Zprávy & Jak jsme si psali

Slavná historie Trasy Čtrnáct je zmapovaná díky archivaci, kterou si vedl slovutný Ydeolog Jan JkV(D) Vávra a neméně slovutný bývalý šéf Zdeněk ZSV Větrovec. Od roku 1988 vede archiv také Jana JaVor Vorlová.

Zde naleznete jak a o čem si psali poštou elektronickou, vše, co je možné zveřejnit aniž by došlo k újmě kteréhokoliv pisatele. Pokud si přeješ, aby tvoje zpráva nebyla zveřejněna, napiš.

Slavná báseň R.M.V., kterou si před vsednutím na kolo opakuje každý správný cyklista (2001)

Vámi žádaný mnemo verš na kolo. (Mimochodem, doneslo se už ke mě, že navzdory jeho existenci Ifča taky hledal přilbu. Inu je nutno si ho opakovat celý a asi je třeba, aby si ho člověk říkal se stejnou samozřejmostí, jako klade prdel na sedlo!) Takže zde je:

Dřív, než vsedneš na kolo,
podívej se okolo.
Máš-li svoje saky-paky,
rukavice, přilbu taky.
Máš kompjůtr v držáku?
A peněžeku? Ču…!!!

PS. Toť verze, kterou jsem si ušil na své poměry a byl jsem připomínkován, abych tam dodělal to, či ono. Ale to už si může každej dodělat jak chce, např. ...mobila a batoh taky... a pod. Pro dámskou verzi se mi nepodařilo pro závěr vymyslet nic jinýho, než slovo pro příslušný orgán našich žen a dívek, ač se to nerýmuje. Ale protože nejsem sprostej, tak ho cudně neuvádím!

KáVá doplnila:
Vyndej žrádlo pro dva psy
a klíčky z auta do kapsy! 

Kestřa doplnila:
Chceš-li užít nosič kola 
autem vézt se o závod 
nedělej ze sebe vola 
zajímej se o návod

Modifikace ZuVla po Stezce:
Ale Než-li sedneš na kolo,
podívej se okolo, 
kolik máš čárek na tácku, 
dá to i s panáky čtrnáctku?
Pak to nemáš na háku,
jdi pěšky, ty čumáku! 
Zachlastáme