A ještě jedna pozvánka » čt 1. prosince » ZuVla

Ahoj všichni, ještě čtete po té Kučerově smršti maily? Tak zkusím ještě jednu pozvánku. Tuto sobotu hraje Míla s mladými v Balbínce všem nejlepším holkám svoje písničky. Na minulé pozvánce měl zřejmě Papež František úspěch, tak teď jsou maskovaní všichni. A nezapomeňte si v neděli vzít na putování od pivovárku k pivovárku čelovku. Obecnou školu jsme prosvištěli nečekaně ještě za světla, ale tentokrát bude v závěru určitě potřeba.

Ad Blanická 6. 12. 2022 » st 7. prosince » ZuVla

Ahoj všichni, včera byla hezká hospoda, bavili jsme se všichni pospolu, protože nás bylo celkem deset. Už si začínám připadat jak na třídních srazech v Každé dobré ráno. Já nechci být Holubová a vést intelektuální řeči jen se Šteindlerem. Šéfe, když nejdeš, nemůžeš aspoň napsat mail, že hospoda je? Čtrnáctkáři nejen nerozlišují sudý a lichý týden, ale už si zřejmě ani nepamatují, že je úterý.
Všichni, které ještě zajímá intimní život, by měli zbystřit. Tento pátek 9. 12. hraje 50 letá Deformace Martina Slomka písničky Intimního života. Je to v klubu Elpíčko u paty Libeňského mostu. Podruhé už hospodu snad najdete, jen nebudeme karaoke zpívat venku, ale sejdeme ze zahrádky po schodech do podzemního klubu. Začíná se v půl osmé, viz pozvánka.
V neděli jsou opět Pražské věže, tentokrát ve znamení svařáku. Osobně nás na ně pozval šéf Milan Horký v Branické nádražce, když jsme se minulé úterý posilovali na Můrovu vycházku, viz pozvánka: 11. 12. v neděli od 10.30h budeme opět šplhat blíž k nebesům v rámci dobrodružné hry Pražské věže. Zároveň otestujeme kvalitu svařáků v centru města. Tentokrát budeme chodit spíš do výšky, než zdolávat vzdálenosti. Svatomikulášská zvonice má 302 schodů, ale výhled stojí za to. Start bude ve věži Novoměstské radnice, s požáry v pražské historii se seznámíme na Novomlýnské vodárenské věži. Pošplháte i na kostel sv. Michala v Jirchářích ke zvonům a na krov. K tomu spousta dalších věží i netradičních pražských zákoutí. Info, aktuality a přihlášky je na www.prazske-veze.cz

Ad vycházka Quo vadis? 4. 12. 2022 » čt 8. prosince » ZuVla

Ahoj všichni, vycházkáři obzvláště, nikdy bych nevěřila, že kombinace profesorky zeměpisu, orientačního běžce a mapy.cz vyústí v nutnost volání přítele na telefonu. Ale nakonec jsme se všichni na nádvoří Břevnovského kláštera šťastně sešli a vycházka Quo vadis mohla začít. Po kolečku v klášteře jsme volně sledovali potok Brusnice. Došli jsme k ženě, co ztratila klíče, ale zase jsme našli psa, který navíc rušil výklad o čtyřprocentním umění. Ze starého Břevnova si bezvěrci uprostřed Obuškova ponechali jen kapličku. U Kajetánky jsme si prohlédli park za korunu a vzápětí díru, co zbyla po břevnovském mrakodrapu. A co si budeme pamatovat z navštívených usedlostí? Že Petynka není Petynka, tu pravou střeží u ohně obyvatel garáže. A už je to tady! Stojíme nad spletí nájezdů, které znalci neřeknou jinak než Mertovo vajíčko. My laici čumíme, jak dokázal Aleš namalovat, že všechna auta jezdí dovnitř, ven, sem a tam a nikde se mu nehromadí. Na strahovským kopci stál stánek piva Johna debila a teď tu stojí Punkový pomník. Stavební inženýři z Visacího zámku totiž taky nejsou žádní suchaři. Už z letní hospody si pamatujeme, že zástupci Čtrnáctky cvičili na stadionu jako mladší žáci a žákyně, starší žáci i muži - a všichni v jednom roce, v šedesátom pátom. Máme s sebou Můru, a tak nám může odvyprávět, jak snášel po koncertě Naďu Urbánkovou hrůzou bez sebe v jejím Fiatu 500 ze schodů menzy.
Mezihospoda Petřín byla tak pozdě, že si mnozí mysleli, že už je to konečná. Ale kdeže bláhoví. Jen jsme v podzemí vyčkali tmy a vyrazili do Kinského sadů. Na KPČ už nebylo vidět, a tak jsme se jen kochali Zlatou Prahou pod námi. Na nejkrásnější vyhlídce recepce. Naštěstí ministerstvo vojenství povolilo proražení Hladové zdi, a tak jsme spatřili i Hradčany. Reon nás lákal do Magické jeskyně, ale jeho pozvání jsme využili až za dva dny na vycházce s Můrou. Už je čas? Ano, čelovky nasadit. Jako svatojánské mušky jsme serpentinami slétli za Lobkovický palác. V přítmí stojí kráčející trabant Quo vadis. Na památku trabantů z NDR, jejichž osádky se chtěli přes tuto zahradu dostat do NSR. To my jsme chtěli už jen do pivovaru, a tak jsme zastavili rozjíždějící autobus. Ale co to? Zamluvený pivovar Mikuláš je zavřený. Nevadí, u protějšího Nicolase je taky dobře. A ještě bonus pro ty, co zůstali až do konce. Prošli jsme z něj tajnou chodbou až na Malostranské náměstí. Album z vycházky » A všechna info »
P.S. Příští vycházka bude v neděli 15. ledna už v roce 2023

Můrova Vycházka č. 6 - rybniční » čt 8. prosince » ZuVla

Ahoj, přeposílám mail od Můry. popis minulé vycházky a pozvánka na 13. 12. - jen upozorňuji, že zřejmě od šesti je naše nadílka v Motole.
„Minulá vycházka byla celkem krátká, zato plná překvapení. Šlo nás 9 (3+5+1). Prošli jsme Strahovský klášter, včetně Pekla. Mnozí z nás si odtud pamatují dávné oslavy narozenin (Šíma, Knírač, Mirka). Je to tam samozřejmě nové a krásné. Narozky by se nám tam už asi slavit nechtělo. Pivo 70 Kč. Uprchli jsme na Petřín a největší zastávkou byly Magická jeskyně, což je 5ti podlažní domeček plný zvláštních obrazů a plastik. Bydlí v něm autor všech těch děl REON, který zároveň "provází". Velký zážitek. skončili jsme v hospůdce na Arbesáku. Já jsem ještě přes překážky dorazil na slezinu, kde seděl Petřík s Honzou.
Příště vyrazíme o něco dál a do přírody. Sraz je v úterý 13.12. ve 13.30 na hrázi Počernického rybníka. Nejbližší zastávka busu je Škola dolní Počernice, busy 204,208,224. Já jsem našel spojení busem 154 ve 12.35 z Hájů, přesednout u nádr. Horní Měcholupy na 204 (čas ne 1 rychlé), která dojede do D. Počernic. Půjdeme parkem, přes rozhlednu Doubravka ke Kyjskému rybníku. Těší se Můra“

Vánoce - 1. připomínka » čt 8. prosince » šéf

Ahoj všem, Zuzana ve zprávě z úterní pravidelné hospody - Pivního baru uvedla, že Čtrnáctka už zapomíná, že se pravidelně každých čtrnáct dnů scházíme v hospodě, No, a protože na příští úterý se chystá mimo pravidelnou frekvenci hospod opět návštěva hospody a ještě ke všemu jiné a s vánoční tématikou, tak posílám tuto první připomínku. Tedy:
kdy: úterý 13. prosince, 18:00
kde: restaurace Železná panna, Plzeňská 215a, Praha Motol (už jsme tam byli třikrát, tak si to snad pamatujete), takže jen pro jistotu: nejlepší je tam jet tramvají č. 9, 10, 16 a vystoupit na stanici "Hotel Golf", po výstupu udělat čelem vzad (když pojedete z centra) a pak jít kolmo na koleje do přírody a pořád rovně a nemůžete minout. Pokud by čirou náhodou někdo jel autem, tak až na Plzeňské uvidí nápis "STK Motol", tak tím směrem odbočit, STK minout vlevo a pokračovat rovně až k hospodě.
Tož tolik první připomínka. A určitě přijďte, fakt nebudete litovat!!
PS: Aby nás s Natašou nikdo nenařknul, že jsme v úterý také zapomněli na hospodu, tak nezapomněli, byli jsme totiž v divadle (a Lenko, hrál tam Orozovič, heč!)

Intimní Život Deformace » pá 9. prosince » MiMa

Už to začalo!

Vycházka č.6 - rybniční zrušená! » po 12. prosince » ZuVla

Ahoj, pro jistotu přeposílám od Můry: „Všem potencionálním účastníkům hlásím, že se v úterý vycházka ruší. Jsem nemocnej, kašlu, horečka, hrůza. Až se uzdravím, zase půjdem. Můra“
P.S. Z: Takže všichni můžeme do Železné panny včas.

Trasové vánoce - 2. připomínka » ne 11. prosince » šéf

Ahoj všem, Posílám další připomínku Trasových vánoc, které budou v úterý 13. prosince od 18:00 hod. v restauraci Železná panna v Praze Motole (výstupní stanice tramvají 9, 10,16) - Hotel Golf na Plzeňské.
Ke druhé připomínce bych měl ještě malé doplnění - jdou hlasy, že se tam nebudou slavit jen vánoce, ale i nějaké kulatiny. Prý ano, ovšem jsem z toho takový zmatený, protože jak takový materiál pro kulatiny vypadá je v příloze a že bychom to slavili? No, ještě budu pátrat a při poslední připomínce upřesním přesný program. V úterý ahoj,

Trasové vánoce - 3. připomínka » po 12. prosince » šéf

Ahoj všem, posílám třetí a poslední připomínku na letošní trasové vánoce, které se uskuteční již zítra 13. prosince od 18:00 v restauraci Železná panna v Motole. K tomu můžu ještě prozradit, že
- přístupovou cestu od stanice tramvaje budete mít vytýčenou návěstidly ze solárních lampiček
- kdo dřív dorazí a vstoupí, neprohloupí
- a pokud jde o ty kulatiny, tak ano,
TAK zítra večer!

Vánoční výlet 26. 12. 2022 » pá 16. prosince » PaTi

Ahoj , letošní trasa výletu bude: Srbsko, možná hospoda U nádraží (U Hulanů),přes most, doleva Alkazar, v Šanově koutu doprava vhůru, po překročení silnice Hostim-Beroun po cestě nad údolím Kačáku k vyhlídce na Skálu Sv. Jana, doleva do kopce po čevené k Herinkovu dubu, vlevo dolů po loukách a cestách do Líšné, po žel. mostě k nádraží a do pivovaru Berounský medvěd. Celkem cca 10 km. Cestou bude pravděpodobně oheň.
S sebou: hlavně teplé oblečení a boty, něco k ohni… V případě nepřízně počasí bude trasa vedena po cyklostezce. Celkem cca 6 km.
Odjezdy vlaků budou ještě upřesněny v závislosti na možnostech občerstvení. Dosud jsem to nebyl prověřit. (choroba).
Prosím všechny, kdo se chtějí zůčastnit, aby to dali najevo, nejlépe odpovědí na tuto zprávu.

Vánoční výlet 26. 12. 2022 » ne 18. prosince » PaTi

Ahoj, čas kvačí proto upřesňuji výlet 26. 12. 2022. ODJEZD: Praha hl. 09:21, Smíchov 09:28, Řevnice 09:55, Srbsko10:05 Přihlášených je 19 ks s mnoha otazníky (choroby)

Poslední letošní pravidelná trasová hospoda » po 19. prosince » šéf

Ahoj všem, TAK máme úspěšně za sebou trasové vánoce. Myslím, že se velmi vydařily, hrálo se, zpívalo se, kecalo se, dárky se rozdaly a vše bylo uvedeno oslavou kulatin Dariny, které tímto ještě jednou moc děkujeme za skvělé občerstvení.
A zpět do práce, zítra 20. 12. večer se koná poslední letošní hospoda v Pivním baru, tak přijďte popít a sdělit si zážitky s trasových vánoc. Těm, se kterými se zítra večer neuvidím, přejeme s Natašou příjemné a hlavně klidné prožití vánočních svátků (přání do nového roku ještě pošleme).
A závěrem bych chtěl poděkovat všem těm, kteří letos pro Trasu Čtrnáct něco udělali (někdo opravdu hodně, někdo méně, někdo málo, ale všechno se počítá), či případně ještě udělají. Jak už jsem říkal na trasových vánocích, oproti většině jiných Tras jsme pořád velmi aktivní a to je moc dobře.
S někým zítra večer, s některými u Teplic nad Metují a okolí při oslavě trasového silvestru a s některými až v příštím roce na některé trasové akci Ahoj

Ad Blanická 20. 12. » st 21. prosince » ZuVla

Ahoj všichni, včera nám připravil pan vedoucí stůl pro deset, a přesně tolik se nás u stolu sešlo. Až poté první Vlastu nahradil tradičně jako jedenáctý poslední Pažout. Zapomínání věcí je lidské, a teď se ukázalo, že i náš dokonalý šéf je jen člověk. Hledání Náměstkovy bundy patří ke Čtrnáctkovému koloritu. Až teď na vánočním večírku v Železné panně použil zcela novou fintu. Snažil se odejít rovnou ve dvou bundách, tu cizí – Vláďovu měl zákeřně navlečenou pod svou vlastní. Šéfa od definitivního umrznutí zachránila jen jeho vlastní čepice v kapse. Náměstek tak hlasitě nadával, že mu nejde ta zkurvená bunda přes ní zapnout, až byl odhalen. A tak šéf odešel v bundě, ale bez dárků.
Když si napečete ryby včas, můžete přijít na Štědrovečerní odpoledne na náplavku pod Brunclíka. Budou tam jako každoročně hrát Muzikanti z Kampy – neplést s hraním koled pod Karlovým mostem – tam je šílená tlačenice, tady je lidí tak přiměřeně a koledy jsou zakázané.

P. S. František Ouředník poslal odkaz jen mně, ale protože si myslím, že hezkých článků není nikdy dost, tak snad i bez jeho svolení posílám »

PF 2023 » st 21. prosince » JiVrlbc

Spokojené prožití vánočních svátků, v novém roce hodně štěstí, zdraví přejí ze zasněženého Liberce

PF 2023 » pá 23. prosince » JiDu

Ahoj všem, žádná PF nechodí a tak je zřejmé, že jste upustili od jejich posílání a popřáli si osobně. My takovou příležitost neměli a proto vám rádi přejeme touto cestou. Jirka a Ivana

Album Péefek » PF2023 »

Pozdrav z výletu » po 26. prosince » SoVa a MiMa

Ad Výlet na Štěpána » út 27. prosince » ZuVla

Ahoj všichni, jen krátká zpráva ze včerejšího výletu. Jako vloni jsme se sešli v Srbsku U nádraží, ale letos jsme po výborné gulášovce vyrazili po našem obvyklém břehu směr Alkazar a Hostím. Při neustálém čekání na loudaly boucháme i bez výhledů. I skupinové foto jsme stačili pořídit bez nich. Oheň a ochutnávka bramborových salátů jako obvykle. Výživná odbočka na vyhlídku na Svatý Ján. Tak tady jsem nikdy nebyla. Jirkovy mapy mě zase usvědčily z omylu – byli jsme tu už při našem prvním výletu k Medvědovi v roce 2007. Krátké spočinutí u dubu na Herinkách a sešup do Berouna. Už víme, že se nemáme těšit. 14x jsme zakončovali výlet na Štěpána U Medvěda, jen jednou v zašpérovaném covidovém roce 2020 v kuchyni ve Wykoupení. A letos? U Medvěda pro bohatství zavřeno. Ale děcka, máme mobily. A tak krátký dohovor s horským vůdcem, který nás tentokrát jistil z Fibichovy, a už jedeme vlakem z Berouna jen do Řevnic. V pivovaru bylo dobře. Na fotce chybí loudalky z dalšího vlaku Loreta s Boženkou a jako dvanáctý apoštol dorazil ještě ze smíchovského exilu Aleš N.