Poslední Stezkou, kterou jsme zatím pořádali, byla 56. LVÍ Stezka se zakončením v Boskovicích v roce 2014

Pokyny k zakončení 56. Stezky

Místo: areál letního kina v jižní části Boskovic
Začátek zakončení: ve 13:14 hodin (přesně)
Program: je uveden na rubové straně plakátu Stezky. K němu malé doplnění:    

 • Rytíři – musí se sami uvést vtipem. A to vtipem jedné významné náboženské komunity, která obývala jižní část Boskovic v sousedství zámku a letního kina, kde po ní zůstalo několik typických památek a hřbitov. Vtip by se neměl jen staticky odvyprávět, ale dynamicky předvést. Rytíř může mít jednoho pomocníka, který ho také na začátku představí. Vtipy se nesmí opakovat. Je tedy dobré si jich připravit více. Aby si Trasy s vyšším číslem nestěžovaly, pořadí představování se bude losovat.
 • Soutěže – Králové (z každé Trasy jeden, nemusí být fyzicky zdatný, postačí, když bude bez problémů chodit);
  Myši – letos nebudou Myši, ale Kočky – kočky šelmovité. Z každé Trasy však budou potřeba tři – jedna hlavní a dvě pomocnice. Kočky by naopak měly být pohyblivé, schopné trochu rychlejšího pohybu. Pokud nemáte na Trase potřebný počet koček, můžete si je půjčit z jiné Trasy (třeba z pořadatelské). Případně je možné soutěž absolvovat jen s jednou Kočkou, neboť v soutěži i outsideři mají reálnou šanci dosáhnout na celkové vítězství!
 • Trasoví vlajkonoši – program bude krátký, a abychom ho ještě více nezdržovali a v průběhu nebyl zmatek, prosíme, aby při zpěvu Žížaliček vlajkonoši jednotlivých Tras nastoupili do řady na pódium podél plátna kina a setrvali tam po celou dobu Rytířů a soutěží. Pořadí Tras není nutné dodržovat. K nim pak budou přistupovat Rytíři, pak Králové a Kočky. Trasové vlajky se totiž proti bílému plátnu kina budou fakt dobře vyjímat!

Hygiena:  WC budou k dispozici v horní části kina a to jak stabilní, tak i mobilní. Umyvadla s tekoucí vodou budou k dispozici jen ve zděném objektu.
Odjezd: z nádraží Boskovice v západní části města. Z místa zakončení to pěšky na nádraží trvá cca 20 minut. Odjezd stezkového vlaku je v 16:30 – viz jízdní řád.
Parkování vozidel: na parkovišti u krytého bazénu v ulici U lázní (v blízkosti místa zakončení), eventuálně na dalším parkovišti u ulice Sušilova, případně na nedalekém náměstí. Neparkovat na příjezdu k zámku v ulici Hradební.

Program Zakončení

 1. Zvoník od Matky Boží (krátky předfilm)
 2. Lví silou (druhý předfilm, tentokrát hudební)
 3. Prvoůstí (sonda do života malých zástupců rodu lumbricus terrestris – životopisný dokument)
 4. Králova řeč (dokument)
 5. Uctivá poklona, pane Loew! (aneb, kam se hrabe Kameňák – komedie)
 6. Volání divočiny (příběh o každodenním boji o potravu – drama)
 7. Deep Throat (jen nejšikovnější dojdou k vrcholu – pouze od 18. let!)
 8. Poklad na Stříbrném jezeře (po výkonu sladká odměna – hraný dokument)
 9. Cirkus bude! (sled krátkých skečů od známých režisérů)
 10. Valčík pro milión (melodrama)
 11. Ostře sledované vlaky (na záchranu maji 20 minut! – thriler)
 12. Orient expres (nemilosrdná sonda do skutečného dění v legendárním vlaku – satira

 

46. Stezka byla druhou, kterou jsme pořádali, velkolepé zakončení v Lázních Kynžvart se konalo 16. 5. 2004

Chtěl bych poděkovat vám všem, co jste přijeli na 46.Stezku a podíleli se s její organizaci.

Zvláště však bych chtěl poděkovat: Zdeňkovi V. za scénář zakončení a skvělou teoretickou přípravu, Věře O. za zajištění skvělého pana Prokeše a průběžné udržování styku s ním, Janě V. za propagaci Stezky na stránkách, pokrývky hlav katů a další nemalou pomoc, výtvarníkům Jirkovi S., Jirkovi B. (a jistě i Jardovi Pl.) za návrhy stezkového odznaku a plakátu, Jirkovi B. ještě za ukázku rychlého otvírání dvou lahví piva bez otevření batohu, Zdence M. a Jirkovi N. a jejich Propagačnímu Ateliéru za nezištnou výrobu znaku s cisařským orlem a za zapůjčení panovnického stanu, Aleně P. za dodání pěkných medailí pro myši a ušití černožlutých šerp, Radkovi Ch. za obětavé zajištění zapůjčení kostýmů a za postavu pruského císaře, Pavlu T., Igorovi H. a Jirkovi Vev. za historické postavy, a jejich dámám - Loretě P. Alle K., Heleně J. a Pavlíně A., Pavlíně ještě za to, že vydržela obětavě až do konce a zabránila tak nepokojům ve stezkovém vlaku (a vlastně za vlak vůbec), Ivaně Č. a Michalovi M. a samozřejmě Norisovi za skvělé Bretschneidery, zvláště 2. Trasa je miluje (asi tak, jako Čtrnactka miluje Láďu Hlavatého), Honzovi K. za to, že vydržel i polití lákem od okurek, Heleně K. za dodání pokrývek hlav pro kněžnu Zaháňskou a tajnou policii, Miloši N. za zajištění textu a nácvik rakouské hymny, Antonínu Dvořákovi za korepetitorské poznámky, a všem ostatním hudebníkům za zajišťování dobré nálady v průběhu Stezky (zvláště v pátek to skvěle rozjeli) a za hudbu na zakončení, Miladě V. a jejím pomocnicím za výdej odznaků a plakátů, Vratovi P. za romantický čtvrteční nocleh, Ivanovi P. za obětovou několikanásobnou cestu na nádraží a zpět, Lence H. za zajištění daru pro pana Prokeše, Tondovi V. za dalšího tajného, který byl tak tajný, že chvílemi sám nevěděl, že je tajný, řidičům Fančovi a Václavu P. a jejich autům za odvoz věcí na zakončení a vám všem ostatním, ktříi jste na zakončení pomáhali s označením, stavbou a bouráním přístřešku, zpěvem hymny a dalšími přípravnými věcmi i v průběhu sobotního večera.

Pokud jsem na někoho ve výčtu zapomněl, tak se hluboce omlouvám, není to vůbec ze zlého úmyslu, ale proto, že jsem přece jen starší člověk a už zapomínám.

Vy všichni jste vše skvěle zvládli (o čemž svědčí bezprostřední reakce účastníků Stezky) na rozdíl ode mne, který spoustu věcí naprosto nezvládl (nebyl rytíř Trasy, odznaky jsem rozdal jen někomu, plakáty jsem nerozdal vůbec, atd. atd.) Velice se omlouvám a jen díky vám to však dopadlo nakonec dobře.

Šéf Vláďa

PS: A vy ostatní, co jste nepřijeli, můžete jen litovat!.

Druhé poděkování: Ve výčtu děkování chybí ovšem velké poděkování Vláďovi R., který si to všechno sice původně spískal sám, ale…

 1. umožnil nám se zase jednou dobře vyblbnout
 2. zajistil perfektně organizaci celé 46. Stezky
 3. a přestože je to přece jen starší člověk (stejně jako my) je: Ó náš pán!
 4. a Zuzaně V. za skvělý komentář nejen ke Stezce

 

První Stezka kterou jsme pořádali, měla pořadové číslo 36

TŘEBOŇSKO - NOVOHRADSKO » 19. - 22.5.1994 » Borovanský mlýn

 • noclehy – Český Krumlov, Ločenice, Borovany
 • rytíř Jirka Bubeníček za močení u cedule
 • českokrumlovský pivovar po dešti
 • odznak navrhl Jirka Staněk
 • katem Honza Kocián