{14824} Divadlo, koncert » pá 1. března » LeHni

21. 3.čt 19.00 Veletržní palác, vernisáž a celý zadarmo, zejména výstava Architektura je výživná
24.3. Gospel, Londýnská 30, 19.30
10.4. st 17.00--Měst. knihovna, Pocta K.Kryl, jen 150,- Když napíšete , tak lístky koupím, stejně jako hned další den
11.4. Barča Pocta W.Ryvola
22.4.Vaříme s Elvisem , Pod palmovkou, pondělí 19-00, 258,-

{14830} 66. Stezka » út 5. března » šéf

Ahoj všem, je sudý rok, takže velká Stezka, v pořadí už 66., se koná na jaře. Jak už mnozí z různých zdrojů vědí, bude to druhý květnový víkend. Takže základní informace:
66. Stezka termín: 8. - 12. května 2024
zakončení: Luka nad Jihlavou
pořadatel: Trasa 6
nocleh Trasy 14: kemp Poušov, Třebíč
zápisné: TAK - 210,- Kč neTAK - 280,- Kč jízdné stezkovým vlakem zpět - 140,- Kč
Pokyny k přihlášení: Jana brzo zprovozní na čtrnáctkových stránkách tradiční přihlašovací formulář. Zájemce o účast na Stezce prosím o pečlivé vyplnění, pokud budete přihlašovat více lidí, vyplňte prosím každého zvlášť, vyplňte všechny rubriky, nemusíte jen tu poslední (Poznámka), tam napište případná důležitá sdělení nebo s kým chcete být ubytováni, chcete-li chatku jen pro dva nebo máte-li nějaká omezení nebo berete-li s sebou psa či jiného mazlíčka.
Uznávám, že informace jsou zasílány a přihlašování spuštěno je letos poněkud později, ale bylo to tím, že se podařilo domluvit bližší podrobnosti k noclehu až koncem února, i když bohužel ne úplně ideálně - viz dále.
Takže na přihlašování není moc času, tak prosím neváhejte a přihlaste se prosím pokud možno do velikonočního pondělí. Definitivní konec přihlašování (bez přirážky) je pak v pátek 5. dubna. Samozřejmě, tak jako jiné roky, tak i letos je přihláška platná až po zaplacení zápisného, případně včetně jízdného za stezkový vlak. Platí se opět na trasový účet: 2500228174/2010 Variabilní symbol psát nemusíte, jen do zprávy pro příjemce napište za koho platíte. Částka na účet musí být připsána ve stejných termínech - viz výše.
Jo, účastníci oslavy Boříkových narozenin částku navýší o 40,- Kč (tedy na 320,- resp. 250,- Kč)
Údaje k noclehu: Domluveno je to v kempu Poušov, který leží v ohybu řeky Jihlavy na západním okraji Třebíče. Nocleh bude v chatkách, jsou tam chatky pro 6, pro 4, pro 3 a pro dva. Je to bez paland (opakuji bez paland). Cena je 300,- Kč za osobu a noc. Pátrači po internetu jistě zjistí z cen uvedených na webových stránkách kempu, že nocleh na jednoho vychází na 280,- Kč, Ale je to stejné, jako loni, nemusíme obsadit celou chatku a nebudeme obsazovat palandy , takže je cena je o něco málo vyšší. Je tam domluvena polopenze za cca 320,- Kč (ještě bude dopřesněno). Abychom se vyvarovali nedorozumění, jako loni, při přihlašování napište, jestli polopenzi chcete nebo ne!!
Ale bohužel máme tam jeden problém, který z nich vypadl dodatečně až tento pátek. V kempu bude sice pro nás otevřeno občerstvení a je tam i prostor pro večerní posezení (sice jen na zastřešené terase, ale i to jsme už na jarních Stezkách bez problémů přežili), ale kvůli nočnímu klidu to může být s hudbou jen do 22:00 možná o trochu málo déle Pak prý tam jsou lidi v okolí schopní volat policii (prý se to už několikrát stalo). Mám tedy dotaz, neznáte to někdo v Třebíči, jestli tam není nějaká dobrá hospoda, kde by se dalo večer déle posedět? V nejhorším (opravdu v nejhorším) případě, nevíte o nějakém jiném noclehu v okolí, kam by se Čtrnáctka vešla? TAK to je zatím vše a směle do přihlašování se.

{14834} HOJ TURAS Bal: SPONZOŘI drobní, přispějte sím na Bál, na trika a znaky na účet: Turasvýletní: 3117131083/0800

HOJ TURAS BÁL 15.3.! NA MNOŽÍCÍ SE DOTAZY, KTERAK NAŠÍ VĚCI POMOCI sdělujeme, že jest možností více:
1/ SPONZOŘI drobní, přispějte sím na Bál, na trika a znaky na účet: Turasvýletní : 3117131083/0800
2/ Větší sponzoři, kteří chtějí dostat potvrzení do daní, pošlou svůj příspěvek na účet Táborasu Žabí údolí 1404801028/3030 a toto POTVRZENÍ dostanou.
3/ Každý si může koupit lístek a přijít, by tu krasu zažil a svojí účastí kasu podpořit, že. Po vyplacení nákladů, KAPEL, OBČERSTVENÍ, POZVÁNEK... snad něco zbude. Pak se rashodneme, kam s tím.
Benefičně možno opět raspoštět i roky: Pro Táboras, Rasrok, Kampu, Rychtu, Šatlavu, Prastřený stůl...
Bychom se do dějin dobře v tom pětačtyřicátým našem roce dobře zapsali. Nejlépe Na Věkas... HOJ TURAS!
PS: VŠE BUDE PRŮHLEDNĚ VYŮČTOVÁNO A RASESLÁNO ZÁJEMCŮM.

[TAK] Schůze 2024-03-04 » út 5. března » IvŠi4

Od 18:15 vedl Hasič *** STALO SE - viz Poradník
*** CHYSTÁ SE
** Schnilá jízda - 8.-10.3. Ještě je několik míst volných - hlaste se Soně V.
** 51. Bál - 5.4. v Domovině. Styl: Limonádový Joe. Nácvik Předtančení je v plném produ - máte se na co těšit (třeba bude i kankán)! Doporučeny klobouky a vůbec vhodné oblečení pro prospektory, prospektorky, jakož i kovbojky a kovboje, příp. další postavy Divokého západu... Lístků je prodaných zatím málo :-( Máte-li zájem ozvěte se vedoucím svých tras nebo si lístky rezervujte ZDE a nejpozději do 3.4. zaplaťte podle pokynů na tomto odkazu.
** Zahájení cyklo. Zatím není zajištěno dobíjení e-kol
** 66. Stezka - zakončení 12.5. TABU: nezadaly trasy 11, 20, 23 a 26 - tabulka a mapa... Kontrola kontaktů a odhadů přihlášených probíhá (nezadaly trasy 2,3,5,8,9,11,13,15,16 a 18).
** Cesta jenom tam. iFri plánuje koncem srpna cestu na vlečku do Temelína
** Lesní hry - zatím bez termínu
** Ostatní akce - viz Poradník
*** RŮZNÉ
- Fotky z archivu Zdeňka Bílka (Bystřička, klubovny z let '83-4) jsou na webu
- Soňa V. má vstupenky do ZOO Zájezd (platnost do 15.3.25)
- Následující schůze bude po Velikonocích (a Bále) 8.4.2024
- Soňa vybírá členské příspěvky
QR: (do var.sym. za číslo 24 přidej číslo trasy, do zprávy pro příjemce uveď, za koho je placeno, event. změň částku)

{4ka_3380} Vycházka č. 17 Z hvězdy do údolí » čt 7. března » Můra
{14ka_14839} Vycházka za letadly a pozvánka na č. 17 Z Hvězdy do údolí » čt 7. března » ZuVla

Na poslední vycházku nás přišlo 17 (4+10+2+1), ale domácích bylo rekordně málo, jenom 4. Při srazu došlo ke zmatkům, protože bus 355 měl jet podle map. cz z Evropské, ale jel z úplně opačného konce Kulaťáku. Ale nakonec jsme se seběhli včas. Busík nás dovezl do Únětic skoro až do pivovaru, kde jsme si dali 1 startovní. Za 3 piva jsem zaplatil 199 Kč. A ještě bylo kyselý. A potom už jsme vyrazili do terénu. "Bohužel" po necelých 2 km byl mlýn, kde měli pivko o poznání lepší a lacinější. Cesta nás potom vedla podél Únětického potoka, ke Kopanskému mlýnu, kde jsme posvačili. A mě začalo bolet koleno. Šlo se mi čím dál hůř, až mi Zdeněk nakonec půjčil svojí hůl a Lenka Brufen, abych vůbec mohl jít. Minuli jsme Statenický zámek, Kopanský mlýn a podle Kopanického potoka se blížili k letišti. Letadla nad námi létala a my se kochali a naplňovali cíl dnešní vycházky. Se soumrakem jsme došli do Přední Kopaniny k Drahušce. Tam bylo krásně! Dobrý pivo, dobrá večeře, příjemná obsluha a s přibývajícími pivy mi přestávalo bolet koleno. Pochopil jsem, jaký je nejlepší lék proti bolesti. A nádherný výhled na startující letadla. Všechny letěli někam do světa a my mířili do Dejvic. V tom jedno děvče dostalo nápad, že když už jedeme do Dejvic, tak bychom mohli navštívit místní nádražní hospodu. Moc nás přemlouvat nemusela, a tak jsem se se 6ti krásnými děvčaty ocitnul na Dejvickém nádraží. A bylo tam skutečně krásně. Vzpomínali jsme na mládí, na lásky a nelásky a málem nám ujelo poslední metro. Slezina tentokrát nebyla, Kosák nezodpovědně opustil Prahu a bez něj to nějak nejde.
Příští vycházka začne na konečné na Petřinách , tram 1,2,18 v úterý 12.2. ve 13.30. Snad si do té doby vyléčím koleno natolik, abych mohl jít.

{14844} Pivní bar dnes a další (bál, Stezka) » út 12. března » šéf

Ahoj všem jenom připomínám, že dnes večer opět uplyne čtrnácte dnů od poslední trasové návštěvy v Pivním baru v Blanické, a tedy je opět pro nás rezervován stůl (stoly). Bylo by dobré, ab přišli ti, kteří si objednali lístky na TAKový bál a ještě si je nevyzvedli.
A poslední věc: Stezka: hlásíte se, to chválím, ale jde to trochu ztuha a ještě víc ztuha jdou zatím platby (ale na ty je případně ještě čas), zatím je přihlášeno 20 - 21 osob, ten rozptyl je tam pro to, že dvacet se přihlásilo, tak, jak mělo přes přihlašovací formulář (a zatím nezaplatili) a jeden jenom zaplatil, ale zase nevyplnil formulář. TAK prosím směle do přihlašování se.

{14846} Přechod stále žije…

Odkaz na fotky JiKu + všech z mobilů. HOJ RAS NA VĚKAS!
PS: Ludvas - nálepky na lý,že v přílo, že...

{14ka_14847} Ad Blanická 12. 3. 2024 » st 13. března » ZuVla

Ahoj všichni, ač jsou všichni na Tenerife, New Yorku, Maledivách, Davosu, Les Arcs, Dolomitech nebo dokonce až na Modravě, sešlo se nás v doupátku nebývale hodně – dvacet. A Velké divy, dorazila i Darina. Hlavně kvůli naší společnosti, ale zřejmě taky trochu proto, aby si vyzvedla lístek na Limonádového Joea. Už nás jde ze Čtrnáctky docela dost. Pojďte taky, budete 5. dubna v TAKové krásné společnosti.
Jestli si chcete užít hudby, můžete dnes do jiného doupátka - v Míšenské 3, kde hraje bludný Holanďan Dick Overdenst. Nebo zítra na Muzikanty z Kampy do Domečku a v pátek pro změnu na Muzikanty z Kampy do Baráčnické rychty – krycí název TURAS bál. Čtrnáctkový stůl je již vyprodán, ale místo je ještě u vedlejšího stolu, tak klidně přijďte na sedmou a nezapomeňte, že večer je přístup jen z Tržiště.

{14848} Ad Blanická 12. 3. 2024 » st. března » šéf

12. 3. ve 13:32 Zuzana Vlachová napsala: Šéf zvedá zatím jen obočí, příště to bude už vztyčený ukazováček. Už ses přihlásil na Stezku? A co přihlásil? Už jsi i zaplatil? Všechny instrukce jsou na našich stránkách trasa.ctrnactka.net. Přesněji řečeno, zatím jen stahuje obočí a ukazováček je zatím vodorovně, ale .............. (viz obr.)

[TAK] smutná zpráva » čt 14. března » Petřík 4

Ahoj kamarádi, ze čtyrky posíláme smutnou zprávu. Zemřel Vláďa Tomek, skvělý muzikant a kamarád. V létě by mu bylo 74 let. Na čtyrku přišel už v roce 1976 a byl vždy velkou osobností trasové kapely.. Muzikou opravdu žil, postupně hrál v několika kapelách, např. v Tranzitu (možná vzpomenete na koncert s Miki Volkem pro TAK na Ořechovce), R.C.Folku, v poslední době hlavně s LTW, hlavně v klubu v Salmovské nebo na různých "malostranských" hraních. Jeho písničky na trase stále hrajeme. A nezkazil žádnou legraci. Bude nám moc scházet. Vzpomeňte.

{4ka_3387} Vycházka č. 18 Na motivy Lenky Sosnové » čt 14. března » Můra
{14ka_14849} Můrova vycházka na Ořechovku a pozvánka na vycházku do pivovaru » čt 14. března » ZuVla

Minulá vycházka vzala velký obrat, protože jsem na ní musel přijet autem. Ráno mi lékař ošetřil nožičku a zakázal 2 dny dlouho chodit. Do hospody prý můžu, ale pomalu. Tak jsem se důsledně držel jeho pokynů. Přijel jsem tedy na místo srazu, spočítal sešlé, bylo nás 16 (8+5+2+1) a doprovodil je do startovní hospody U Holečků. Vysvětlil jsem trasu pochodu a zase odjel s tím, že na ně budu čekat v cílové hospodě na Staré Ořechovce, kam už dojdu pěšky od tramvaje. Do této hospody chodil na jedno na stojáka prezident Havel, když se vracel domů z letiště. Naložil jsem ještě Okynu a Lenku, která jako vždy spěchala do Malešické teplárny za panem Skořepou. Cestou mi poutavě vyprávěla o dávné cestě od pivovaru do pivovaru, a že by si se mnou ráda zopakovala. Tak tímto plním její přání. Na Ořechovce jsem skutečně potkal podstatnou část výpravy a vzájemně jsme si vyprávěli zážitky z prožitého odpoledne. Všem se to líbilo a to i beze mě. Což mě naplňuje nadějí, že na světě bude pořád veselo, i když někdo chybí.
Sraz příští vycházky v úterý 19.3. ve 13.30 na stanici metra C Opatov dole ve vestibulu. "Startovní" si dáme hned tam při východu z metra vpravo na rohu.

{14851} Byl super bál… a co dál? V pondělí 18.3. od 17 posilujeme Baráčníky, Klub Tomaš, Tomašsk 8

JÓ, TO BYL SUPER TURAS BÁL, ŽE... Muzikantů 40, hostů postupně cca 200!! Hudba 19:19 - 01:10 Kanci, Screwbals, řeči, Kanci, Jekyllky cca do 23:00, stále Muzikanti z Kampy s Trasou 14 nahoře.
Vše zaplaceno i hudbám gá, že + občerstvení (i televizní kamera Tondy Vrby »), ...skoro nic se nerozbilo! Ale ještě více se slepily partičky, nejen Malá Strana…
Plno řečí + troubení i další muziky, tanec, zpěv, pivo Plzeňský nedošlo, jídlo dobrý, mnozí veřejně zvýrasněni i vyznamenáni (Zl. Praha i JiKu)
Cca od 23:00-01:10 nahoře v hospodě hráli TURAS borci + opět Jekyllky - Papasové (de facto pokračování Přechodu Krkonoš, že!) NÁSLEDOVAL PŘECHOD MALÉ STRANY...(01:30 - 04:30). Cca 50-ti přijato pozvání do již skoro vyLadiné VÝDEJNY Petrovy, Tomášská 14. Prohlídky podzemí i košty skvělých Únětic + nadšení z cigaret...JAK ZAMLADA, ŽE. HOJ TURAS!
Ze sponzorských darů a výtěžku část dáme na dětské aktivity, částí poděkujeme Baráčnictvu a sponzorovat možno třeba Konferenci KMSSS 8.4. a Výroční akci RASOARAS v neděli 5.5. v pět v Muzeu Sliwovitz na Klárově na rohu (100m od 2 Srdcí).
Kapitál uložen i do nových Turas Znaků (45.let) a krasně zelených TurasTrik všech velikostí... NEVÁHEJTE PODPOŘIT KASU A NAKUPOVAT! HOJ ZAS !

{14857} 11.3. Byla toulka Poklady ducha MS, další Toulka Podzemím od Pohořelce k řece 25. 3. sras u Černhoj Vola v 17 h » 18. března » JiKuč

VÁŽENÍ PŘÍZNIVCI HISTORIE. Další Toulka Podzemím od Pohořelce k řece V PONDĚLÍ 25.3. sras u Černéhoj Vola v 17 h. POČET OMEZEN DO NAPNĚNÍ SKLEPENÍ, VSTUPNÉ DLE POČTU V CENĚ VÝKLADU PLATÍ I TEN, CO SE ZTRATÍ... HOJ ZAS! HLASTE SE JIKU OBRATEM NA jirkucka@centrum.cz (Komise + kandidáti Ceny Pra.sanace cestou...)
BYLA UČENÁ TOULKA KAMPANULY 11. 3. ZA POKLADY DUCHA MALÉ STRANY. Vedla Dr. Jaroslava Náprstková z PIS. (Praprasnacha Vojty) Skvělé povídání s obrázky v Klubu Tomáš a komentáře při vycházce MS. Sdělila mnoho na téma: Spolky, umělci, řemesla, cechy, bratrstva, přátelská stolní společenství - toto v historii vždy spoluvytvářelo DUCHA DOBY I MÍSTA – GENIA LOCI.
Dr. JN. píše: Trochu jsme připomněli nejstarší osídlení v malostranském podhradí i novou etapu po r. 1257, tedy kolonizační založení Nového města pod Pražským hradem králem Přemyslem Otakarem II. Ještě ne pravé spolky, ale první sdružování představují bratrstva náboženského charakteru.
V Úvozu bydlel v domě U kamenného sloupu organizátor vybudování poutního areálu na Bílé hoře malíř Kristián Luna. Spojil za tímto účelem řadu umělců, stavitelů a měšťanů v bratrstvu P. Marie Vítězné. Malostranský život řemesel a cechů připomínají barevné znaky pekařů, ševců, mečířů aj., namalované v Malostranském graduálu.
Malíři na dvoře Rudolfa II. zase představovali přátelské společenství, které se v malostranských hospůdkách setkávalo s místními obyvateli. Příjemně překvapí jemné pastelové žánrové obrázky těchto malířů z malostranského tržiště nebo okolí Karlova mostu, které prozrazují osobní vztah k Malé Straně na rozdíl od oficiální dvorské tvorby.
Stejně tak docházelo i ke kontaktům místních obyvatel s Italy, kteří v 16. století vytvořili na Janském vršku kolonii umělců, kameníků, zedníků ale také dalších stavebních profesí. Vznikla zde zajímavá Vlašská kongregace, tedy náboženská a charitativní instituce, která se mimo jiné starala o vdovy, nemocné a provozovala špitál s porodnicí. V nekatolickém prostředí se Italové v 16. století opírali o jezuity (proto je Vlašská kaple připojena i ke Klementinu). U katolického kostela sv. Tomáše se zase v předbělohorské době soustřeďovali Španělé, žijící v Praze.
Když jsme se procházeli kolem kostela sv. Tomáše, připomněli jsme si i o pár století mladší historii zdejší stolní společnosti. V Tomášské pivnici se pravidelně scházela skupina hostů s trochu zavádějícím názvem Mahabhárata. V 80. letech 19. století to byla velice pestrá společnost, na počátku soustředěná kolem populární postavy Jakuba Arbesa. Intelektuální zábava a tomášské černé pivo tvořilo příjemný kolorit, zachycený i v obrázcích a karikaturách.
Na Malostranském náměstí jsme si popovídali o historii Malostranské radnice, dnes Malostranské besedy s obnovenými štíty a věžemi. Prošli jsme Prokopskou ulicí a Maltézským náměstím kolem bývalého Deylova ústavu pro mládež s vadami zraku. Na Kampě jsme si u domečku „Sala Terrena“ vyhodnotili pestrou spolkovou činnost Malostraňáků. Huťský mlýn na Čertovce nám připomenul významného právníka ze 16. století Viktorína Kornela ze Všehrd, ke kterému se přihlásil jeden z nejstarších studentských spolků z r. 1871. Tento spolek právníků existuje dodnes a nese název Všehrd.
Na krásné večerní Kampě jsme zakončili vycházku na letním cvičišti Sokola. Dnešní objekt České obce sokolské v sobě zahrnuje jak bývalé zbytky renesančního, tak velkou část nedostavěného raně barokního Michnova paláce. Škoda, že nejvzácnější partie Michnova paláce v pohledu od Čertovky má být v nejbližší době zakryta novým architektonickým projektem. Dr. Náprstková Malá Strana, 11.3.2024
(Větší publikace s dobovými obrázky bude na Konferenci KMSSS v dubnu 2024)

{4ka_3395} Vycházka č.19 Hvězda druhý pokus » čt 21. března » Můra
{14ka_14862} Ad Můrův Jižák a pozvánka na vycházku 26.3. Druhý pokus » čt 21. března » ZuVla

Na minulé vycházce se nás sešlo 16 (4+9+2+1). A zase hlavně holky. Klucí jsou buď líní nebo už nejsou. Sešli jsme se v mém rodném Jižáku a hned na stanici Opatov dali 1 startovací. Vydali jsme se Cetrálním parkem napříč Jižním Městem, vystoupali na nejvyšší vrchol. Dalším vrcholem bylo setkání s domorodkyní, Inčinou starou tetou a jejím psem. Popsala nám, co všechno vidíme kolem sebe. Pro mnohé to bylo docela poučné, protože byli v těchto končinách poprvé. Měli jsme namířeno do hospody ve 14 patře zdejšího mrakodrapu, ale otevírali až v 5, tak jsme to vzdali a občerstvili se u Pomerů. Na místě této hospody otevřeli hned po sametové revoluci krám a v neděli večer tam prodávali čerstvé rohlíky. Na tehdejší dobu něco neuvěřitelného. Poté co se tady objevily suproše, krám zavřeli a je z toho krásná hospůdka. Další cesta nás vedla lesoparkem až ke krásnému altánku, kde jsme si udělali piknik. následovala cesta k Hostivařské přehradě, přešli jsme nově opravenou hráz a s Janičkou zazpívali Vosiku. Pak jsme podél Botiče došli do Hostivaře k Jeníčkovi, kde jsme vycházku zakončili. 4ová část (Marcela a já) jsme se přesunuli do Uteru, kde nás opět přivítala naše úžasná kapela.
Příště tedy učiníme druhý pokus od Hvězdy k Vltavě. Sraz je v úterý v 13.30 na konečné tramvaje na Petřinách.

{14865} 66. Stezka - průběh přihlašování » so 23. března » šéf

Ahoj všem, TAK se nám přiblížil konec přihlašování se na 66. Stezku. V příloze posílám aktuální stav přihlášených, zatím je to ještě pod obvyklým počtem (!!), tak neváhejte. Prosím o kontrolu, že je tam vše v pořádku, pokud jste už přihlášku vyplnili anebo, abyste zjistili, že jste jí ještě nevyplnili.
Pokud jde o druhý případ, tak to můžete napravit zde Pokud jde o první případ, tak mi dejte prosím co nejdříve vědět.
Jenom připomínám, že nocleh je na poměrně atraktivním místě, konkrétně v Třebíči, kde je mimo jiné i židovská čtvrť, která je od roku 2003 spolu s bazilikou sv. Prokopa zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

RE: {14866} 66. Stezka - průběh přihlašování » ne 24 března » MiMa

Hola, hola, Věra, Hardy ani já nejsme v seznamu přihlášených, neb jsme dostali důvěru a v této době hlídáme vnoučata. Pokud by to vyšlo, přijedeme se na Vás podívat v sobotu večer.

{14867} V srpnu dokončeno - a zde pár fotek... » ne 24. března » JiJi

...aneb "důchodce kolem republiky". Možná jste se někteří v minulých létech podívali na moji zprávu a na fotky z mého postupného objezdu ČR na kole.
V roce 22 jsem to chtěl dokončit, ale jakási zatr. věc v nemocnici mi ten rok zabránila. V roce 23 už to bylo vše trochu jinak, ale přesto jsem to nakonec dal - i když zhoršení výkonu bylo zřetelné. ( - nebo že by to bylo i věkem...? :-)) Moje Fotky | Zonerama.com » Připomínám, že při příp. prohlížení to chce rozkliknout na plný formát a pak listovat. Jinak se nezobrazí celé fotky a popisné info u fotek.

{14869} Uherské lázně 2024 » po 25. března » ZuVla

Ahoj uherští povaleči, Katalin píše: Sice je to jeste daleko, ale potvrzuji vam predbezne zminovany termin uherskych lazni: 21. - 24. 11. 2024. Prosim zapiste si do diaru. Pokud do toho nevleze nic zasadniho a pracovniho, pocitejte se mnou jako s pruvodkyni. Prosim o predbezne zjisteni poctu zajemcu.
Lokalita jeste neznama, bud obsazeno nebo vysoke ceny. Takze jeste hledam nejlepsi varianty. Cilem je cesta bez nocniho prejezdu, start brzy rano, navrat v nedeli pozde vecer. V pripade dotazu jsem k dispozici a preji vam KRASNE jarni dny a vesele Velikonoce! A moc zdravim z Petikosteli, odkud se prave vracim se zajezdem:) Katalin
P.S. Takže se mi hlaste.

{14871} Otevírání studánek a výčepů » po 25. března » ZuVla

Ahoj všichni, Ad Otevírání studánek a výčepů. Tentokrát jsme si úkoly spravedlivě rozdělili. TRASa 14 dodala termín a název akce (první otevírání se konalo před 45 lety!) a Kučeras zařídil vše ostatní. Trasu, otevřenou klubovnu Ztracenky, hospodu U Taterů i plošný nálet pozvánkami. Pizza na zastávce sice mimořádně otevírala až v jedenáct, ale v množství je síla. A tak nám přivolaný hospodský vydával piva ven, a když začalo zcela nečekaně ch.át, povolil nám milostivě roztáhnout i slunečníky. Vyrážíme! Ale ne nadlouho. I Štěchovický Maják nás zachránil ještě před otevíračkou. Tak výčepy už jsme otevřeli, teď ještě tu studánku. Nejdříve se nám ale do cesty postavila chata Malostraňáků – její otevření musíme taky oslavit. Jediná studánka na trase se nám vysmívala svou bužírkou. Nevadí, šampus z rukou lékaře vše napraví. Před nenápadnou chatou, z které se vyklubala klubovna Ztracenky, nás vítá její šerif. Za znak TURASu a něco novin mu ani nevadí, že střílíme v lese. Vevnitř výklad o 105 letech Ztracené naděje. A teď zkrrratkou k Taterům. Máme svou hlavu, a tak stoupáme nad Bílou skálu – tu krásu a výhledy nejde popsat slovy. Pak cestou necestou, loukami a už jsou tu Taterovi. Nebudu kazit počty pravdou – bylo nás tak 2 x 14 a přesně jsme se k Taterům vešli dovnitř. Pro šerify osad zbylo místo jen na terase. Taterský biftek, pivo, hudbu zachránila kytara ze zdi. I v pustině internet prozradil, že autobus odjíždí i dřív, a tak naše řady notně prořídly. Aspoň se vešli pravověrní trampi a jeden tramp čekatel s kytárkou. Odcházelo se nám těžko z tohoto světa, ale poslední bus nečeká. A tak jsme 9. obnovené Studánky dozažili v hospodě Na Růžku.
P. S. Přesně v té, kterou zachránil Pepíček Davidů od zbourání, když vyprojektoval stanici metra Smíchovské nádraží o pár metrů dál.
Album výletu je zde ».

Re: {14872} Otevírání studánek a výčepů » út 26. března » JiNa

Vždy je mi líto že se málo zúčastňuji takových akcí, ale teď obzvláště. Šli jste kolem mé srdeční záležitosti, naproti Ztracence přes vodu jsem měl chatu u které byla studánka kam si jezdili stracenkáři pro vodu. Do dnes je mi líto že jsem o ní přišel. Škoda že jsem o trase nevěděl měl jsem se zúčastnit. Všimli jste si někdo při odchodu ze Ztracenky jediné chaty u vody na druhém břehu? To byl ráj.

{14875} Blanická 26. 3. 2024 » st 27. března » ZuVla

Ahoj všichni, včera byla v našem doupátku nečekaně velká účast. Přispěla k tomu zcela určitě nejen tradiční Lenčina distribuce lístků, ale i Milenin výdej klacků úspěšně vydávaných se za vinnou révu. No když tak na pomlázku by se taky mohly hodit. Ale to nebylo všechno! Najednou přistála na stole barevná kytka a šťastní dědeček a babička Menťáci slavili vnoučka. Ulriku, vítej do našich řad! V nich Tě vítá nejen celá Čtrnáctka, ale i Elisabeth, Chval a Ervín. Tentokrát jsme slavili dlouho, dokonce přes úředně povolenou zavírací hodinu, kterou jsme si sami stanovili na desátou.
Jak se to zpívá? Co nevidět se sejdem (zhruba tak za pět hodin) a zase v Blanické.

P. S. Ještě k sobotnímu otevírání studánek na Ztracence, kde vůbec žádnou studánku nemají. Na Ztracence jsme byli poměrně nedávno vycházkou při druhé covidové uzávěře v prosinci 2020, kdy jsme ještě mohli opustit hranice Prahy viz fotoalbum »

{14876} Ad Ad Blanická 26.3.2024 » st 27. března » šéf

TAKé zdravím a ke zprávě Zuzany z Blanické mám dvě věci:
1. Ad Bál: V pátek 5. 4. je bál TAKu Limonádový Joe – váhavci napište Vláďovi, jestli ještě dokáže zařídit lístky k našemu 14tkovému stolu, ať si ty Tornado Lou pořádně společně vychutnáme.
Lístky už zařizovat nebudu, ale vzhledem k tomu, že je nová, elektronická doba, můžete si lístky zajistit sami, dokonce z pohodlí domova, nemusíte nikam chodit. Někteří to už zaregistrovali a těm, kteří ne, přeposílám návod od pořadatelů Bálu na zajištění si vstupenek. Tedy:
Potřebujete-li vstupenky/"rezervačenky" - NEVÁHEJTE!!!! Objednávejte ZDE » Po odeslání objednávky se otevře stránka s údaji, kam poslat peníze. (Lze ji otevřít i později.) U nezpracovaných objednávek je možné rozkliknout QRkód pro internetové bankovnictví. Poukázání peněz nikdy nebylo jednodušší. Přehled plateb, došlých na účet, najdete na 4kových stránkách.
Já k tomu jen dodám upozornění, že je nutné to stihnout do 3. 4. (což je také u objednávky uvedeno. Případně můžete na bál jít rovnou a vstupenky zakoupit u vstupu, ale bude to už za 400,- a nemusíte se vejít ke čtrnáctkovému stolu.
Ad další slezina: V úterý 9. dubna je opět naše hospoda v Blanické. To bohužel není zatím úplně jisté. Pan hospodský v tom týdnu 9. dubna má jít na nějaký lékařský zákrok a hospoda bude pravděpodobně zavřená. Jak to bude, tak to mi má definitivně potvrdit příští týden. Dám včas vědět.

{4ka_3398} Vycházka č. 20 Přes vodu za Vlkem » st 27. března » Můra
{14ka_14877} Můrova vycházka na Skalku a pozvánka na vycházku 2. 4. Přes vodu za Vlkem

Druhý pokus se vydařil, kolínko jakž-takž sloužilo, a tak jsme vyrazili. Sešlo se nás 17 (5+8+1+1+1+1). Jaro se hlásí, a tak jsme si startovací pivko U Holečků dali na zahrádce. Prošli jsme parkem kolem letohrádku Hvězda, potom přes ubytovací louku vojenských spartakiádních cvičenců až k hlavní silnici, co vede z Prahy. Hustej provoz. Pár odvážných se vrhlo mezi auta a prošlo. Větší zbytek odpovědných to vzal oklikou přes přechod a prodloužil si trasu o dobrých 444m. Přes zahrádkářskou kolonii jsme se ocitli na jakési pralesní stezce, která nás dovedla nad Motolskou nemocnici. Z výšky jsme zamávali našemu milovanému exprezidentovi a přes další frekventovanou silnici jsme vstoupili do dalšího pralesa. Na této stezce je nejpozoruhodnější, že ani Zuzka po ní ještě nešla. Udělalo mi to velkou radost. Vynořili jsme se nad další nemocnicí, tentokrát na Homolce. Tady nás opustili tradiční odjížděči, kterým je milejší ňákej Skořepa nebo vole jbal, než kamarádi. Další džungle a pak šok. Průchod nóbl čtvrtí nových Košíř. Naštěstí zakončený Starokošířskou hospůdkou na místním fotbalovém hřišti. Po krátkém občerstvení jsme vyrazili na plánovaný piknik na Skalku. Cesta vedla do strašného kopce, na jehož konci byla krásná vyhlídka a lavička, na níž měl být onen piknik. Leč seděli na ní jacísi milenci, starší šedivý muž a mladé děvče, a furt se objímali a my jsme jim vůbec nevadili. Oni vytrvali a my jsme odešli dolů do údolí, kde nás čekala poslední hospůdka na Ladronce. Já už jsem do ní nevstoupil. protože čas kvapil a já musel stihnout mimořádnou 4ovou schůzi U Libuše. Ladroňáci dorazili později, neboť si nechtěli nechat ujít opět báječnou 4ovou kapelu.
Příští vycházka bude v úterý 2. dubna. Sraz na kulatém náměstí v Dejvicích na stanici busů 107, 147 a pod. ve 13.30. Pojedeme do stanice V Podbabě a odtud lodí. Bus 107 odjíždí ve 13.34.