Mafoudia Elba Camara a Alkhaly Gattim Camara

pondělí 11. 12. 2006 - KáVá rodičům
Milí adoptivní rodičové, rok s rokem se sešel a vypuklo opět ouřadování. Nejprve několik informací pro Vás a to: 
1) Vánoční dárek pro děti
2) Co víme o dětech
3) Náš příspěvek v r. 2007

Ad 1 - DÁREK:
V příloze posílám vyobrazení dárku, který byl finančním přičiněním tetičky Trasy umožněn a mým občasným přičině-ním zrealizován. (Z Rasovního příspěvku „přebylo“ letos na dárek 500,- Kč.) Komu se příloha neotevře, jistě obrázek brzy najde na čtrnáctkových stránkách (viď Jano...), a komu nestačí jen tento umělecký dojem, pro toho v závěru následuje přesný výčet položek. Je to jednak jakési vybavení do školy, jednak hlavně věci na kreslení, což (nejen) mě přišlo jako nejsmysluplnější a také s šancí, že nebude vykradeno cestou... Musím se znovu pochválit (kdo by to udělal za mě??), že se mi toho podařilo koupit fakt docela hodně, například penály, považte všichni, kdo ještě sledu-jete hladiny cen školního vybavení (je ještě někdo takový vlastně mezi námi?), například penály jsem sehnala po 70,- Kč!!! (To je fakt zadarmo).  
Nakupovala jsem příležitostně, vždycky když jsem viděla nějaký „dobrý kauf“, takže ode mě nečekejte účtenky; – neexistují více. Snad vám obrázek a seznam bude zárukou, že jsem přidělené peníze nezašantročila a že zobrazené opravdu odejde poštou do Afriky. (Jestli taky dojde k adresátům, to je vis major - musíme doufat. Existuje na místě jakýsi zprostředkovatel, který by měl zaslané doručit adresátům, tedy rodině našich dětí.
A ZDE JE JMENOVITÝ SEZNAM - OBSAH BALÍKU: Dva penály (z toho jeden vybavený); dva trojúhelníky a pravít-ka a úhloměr; dvoje desky na sešity; dvoje plastové „obálky“ zapínací; dvoje pastelky v dvojitých plastových pouzdrech na zip; jedny olejové pastely; dvoje fixy; jedny vodovky; sada štětců; dva štětce ploché; sada 10ks propisovaček; sada 10 ks obyč. tužek; dvě propisky „lepší“; dvě ořezávátka a gumy; dva bloky; sešítky a sešity; jedno plnicí pero s bombičkami (tady si nejsem úplně jistá, jestli budou vědět co s tím – ale nechme to na ně, možná mám o jejich prostředí falešné představy); nafukovací balonky; omalovánky. Ještě jsem myslela, že seženu někde (po někom..) nějakou jednoduchou třeba encyklopedii pro děti VE FRANCOUZŠTINĚ, ale zatím se nezadařilo. Tak kdybyste věděli někde o nějakém zdroji (i já mám ještě želízko v ohni, ale když to nevyjde včas, odešlu to bez toho a knížka bude příští dárek).

AD 2 - INFORMACE:
Jistě i vy jste zvědaví, jak se naše děti mají ve škole, co se s nimi děje a tak vůbec. I já jsem zvědavá, leč nevím vcelku nic, od organizace Humanisti jsem během roku dostala jen upozornění na jejich buletin s obecnými informacemi o jejich činnosti (dostupný na jejich stránkách www.humanisti.cz) a diskusní poznámku nějakého aktivisty z jejich řad, obhajující jejich antiraketovou aktivitu, kterou usilovně rozvíjejí v poslední době a která nám (tj. mě a jkv) stručně řečeno poněkud vadí, ale protože je to téma, kterým se asi nehodláme v této souvislosti a na této půdě zabývat a která s chvályhodnou péčí o africké děti prakticky nesouvisí, tak jsem to neposílala dál (leda že byste chtěli??) Naše koordinátora Tereza je v tuto chvíli (od půlky listopadu) v Guineji a vrátí se až za týden, pak možná budeme vědět víc – předpokládám, že přiveze nějaké informace. 

AD 3, ANEB PŘÍSPĚVEK NA ROK 2007:
Budu po vás opět chtít 500,- Kč. Je dvojí možnost jejich předání: Buď NA TRASOVNÍ NADÍLCE 14. PROSINCE, nebo ZASLÁNÍM NA SPOROŽIROVÝ ÚČET (DO 15. LEDNA 2007) Číslo onoho sporožirového účtu České spořitelny: 000000-0325928173; kód banky: 0800. Nezapomeňte při tom použít i kolonku variabilní symbol (VS) a tam uvést své číslo v seznamu rodičů.

6. prosince 2007
Vážení afričtí rodičové,
  rok se s rokem sešel, všichni jsme starší, moudřejší a krásnější, někteří ovšem také o něco rozčarovanější či přímo otrávenější?. Naše děti rostou a snad i prospívají, jejich pokroky můžete posléze 
zhodnotit sami. JKV v příštím týdnu naskenuje to, co jsem od ?Humanistů? předevčíkem obdržela. Oni tam během listopadu byli a přivezli minulé vysvědčení a dopis od chlapce a obrázek a vysvědčení od dívky.
  To by tedy snad nebyl problém. Ten je jinde. Jak už jste všichni zakusili, je všechno dražší a bude ještě víc. Tak i naše příspěvky. Ne že by snad zdražily platby, ty jsou (zatím stále) 11 040 Kč, ale snižuje se počet plátců. Zatímco poprvé osobou Pana Šéfa přidala tetička Trasa a dorovnala chybějící schodek, druhý rok již trasovní příspěvek chyběl. (Chvíli jsem si myslela, že se k nám přidala další plátkyně, ale byl to jen jakýsi informační šum a mé nadšení bylo poněkud předčasné) .
  Další problém, který je třeba řešit, je ochota přispívat na charitu (přes)organizaci, jejíž politická aktivita (nebo politická aktivita jejích čelných představitelů) se silně rozchází s přesvědčením a názory některých z nás (mě nevyjímaje). Svůj názor na nezákladnovou a mnohou jinou aktivitu pana Tamáše jsem již ventilovala začátkem roku.
Přes všechny dosti zásadní výhrady ale zůstaneme s Honzou ve spolurodičovství, protože ty děti za to nemůžou a jsme přesvědčeni, že peníze, které platíme se jim formou školného skutečně dostanou.
  Tento názor ale nesdílejí všichni. Takže někdo z vás už svůj odchod ohlásil předem ? a chápu proč. Tudíž podíl nás ostatních se zvýší: Po loňském odstoupení tetičky Trasy a další přispěvatelky je podíl 11 040 : 19 = 582,- Kč. Nemusí to ale být definitivní stav ? to podle toho, jestli ubude ještě někdo, ať už z důvodů zvýšené ceny, nebo z důvodů názorových?
  Pokud z tedy projektu chcete odstoupit, potřebovala bych to vědět nejlépe okamžitě. Pokud se neozvete, budu s vaší účastí nadále počítat.
  Jinak pro tuto chvíli tedy platí, že od těch, kteří zůstávají, budu chtít nejdříve na trasovní nadílce ručně, a nejpozději do 15. ledna na účet České spořitelny číslo: 000000-0325928173/0800 částku 582,- Kč.
Nemusí to ale být částka definitivní. Bohužel teprve pak zjistím, co či kdo a zdali chybí, a teprve pak budeme moci s tím něco dělat, což je už obtížné ? viz uplynulý rok?.
  Přeji vám klidný advent a požehnané Vánoce.

Guinea

Rozloha: 245 860 km2
Počet obyvatel: 9,6 milionu
Hlavní město: Conakry (1,1 milionu obyvatel)
Úřední řeč: francouzština
Náboženství: islám
Měna: Guinejský frank (GF) = 100 centimů

Rodina

Město, čtvrť: Conakry - Matam
Matka: Marietou Yansané, nar.1962, v domácnosti 
Otec: Mohamed Elba Camara, nar.1950, elektrikář 
Situace: děti žijí v jedné místnosti spolu s 9 lidmi, mají ještě malou sestru. Otec má problém zaplatit školné. Rodina jí jen jednou za den.
Opatrovník: - 
Kontakt: Tereza Kvasničková, 737 803 280 

Děti

 

Děvče Mafoudia Elba Camara - nar. asi 1993 
(ID v databázi 60648) 
Chlapec Alkhaly Gattim Camara - nar. asi 1996
(ID v databázi 60647) 
Adoptovány v únoru 2006, navštěvují školu Complexe Scolaire Humaniste Salif Keita, Kenien, Conakry, Guinea 

Rodičovské sdružení Čtrnáctky

Naše děti mají podobiznu v restauraci U Bubeníčků
 • Káťa V. (koordinátorka),
 • Jarda B, VS 019
 • Zdeněk B, VS 001
 • Jitka B, VS 002
 • Zuzana B, VS 003
 • Ivana Č, VS 004
 • Zdeněk H, VS 005
 • Lenka H, VS 006
 • Marta J, VS 007
 • Jiskra J, VS 008
 • Helena K, VS 009
 • Petr K, VS 010
 • Luděk L, VS 011
 • Zdeňka M, VS 012
 • Jana M, VS 013
 • Hanka P, VS 014
 • Vláďa P, VS 015
 • Vláďa R, VS 016
 • Marcela S, VS 017
 • Jana V. VS 018
 • a tetička Čtrnáctka VS 020

13. prosince 2007 – doplňující raport P. T. rodičovstvu
REKAPITULACE ZA ROK 2007:
1. Do konce ledna 2007 všech 20 adoptivních rodičů-akcionářů přispělo svou pětisetkorunou, takže jsme dohromady shromáždili 10.000 Kč.
2. Dne 24. ledna 2007 byly z našeho účtu uhrazeny 2 platby po 5.520 Kč na účty určené pro naše černé děti (viz kopie ze sporožirového účtu). Dohromady bylo tedy na rok 2007 uhrazeno oněch potřebných 11.040 Kč.
3. Rozdíl činí tedy 1.040 Kč. V roce 2006 obdobný rozdíl uhradila dobrá naše tetička Trasa Čtrnáct. I pro rok 2007 byly v zásadě dvě možnosti. Buď (A) příspěvek bohaté tetičky nebo (B) dovybrání 52 Kč od každého z nás.
4. Dnes jsem dostala dobrou zprávu od tetičky (viz níže), která znamená variantu (A). Vec: Re: Africká adopce v r. 2008, datum odeslani: Thu, 13 Dec 2007 11:26:56 
Ahoj, měl bych pár upřesnění, objasnění a omluv. Zprávy o adopci dětí posíláš e-mailem, to je naprosto v pořádku, ale u mne je problém, že e-mailů dostávám někdy i deset a více za den a pokud mám ještě navíc fofr v práci, tak to nějak nestačím sledovat a spousta e-mailů (pokud nejsou pracovní tak zapadne. To, že jsem za Trasu nezaplatil v lednu příspěvek mi nějak uniklo a uniklo mi taky připomenutí (úředníci tomu říkají urgence). Do mě je potřeba občas šťouchnout. Takže za trasu určitě doplatím příspěvek za letošní rok i určitě i příspěvek na příští rok, takže mi, prosím, napiš kolik to dohromady dělá. Jinak já osobně neodstupuji (ty děti za to skutečně nemůžou) a za sebe tedy zaplatím také. Ještě jednou se omlouvám. Vláďa R.
5. Čímž se rok 2007 uzavře, neboť 10.000 + 1.040 = 11.040 Kč.
6. JKV nascanoval a 10. 12. poslal Vám kopie semestrálních vysvědčení a dopisů našich dětí. Časem se to pokusím přeložit a rozeslat.
KALKULACE ZA ROK 2008:
7. Protože by částka potřebná pro r. 2008 měla zůstat stejná, tedy 2 x 5.520 Kč a protože tetička Tras
coby dvacátý první adoptivní rodič slíbila dát oněch 1.040 Kč (viz výše), potřebuji vybrati opět 10.000 Kč od rodičů individuálních.
8. Zůstane-li nás v kole všech 20 individuálních rodičů, činí jednotlivý podíl stejných 500 Kč a ani nebudete musit měnit příkazy k platbě ve svých bankách.
9. Pokud by se onen počet zmenšil, provedla bych během roku 2008 rekalkulaci, jíž by se roční příspěvek zvýšil – cca o 25 Kč za každého ubyvšího spolurodiče.
10. O problematice takříkajíc „ideologické“, tj. o možných konotacích pojmu „humanismus“ v rovině obecné a v rovině aktivit pana „AntiRadara“ Tamáše jsem psala v mejlu ve Čt 6. 12. a je na každém, aby se rozhodl. Já jsem se rozhodla pokračovat a zatímní odezva několika dalších spolurodičů je stejná.
11. Takže pokud pokračujete, očekávám od Vás příspěvek na r. 2008 ve výši (zatím) 500 Kč a to do 15. ledna 2008 na sporožirový účet 000000-0325928173; kód banky: 0800. Samozřejmě, že je to možno dodat hotově, např. na dnešní Trasovní vánoční nadílce (nejlépe dát JKV). Pokud budete peníze posílat na účet, nezapomeňte při tom použít i kolonku „variabilní symbol (VS)“ a tam uvést „své“ číslo v seznamu „rodičů“
12. Příspěvky od tetičky Trasy za r. 2007 a 2008, tj. 2 x 1.040 = 2.080 Kč převezmu od jejího zákonného zástupce pana VR a dorovnám tak hladinu po okraj.
Hezké Vánoce a rok 2008 takový, aby se Vám líbil !!!

5. února 2008 
Milí afrorodičové, náš kolektivní příspěvek na obě africké děti byl odeslán z našeho sporožira dne 24. 1. 2008 (viz kopie části lednového výpisu z účtu v mejlové PDF příloze). Z ?fyzických? 20 akcionářů svůj příspěvek na r. 2008 zaplatilo už 16. Také institucionální akcionářka ? tetička Trasa Čtrnáct prostřednictvím svého VR Šéfa svůj příspěvek 1040 Kč na r. 2008 uhradila (a zpětně uhradila i příspěvek v téže výši za rok 2007).
  Děkujeme!!!

Jak naše adopce bohužel dopadla

27. března 2008
          Vážení afričtí spolurodičové, dostala jsem následující dopis od "Humanistického centra Dialog", které organizuje náš sponzoring obou našich afrických dětí: Celý text dopisu je zde, přečtěte jej, přečtěte i můj komentář a prosím rychle odpovězte.
Humanisté píšou: Změny v programu "Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku" týkající se guinejských dětí Zvýšení školného v roce 2008 Milí adoptivní rodiče, přátelé a příznivci, doufáme, že prožíváte pěkný konec zimy a těšíte se na ještě hezčí jaro...:-)) Rádi bychom vás tímto informovali o závažné změně, která se týká guinejské části programu 'Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku' a vstoupí v platnost v dubnu 2008. Od 1.4.2008 dojde ke zvýšení částky příspěvku na guinejskou adopci na 7.500 Kč ročně. Důvodem ke zvýšení částky na adopci je dlouhodobý vývoj ekonomické situace v Guineji, která se během posledních let velmi zhoršila a tím i všeobecná kvalita života tamních lidí. Zvýšily se všechny životní náklady a vše je neustále dražší. Téměř dva roky, společně s guinejskými humanisty, s touto situací bojujeme a snažíme se o to, abychom vyšli s částkou, která byla doposud na guinejskou adopci stanovená. Během posledních let došlo v Guineji k mnoha zásadním změnám, které měly za následek snížení hodnoty GNF a zvýšení cen téměř všeho. (I zaměstnaní lidé nedokázali z platu zajistit svým rodinám alespoň základní potřeby. Částku, kterou vydělali, téměř celou utratili za dopravu do zaměstnání a situace se tak stala neudržitelnou.) Tyto změny se do jisté míry podařilo vykompenzovat jednak růstem hodnoty Kč vůči EURu a USD, ale také tím, že jsme otevřeli spoustu škol v naší správě a tak jsme dokázali částku mnohem lépe využít. Po konzultaci s našimi guinejskými přáteli a spolupracovníky došlo k novým výpočtům a stanovení nové částky. Ta bude od dubna 2008 představovat částku 7.500 Kč za rok. Tuto částku bude možno platit dvěma způsoby: Buď jednorázově 7.500 Kč nebo třikrát ročně 2.500 Kč
Vypočítání dat dalších plateb budeme řešit pro každé dítě individuálně. Vždy zkontrolujeme stav plateb, které jste na účet vašeho dítka poslali a do kdy tyto peníze budou stačit na školné (s tím, že budeme brát v potaz to , že do 31.3. byly částky nižší a od 1.4. budou vyšší). Zjistíme, kdy bude nutné odeslat další částku a tu napíšeme jako datum plateb na novou smlouvu. Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, neváhejte se obrátit na Adélu Jansovou adela@humanisti.cz, tel: 736 201 254), která bude mít přechod na nové částky na starost. Stejně tak vám ale rády pomohou i kontaktní osoby u vašeho dítka. Děkujeme za pochopení této situace a za vaši podporu!!! Zdraví celý tým Humanistického centra Dialog
Náš dvacetičlenný ?adoptivní? spolek na tuhle výzvu musí obratem reagovat a musíme přitom dospět k jednoznačnému stanovisku ANO/NE.
Nejprve ale několik slov ode mne: Vím (nebo tuším), že možné zvýšení příspěvku pro jednoho "akcionáře" naprostá většina z nás akceptovala už na podzim, kdy to vypadalo, že nás bude méně a kdy jsme ve výpočtech nepočítali s příspěvkem Trasy 14 jako takové. Podle nyní upravené výše příspěvku by to napříště vycházelo na 750 Kč na jednoho z nás (2 děti po 7.500´= 15 000 Kč děleno dvaceti). Tedy pro letošek doplatek 250 Kč na každého. Lze jistě pochopit a akceptovat i uvedené důvody, které vedly k navýšení příspěvku (viz výše). To vše by mne mělo vést k tomu, abych apelovala na to říci ANO. Ale: Bohužel to ale není tak jednoduché. Je několik příčin, které mne vedou k tomu, že se na Vás obracím s prosbou o kolektivní posouzení určitých širších souvislostí.
O co jde? Byla jsem to já, kdo vybral Humanisty, takže bych teď asi neměla remcat. Ano, byla jsem přesvědčená, že "Humanistické hnutí" se věnuje především humanitární práci. Jsem o tom ostatně přesvědčená dosud. Opravdu si myslím, že naše peníze jdou na děti do Afriky, a že tam jdou všechny. Že například Tereza Kvasničková, která má "naše děti" na starosti, se opravdu věnuje péči o Afričančata, africké školy atd. (vizte případně její blog - na čtrnáctkových stránkách je odkaz). Problém je ve spojení těchto záslužných aktivit s aktivitami jinými, politickými, které velice zintenzivněly hlavně během posledního roku. Jistě jste si všimli (nemohli jste si nevšimnout). Jde o provázanost "Humanistického hnutí", jehož součástí je i "Humanistické centrum Dialog", s aktivitami ideologických radikálů kolem Jana Tamáše, jeho tzv. "Humanistické strany" (dosud naštěstí velmi neúspěšné) a hlavně kolem podivného spolku "Ne základnám" (viz http://www.nezakladnam.cz), jemuž tento ambiciózní mladý muž předsedá a pomocí jehož se chce zřejmě prosadit do politiky. Tito "antiradarovci" kolem sebe bohužel soustředili podivné uskupení, jehož názory a projevy pokládám při vší toleranci k názorové pluralitě za nebezpečné (militantní antiamerikanismus, protiizraelská propaganda, proruská stanoviska, argumentace přebírající dokonce teze palestinského Hamasu nebo íránských radikálů) - např. http://zpravy.idnes.cz/mluvci-ne-zakladnam...
Bohužel se tihle lidé velmi často (a stále víc a víc) zaštiťují jinými, tedy i charitativními aktivitami, které samy o sobě jsou žádoucí a chvályhodné. Bohužel i "adopcemi na dálku" a jinými humanitními aktivitami, které organizuje Humanistické centrum Dialog - viz například nedávný rozhovor další mluvčí iniciativy "Ne základnám" Ivony Novomestské v pořadu Jana Buriana v ČT, další projevy téhle hl..., ale o to přesvědčenější mladé dámy, rozhovory Jana Tamáše v ruské TV. Bohužel to dopadlo tak, že si tihle lidé přivlastnili pojmy "humanismus" a "humanitárnost" jako svůj štít a díky tomu si nepřímo přivlastňují zásluhy za něco, co s jejich politickými aktivitami nemá a ani nechce mít nic společného, např. naši podporu dvou chudých afrických dětí. A my se proti naší vůli ocitáme v tak podivném společenství, jako je shromážděno na: http://www.nezakladnam.cz/cs/19_o-iniciative De facto jsme vlastně do "nezákladnových" aktivit připočítáváni jaksi automaticky. Jak už jsem (myslím nejednou) naznačila, považujeme s Honzou (a nejen s ním) aktivity "nezákladnovce" za škodlivé, nebezpečné .... Co s tím dělat?? Jak se zachovat?? Možná máte jiný názor. Možná Nezákladny naopak podporujete. Nebo naopak jste už definitivně ztratili trpělivost a platit další peníze už nehodláte. Považuji to za pochopitelné. Potřebuji znát stanovisko každého z Vás, protože se musíme dobrat společné odpovědi na otázku ANO/NE. Jsou tu i konsekvence "množstevní", řekne-li 10 lidí ano a 10 lidí ne, nečinil by jeden podíl 750 Kč, ale už 1.500 Kč, atd. Prosím o odpověď obratem, protože budu muset urychleně - do konce března - zformulovat a poslat jasnou odpověď na výše uvedený dopis Humanistického centra Dialog

29. března 2008
Milí spolurodičové, 
nechtěla jsem se ozývat dřív, než odpovíte Hlavní matce. Byla jsem ráda, že jsem se ocitla v tak vybrané společnosti, ale delší dobu se znepokojením sleduji aktivity humanistů a je mi z toho čím dál tím hůř. Pro letošní rok jsem se rozhodla netrhat partu a pokud se většina rozhodne, že se má pokračovat, jsem připravena doplatit potřebnou částku. Zároveň ale musím oznámit, že letoškem končím. Ponesu si sice sebou kocovinu z toho, že možná nějaké dítě kvůli tomu nedostane svou šanci, ale nehodlám se pohybovat ve společnosti Tamášů, Májíčků, Novomestských a podobných individuí. Nemám v úmyslu podílet se finančně na tom, že poskytujeme pláštík dobročinnosti úplně jiným aktivitám a cílům.
V otázce radaru mi chybí dostatek informací, takže nemohu zodpovědně bojovat ani na jedné straně, ale nehodlám poskytovat zdání legitimity ultralevicovým hnutím, ani mezinárodnímu terorizmu. Jesli někdo cítí potřebu bojovat proti kapitalismu všemy prostředky, tak je to jeho rozhodnutí, ale bez mé účasti. 
Nepamatuji si už, co mě poprvé znepokojila, ale dávno již tomu, co jsem začala sledovat jeich stránky. V adopcích měli neskutečný bordel, až to budilo zdání, že žádné africké děti ani nepodporují. Trošku to srovnali po článku v Respektu (Lidičky a dětičky v sevření dobra. J.Kovalík. Respekt,
č.36, 2006, str.5), jenže to už jsem se podívala na jejich zprávy, profese, mediální výstupy. Žádné účetnictví, ti lidé nemají žádné zaměstnání, mediální výstupy krajně levicové. Tamáš je řečníkem na všech srazech komunistických stran po celé Evropě. S Arabskou ligou je jedna ruka. Na jednu stranu se bojím, aby se arabové nestali předmětem pronásledování, jako kdysi židé, na druhé straně rozhovor s mírumilovným českým muslimem, který se zde narodil, mi radosti do života nepřidá. Prý korán zakazuje zabíjení žen a dětí, "pokud to ovšem není pro dobro věci" - a už budujeme "Světový mír", že ano. V naší společnosti prý muslim nemůže žít (má-li chodit do práce, nemůže se řádně modlit). Ale ne aby se odstěhoval. To ta společnost je špatná a MUSÍ se změnit.
Doporučuji pohlédnout na stránky www.humanistickastrana.cz a tam si otevřít složku Dokumenty – Silo.Polidštit zemi. Pak už se člověk nediví, že osobní stránky ženských členek hnutí se hemží nadšenými výkřiky: náš Tami, náš skvělý Tami, náš ÚŽASNÝ TAMI. Podobnost se sektou je jen čistě náhodná...

31. března 2008
Ahoj, ta organizace se mi nelíbí a nerada jsem počítána k jejím,i když volně přidaným členům. Já sama spolupracuji leta na adopci s ADROU a jsem velmi spokojena. Kontakty udržuji i s hnutím Na rovinu,které se zabývá také africkou adopcí. Z mého pohledu bych volila sponzoring jiný. Našich dvou dětí je mi líto,ale takových jsou v rozvojových zemích desetitisíce. Pokud se rozhodnete sponzorovat dál u této organizace,přispívat nebudu. Jestliže se napojíme na organizaci jinou,ráda se opět připojím.

10. dubna 2008
Ahoj afričtí rodicove, zdravim Vas po fazi rozhodovani, nejsem ale ted v Cesku a potykani se s francouzskou klavesnici je pro me tak obtižme, ze budu velmi strucna: Vase ohlasy naznacuji, ze v adopci budeme pro letosni rok pokracovat, ale s temito podminkami:
  1) Dame najevo, co nam vadi, ze problem nejsou peníze, ale politické souvislosti jejich hnuti 
  2) Pozadame "Humanisty", aby pro nase deti hledali od přistihl roku nove rodice
  Nikdo z Vas letosni doplatbu neodmitl, další pokracovani nasich kontaktu s Humanisty vsak povazuje za problematicke mnoho z nas; podrobneji vsak opravdu az na ceske klavesnici;

10. června 2008
Vážení afričtí spolurodičové! Poté, co jsem se po květnovém pobytu v zahraničí vrátila do Česka, začala jsem se opět zajímat o dění na naší politické a veřejní scéně. Je toho k naštvání hodně, ale jedna věc se nás týká bezprostředně. Tváří v tvář masivní kampani hladovějících "antiradarovců" (zejména Jan Tamáš ve stylu: "Gándhí, matka Tereza a já") jsme s Honzou dospěli k názoru, že už nemůžeme být žádným (i vzdáleným způsobem) spojováni s aktivitami Humanistického hnutí. Ostatně spojení vzdálené to není - na smlouvách je podpis Lucie Tamášové (taková menší personální unie). Proto jsem se definitivně rozhodla poslat Humanistickému centru Dialog (HCD) dopis a jím rezignovat na spolupráci s nimi (důvody jsou v dopisu podrobně uvedeny).
  Mrzí mne to, ale zcela jinak to vypadalo začátkem r. 2006, kdy jsme to započali, jinak to vypadá dnes. Znovu opakuji, důvodem nejsou pochybnosti o smyslu naší dotace, ani pochybnosti o tom, že naše peníze jsou použity k účelu dohodnutému ve smlouvě, důvodem jsou nepřijatelné politické aktivity Humanistického hnutí. Zda naše charitativní úsilí v nějaké kolektivní podobě přeneseme někam jinam (Katolická charita, ADRA, apod.), je samozřejmě věcí dalších debat ? ale myslím, že předběžně převážil už názor pokračovat jinde??.
  Zatím Vám sděluji, že u Tamášovců to prostě obratem ukončím. Nenechávám v tomto případě ani hlasovat, protože výsledek nemůže být "šedý", musí být "černý" či "bílý", tedy ANO či NE.

10. června 2008
Předávám odkaz na občanské sdružení, které rovněž působí v projektech adopce dětí na dálku v Conakry. Asi by neměl být problém převést naše adoptované děti do působnosti tohoto sdružení. Kmotrem tohoto projektu je Jan Kraus, http://www.pro-contact.cz.S pozdně jarními pozdravy všem adoptivním rodičům ...