráťa včas zpravil, a tak jsem mimořádně zarezervovala stoly a vyplatilo se. Teď už jistě prahnete po tom, kdo všechno po Dolomitech dorazil. Byla to pestrá směs cyklistů a zvědavých pocestných, kteří se snažili dopídit, jak jsme se měli. Báááječně!!! Z posledního snímku je patrné, jak už je šéf šťastný, že má organizaci zájezdu za sebou. Vypadalo to, že ještě před setměním si všichni připomněli text písně „Vysočany, Libeň, to jsou pražský čtvrti, kdo sem večer zajde, ten je synem smrti,“ a začali horečně prchat před bělmy Romů. Ale nakonec nás čtyři mohykány museli ze zahrady zahánět, a tak poslední dalešické pivo jsme dopíjeli vevnitř.

Pozdrav z Krkonoš » so 6. srpna » MiMa

Vyjeli jsme autobusem na Zlaté návrší a navštívili Vrbatovu boudu a pak jsme se přesunuli na Labskou boudu a už nečepují Paroháče, ale mají Horymíra á 75 Kč a odsud přes Labský vodopád, Labským dolem až do Špindlerova mlýna a sluníčko peče 30 stupňů a my se koupali v Labi a bylo prima.

Cyklo Dolomity 2022 » so 6. srpna » AlKo

Ahoj účastníci zájezdu Dolomity. Pokud jste nezaznamenali jak se jmenoval vesnice s tou báječnou Ládinskou hospodou Tak ládinsky PIEVE DI MAREBBE, Italsky LA PLI DE MAREBE, německy ENNEBERG.
BON DE - dobrý den, ALA OŠTA - na zdraví

Pozdrav z Balbínky » út 9. srpna » MiMa

Ad Barča 16. 8. 2022 » čt 18. srpna » ZuVla

Ahoj všichni, v úterý jsme se sešli na rozlehlé zahradě vedle Klubu Barikádníků, country hudebníky i bigbíťáky důvěrně zvané Barči. Kdyby zahrada nebyla na periférii (Strašničtí, sorry jako) a kdyby Kozel nestál pouhých 36 Kč, tak by bezpochyby praskala ve švech. Takhle jsme tam v šest seděli skoro sami. Pak jsme vyhlíželi čtrnáctého Pažouta (v záloze byl Hardy), nakonec jsme se dočkali stále ještě sedmnáctkové Soni. Nakonec nás dorazilo tedy těch sedmnáct. Celý večer byl takové hezké sousedské popovídání, asi tak, jak si to původně bývalí barikádníci a v době výstavby brigádníci představovali. Poslední rozmazaná fota 4 a zejména 5 jen dokumentují, že i tentokrát vybraní jedinci vydrželi v hospodě až do naprosté tmy.

 • Už dnes je zase zhruba od sedmi hraní Muzikantů z Kampy u Domečku na Kampě. Je to vždy velice pohodové, ceny lidové, na Malou Stranu víc než příznivé.
 • Příští úterý 23. srpna nás zve Káča Nečasová na hraní na Balkán. Je tam příjemná hospoda a zaručeně excelentní hudba Míly Fuxy a spol. Má to jen jeden háček, hospoda je pod zámkem. Takže musíte dorazit k dolní brance č. 9 na 18:15, kdy nám Kateřina odemkne. Kdo netrefí k brance 9, můžeme si dát sraz na stanici busu Novovysočanská. Staví tam 136 směrem od Flory nebo 109 od Palmovky někdy po šesté. A já vás pralesem směrem k brance dovedu. Kdo nestíhá, musí se s někým domluvit, kdo bude ochotný na zavolání vzít klíče a jít branku odemknout.
 • A teď už pozvánka na naši další pravidelnou hospodu v úterý 30. srpna. To už je skoro začátek školního roku, a tak hospoda. bude v Mecce všech pražských inženýrů - na Strahovským kopci. Nejblíže je stanice Koleje Strahov 143 či 149. Ale můžete přijet i busy 191 či 176 na stanici Stadion Strahov. Než začnete hledat hospodu, podívejte se na nový artefakt, který je umístěn mezi stadionem a poštou. Byl odhalen letos v červnu k 40 letům existence skupiny Visací zámek. Připomíná jak název skupiny, tak jejich nejslavnější píseň „Jede traktor, jede do hor“ a ne náhodou stojí poblíž už neexistujícího stánku U Johna Debila. A nebyl by to David Černý, aby nenatřel traktor na růžovo. Posílám foto z odhalení, dobře si osoby na snímku prohlédněte. Všichni členové skupiny jsou dosud praktikující stavební inženýři. Takhle chodit do práce projektovat, tak to je opravdu známka punku. Ještě letos v lednu jsme při vycházce s Můrou navštívili menzu na Strahově). Obědy ani večeře už nejsou za 2,60. ale pořád byly k mání i pro příchozí za přijatelné ceny. A k tomu točené pivo – za 25 Kč! Tak jsem myslela, že před hospodou tam z nostalgie skáknem na holandský řízek. Jenže latinku vystřídala azbuka, od března budoucí ani stávající inženýři tam nesmí. Menza je jen pro Ukrajince. Takže půjdeme rovnou do hospody. Musíte se vydat spartakiádním seřadištěm mezi bloky kolejí a za kdysi slavným klubem 007 je v kostce hospoda, která vypadá takto Prostě dokud neuvidíte Recharging, tak tam nelezte. Tak v šest na lavicích či lehátkách.
 • Teď trochu vzdálenější budoucnost. Termín Stezky se kvůli volbám přesunul na termín 30. 9. – 2. října.
 • A tím pádem 99. Posedlosti „Výhledově budeme všichni Kelti“ se budou konat v neděli 9. října.
 • Podzimní malá Stezka » čt 18. srpna » šéf

  Ahoj všem, jestli si dobře vzpomínáte, tak letos cca v polovině května byla 64. Stezka se zakončením v Turnově na lehkoatletickém stadionu. Z toho vyplývá, že na podzim bude pouze trasová, tedy malá Stezka. Před časem už k někomu prosákla informace o tom, že by měla být poslední celý víkend v září, tedy cca 22. - 25.9.
  Ovšem v tomto termínu budou komunální a někde i senátní volby. A u těchto voleb se musí volit v místě bydliště, není možné si vyzvednout voličský průkaz, jako u voleb do poslanecké sněmovny. Usoudili jsme tedy, že je vhodné termín Stezky posunout o jeden týden, jak jste si zřejmě před chvílí přečetli ve zprávě o Barče od Zuzany. Takže:
  Kdy: letošní Malá Stezka se uskuteční v termínu 29. 9. – 2. 10. 2022,
  a kde? Tam, kde už jednou měla být, ale pak se to se to přesunulo do Kytlice, tedy: v zámku Trhanov (ano, tam co údajně Lomikara trefil šlak při pohledu na dítě, které se narodilo jeho manželce, a které mělo být velmi podobné Janu Sladkému, zvanému Kozina).
  Je to ubytování na úrovni lepší turistické ubytovny, tedy žádné chatičky a hlavně žádné palandy! A je to s polopenzí za celkovou cenu 500,- na osobu a noc.
  Zaznamenejte si to prosím do svých deníčků a dohledné době spustíme přihlašování.

  Ad Barča 16. 8. 2022 » pá 19. srpna » MiMa

  Ještě přidávám jednu fotku, abyste věděli, že i Hardy byl v hospodě spokojený

  Ad Balkán 23. 8. 2022 » st 24. srpna » ZuVla

  Ahoj všichni, včera nás Kateřina pozvala na Balkán. Pravda je to daleko, tak Čtrnáctky nedorazilo ani 14, ale všude zrálo víno a pod námi nějaký záliv. To není záliv, to je střecha 02 Arény.
  Káča nás zavedla až k zahrádce č. 14. Bazének je stále na svém místě, stejně jako před 16 lety, kdy jsme tu končili vycházku Zelené pahorky žižkovské. Pak se zničehonic na stole objevilo archivní šampus Roulin Sixty-Six. Tak to si, Rouline, bouchnout musíme.
  V hospodě už hudba a všechny nejlepší holky v plném proudu. Stejně jako v roce 2006. A co to? Míla tančí!
  Jen měl krásný večer hořkou tečku. Káča uklouzla při cestě na WC po blátě a zlomila si jakousi nosnou kost. Trvalo věčnost, než záchranáři našli branku č. 4, a pak ještě delší než znovu našli své auto. A tak jsme mezitím Kátě zazpívali před hajzlíky na přání a na cestu Andělové.
  A teď ještě další pozvánka na Strahov » v úterý 30. srpna. Stavební inženýři zpívají Stánek úplně jinak než Honza Nedvěd

  Ad Balkán 23. 8. 2022 » ne 28 srpna » KaNe

  Ahoj. Vypadá to prý na nejlepší cestě k zahojení. Držte palce. Z pondělního hraní mě omluvte, ještě se válím v nemocnici.

  Podzimní Stezka - přihlašování spuštěno! » po 29. srpna » šéf

  Ahoj všem, takže, na čtrnáctkových stránkách (www.trasa.ctrnactka.net) Jana zprovoznila elektronickou přihlášku na letošní podzimní Stezku, tak prosím zájemce. aby neotáleli a co možná nejdříve se přihlásili, nejpozději do poloviny září. Odkaz k přihlášce je hned na první stránce nahoře (pod zeleným pásem s fotkami upoutávek)
  Přeji příjemný zbytek léta a na začátku podzimu na Stezce ahoj, resp. zítra večer na Strahově