Malý psí pozdrav z MiniPivoklátu » so 1. května » MaLo

Minipozdrav a maxidík za krásný Brdský výlet. Mějte se krásně jarně

Zajímavost pro vycházkáře » ne 2. května » ZuVla

Ahoj, všichni, ale vycházkáři obzvláště, vy vycházkáři jste takoví bystří a o všechno se zajímáte, tak vám posílám jednu zajímavost, protože do podzimu ji určitě zapomenu. Když v novinách napsali, že Kellner měl pohřeb na zahradě svého rodinného sídla, tak mi to připomnělo, že na této zahradě jsem si hrála tři roky, coby frekventant mateřské školky. Na chalupě jsem vyhrabala stará alba a posílám foto, když tam jdu 1. září poprvé do školky. Kvůli ochraně osobních údajů Vám neřeknu kterého roku, ale podle státního znaku, je zřejmé, že jsme ještě oficiálně nezačali budovat komunismus. Školku ještě navštěvoval Martin v období budování raného kapitalismu a pak teprve vilu Na viničních horách 3 koupil Kellner spolu se sousedícím hotelem Praha a kanadským velvyslanectvím Na Hadovce. Z Hadovky měla být sborovna exkluzivního gymnázia, které ale nakonec Kellner nepostavil, protože mu mezitím vyrostly děti. Zato hotel Praha, postavený na školních pozemcích, kde jsme při pracovním vyučování po sobě házeli mrkev, nechal zbourat. Zřejmě ho rušili fotbalisti z nároďáku, když tam slavili prohru s prostitutkami. Kellnerovo sídlo je teď skryto za neprostupnou zdí a chráněno kamerami ze všech stran, ale můžete ho spatřit aspoň na televizních obrazovkách. V Majoru Zemanovi, v 5. díle Honu na lišku. V něm se továrník Čadek vrací domů, do Dejvic, a tehdy ještě navíc do dětství – do mateřské školky .

Čtrnáctková zahradní hospoda » ne 2. května » ZuVla

Ahoj všichni, všelidové hlasování dopadlo podle předpokladů. Hlasovaly dvě silné osobnosti a osamocený Kužel. A protože každá silná osobnost hlasovala rovnou za dva, je skóre středa versus pondělí 4:1. Takže se sejdeme ve STŘEDU v šest v Beer Garden. Vchod je z rohu ulice Koněvovy a Pod Krejcárkem. Teple se oblékněte a ještě si vezměte dvě další vrstvy, které jste si původně nechtěli vzít. Bude studený máj a hospoda zavírá, jak se sluší a patří, až v deset!!.
Úterní výlet do Únětic samozřejmě platí taky.

Milíčeves 2021 » po 3. května » MiNe

Ahoj kamarádi, i letos bychom vás rádi přivítali v Milíčevsi na tradičním setkání přátel – s velocipédy i bez nich. Letos by měl být již dvacátý ročník.
Všichni víme, že situace není zrovna ideální. Oficiálně setkání v tradičním termínu zatím nemůžeme uspořádat a netušíme, kdy se podmínky zlepší, tj. kdy rozhodnutí úřadů umožní konání akce o větším počtu účastníků. Ještě to nevzdáváme, ale pravděpodobnost, že se uvidíme v pátek 4. června, klesá. Věříme však, že letos dvacátý ročník bude – možná že později. (Foto 2019)

Žižkovská Beer Garden » čt 6. května » ZuVla

Ahoj, všichni, vítá nás Žižkovská Beer Garden. Ještě že jsem při čtvrteční rekognoskační návštěvě pořídila ilustrační foto. Jinak by mi nevěřící Tomášallové neuvěřili, že se tu normálně sedělo u stolů. Jenže tady v Čechách se nejen fackujeme, ale i udáváme. V pondělí přišla policie a všechno sezení muselo jít pod plachtu. Stáří má i své výhody. Nemuseli jsme ani mlátit o výčep občanským průkazem, byli jsme tu nejstarší. A tak když jsme si zpoza červené pásky odvlekli lavice do "závětří", nikdo si na nás netroufl. Mladí dál posedávali na pařezech, které jsme my použili jen jako servírovací stolek. Tak sezení bychom měli, teď ještě zatočit se zimou a zkrotit ukrutný severní ledový vítr. Boříci převlečení za Eskymáky si mysleli, že na to vyzráli, ale ani oblečení a la Amundsen nepomáhá, a tak se na lavicích střídáme jak na orloji. Ani v té ukrutné zimě neopouští naše chlapce zvláštní myšlenkové pochody. Vždycky když si některý stoupl, nevěřícně deklamoval: „Půjč si mě a onanuj“. V půl osmé dorazila jako poslední Ivanka P. Ale to už nastal hromadný úprk, a tak jsme na její první a zároveň poslední pivo zůstaly zase jen my dvě silné osobnosti.

Zajímavost z vycházky » ne 9. května » ZuVla

Ahoj vycházkáři, účastníci Cesty na severozápad obzvláště, pro připomenutí - od metra Kobylisy jsme došli do lomu pod Ládvím. Hodovali jsme tam a já jsem mj. říkala, že den přetím v sobotu jsem po celém Ládví marně hledala nově vztyčený Stonehenge. Tak už můžu ohlásit, magalitická stavba zhotovená z betonových prefabrikát ů silničníc h svodidel už tu je - zhruba deset metrů od nás na dostřel. Šrouby a matice nic moc, ale když podíváte na vizi, tak by jeden snad i uvěřil , že průmyslový prvek sloužící k bezpečnosti provozu bude ve vertikální pozici zajišťovat nadpozemskou komunikaci. Podle autorů svádí totiž svodidla vesmír dolů.
Na Severozápad jsme putovali dávno, dávno již tomu, před třemi měsíci, tak posílám znovu i odkaz album.
A když už vás mám na drátě, posílám ještě jedno foto jako kvíz. Jsem zvědavá, jestli uhodnete, kam mě vyvezlo moje krásné nové kolo.

Tulipány v Dendrologické zahradě v Čestlicích » po 10. května » JiKo

Zdar vespolek, byl jsem v Dendrologické zahradě v Čestlicích. Četl jsem, že tam kvetou tulipány. Čekal jsem nějaké velké záhony, ale je tam hlavně asi dvacet míst roztroušených po loukách s tulipány mnoha barev a tvarů. Od vchodu vpravo. Jednu fotku jsem přidal, ostatní jsou zazipované. Stojí za to zajít i do místa zvaného Údolíčko. Odtud je fotka "Potok". Obávám se ale, tulipány už brzy odkvetou.
Do Čestlic jedou z Opatova dva busy. 328: Opatov - Čestlice, Modletice, rychlík, výstup hned první stanice - Čestlice, aquapark 363: Opatov - Čestlice , výstup Čestlice, V Oblouku Dá se přidat 2,5 km po červené podél Botiče ze zastávky Dolnokřeslická, autobusu 213 ze Želivského. Případně z další zastávky Křeslice, začít na zahrádce "U 2 dubů" a na červenou sejít.

Minitažení „Hojburgské jaré“ – Novohradské hory » út 11. května » JiKu

Byla to veliká krasa! Posílit psychičku a fyzičku vyrasilo z celkem 37 hlášených naštestí jen 23 (mnozí ani neomluveni), jeden cestou odvolán + na půl dne znalci praslesů..Jeli staří, mladí z Prahy, Moravy, Č.B., Brd., 4 ženy, čuba + pes. 50 km, převýšení nepočítaně, v noci i minus 5, 2x okno nejen pivní, hojně vod, skal, říček a lesů a lesů a lesů, jak ostatně na fotech vidno… Budou další. …Zatím od Petra… Díky. Hoj Horas!

Minitažení „Hojburgské jaré“ – Novohradské hory » út 11. května » MiMa

Hoj Petře, krásná fotodokumentace. To byla veliká pohoda v Novohradských horách. Hardy ještě pořád spí a vzpomíná na Piškotku.

Přihláška na květnovou (snad) Stezku » st 12. května » JaVor

Ahoj přátelé, doteď je přihlášeno 60 lidí a stále se hlásí další. Bohužel jste téměř všichni použili můt první odkaz v emailu, kde si ze mě googlovský šotek udělal srandu a chce po mně schválit vaší žádost o přístup do tabulky. Psala jsem celkem vzápětí, že je to špatně a poslala nový odkaz. Přihláška na Stezku je tady ». A zároveň si zde můžete zkontrolovat, zda jste přihlášení, aktualizace je cca po 24 hodinách.

Výhled na lepší počasí » čt 13. května » MiMa

S Věrou a Hardym pečlivě vyhlížíme z Puebla na Norrisově boudě lepší počasí.

Něco jako průzkum, ale rozhodně to není průzkum » čt 13. května » šéf

Ahoj všem ze Čtrnáctky a blízkého okolí, tedy téměř všem, a protože to má být pro některé překvapení a pro ostatní téměř překvapení, nemohu se šířeji rozepisovat, zatím uvedu jen tolik, že se to týká Stezky. K věci: prosím vás, v zájmu úspěchu jedné čtrnáctkové akce, o zodpovězení pár otázek, vyplněním formuláře (odkaz je níže). A prosím všechny, ať jste nebo nejste ze Čtrnáctky, ať se chystáte nebo nechystáte na Stezku. Čím více vás bude, tím lépe. Předem však upozorňuji, že otázky se netýkají žhavé současnosti (nevztahují se k politické situaci tu i onde, nevztahují se k plánované či neplánované cestě kohokoliv kamkoliv, nevztahují se ke globálním, ani jiným bolestem tohoto světa), ale dotýkají se (alespoň myslím) jen a pouze prachobyčejného života prachobyčejného, současného Stezkaře.
K odpovídání (vyplnění formuláře) bych uvedl ještě následující:

A nyní prosím o vyplnění formuláře s otázkami. Děkuji moc, a ještě jedna důležitá prosba, až do ukončení akce, pro kterou je to určeno, se o tom prosím s nikým nebavte, hlavně ne s těmi nebo před těmi, před kterými to má být utajeno (asi není těžké pochopit, o koho se v souvislosti se Stezkou jedná, ale pro jistotu – Černohorská, Vorlová, Vlach, Náměstek, Bubeníček, Chapadlo).
Máte-li pocit, že v příjemcích chybí dost lidí, máte pravdu. Adres je totiž více jak 100 a Seznam mi odmítá posílat e-mail na více jak 100 adres, takže to posílám nadvakrát .

Můrova 24. vycházka – závěr sezóny » so 15. května » JiSle

Vycházka přilákala rekordních 28 účastníků, což je jasným signálem ,že v nejlepším je dobré přestat. Taky hostinští jsou čím dál neukázněnější a nedodržují nařízení a někteří z nás to těžce nesou, já tedy velmi! Cesta vedla z nádraží na zámek a potom podle potoka až ke krásné hospůdce, kde nás hostinský posadil pod baldachýn s výhledem na bazén a krásnou modrou oblohu s okolní teplotou 28 stupňů. Kapela, ač v omezené sestavě nádherně hrála a okolní atmosféra stoupla hodně nad oněch 28 stupňů. Dokonce, i díky jako vždy úžasné interpretce, zapršelo. Jak se začnou hrát ty tesklivky, tak já prostě nemůžu jinak a už si jen pamatuju, že mě dovedli na nádraží do Kolína, zastavili mně u vodopádu a bylo krásně. Moc děkuju všem těm krásným lidem za krásné chvilky , které jsme si společně užili a doufejme, že se v další sezoně zase uvidíme.

Malá Stezka T14 2021 » ne 16. května » šéf

Ahoj všem, přátelé, Ivana Č. se domluvila v kempu Veselý Habr, že letošní Stezka poslední víkend v květnu bude!! Já předpokládám, že Jirka Bubeníček k tomu opět vyrobí úžasnou pozvánku, takže já bych vám teď jen přeposlal základní informace, které Ivana dojednala.

To je prozatím vše z toho nejdůležitějšího, více zatím nebudeme uvádět, protože byste to stejně do Stezky zapomněli. Jenom připomínám, že pokud jste se ještě nepřihlásili, je nutné tak učinit co nejdříve!! (některým pak ještě připomínám moji prosbu zaslanou ve čtvrtek 13.5.) Příjemné květnové dny

Úterní zahrádka 18. 5. » ne 16. května » ZuVla

Ahoj všichni, po fenomenálním úspěchu středeční Admiry Kobylisy (čtyři lidi) se mi ani moc nechce vyhlašovat úterní zahrádku. Ano v úterý – teď, co skončily Můrovy výlety – Dycky úterý. Tak jenom hlásím, že my s Jirkou budeme v šest v hospodě na hřišti Bílá Hora. Všechno je jako na Admiře, zase fotbalová hospoda, zase otevřené záchody, střecha proti dešti a zase zima. A taky jsme tam byli už vloni. Tramvají 22 na stanici Malý Břevnov a pak zabočit do ulice Moravanů, ve které je i hospoda Na hřišti.

Po středečním fiasku jsem moc ráda, že jsem nepodlehla povinnému termínu našich hospod a šla v úterý s Můrou na poslední výlet. Rekordnímu počtu 28 lidí přispěla Čtrnáctka devíti účastníky, dva byli přespolní - čtyřkový Venca z Kolína a náš Luděk z Chrudimi. Cesta byla moc pěkná. Ale nejvíc si budeme pamatovat tříhodinové posezení v Pašince U Vildy na terásce se čtyřkovou kapelou, která dokonce půjčila spřátelené Čtrnáctce, tedy panu Provázkovi kytaru, aby zahrál ty svoje plyšárny. Na doplnění Provázkova alba posílám ještě jedno foto, kde je vidět zezadu netradiční účastník (protože poprvé) ZSV - všimněte si povinných rozestupů a taky fotku vodopádů, kam už Můru dovedli, a Soňa utopila mobil. Moc povedené odpoledne a večer.

P. S. A ještě vám dlužím vyluštění kvízu. Je vidět, že se vyplatí chodit se mnou na Posedlosti. Že je to Cihelna v Bažantnici nad Hloubětínem, uhodli Petra Martínková a právě ZSV, frekventanti vycházky Daleká cesta na sever až za Polárkou v roce 2014. Šedivé Pamukale je dobře vidět z Kolbenovy ulice nebo z vlaku do Horních Počernic či Čakovic.

Slezina » út 18. května » MiMa

Tak kde jste? Držíme 2 stoly

Milíčeves 2021 » st 19. května » MiNo

Milí kamarádi, čas kvapí, dotazů přibývá, a tak jsme museli učinit obtížné rozhodnutí. Jelikož se situace kolem nás vylepšuje jen velice pozvolna, vývoj názorů a pokynů našich vedoucích orgánů je nejistý a možnosti nepříjemností pro pořadatele i účastníky setrvávají, rozhodli jsme se, že uspořádáme výroční dvacátý ročník setkání cyklistů a pěšáků v Milíčevsi v poněkud odloženém termínu 3. až 5. září 2021. Doufáme, že v této ještě letní době bude společný neomezený pobyt větší skupiny lidí legální, hospody zcela otevřené, všichni (kdo o to stojí) budou naočkováni a nebudou jiné významnější potíže.

Rádi bychom vás přivítali v Milíčevsi při akci, která může být nejen trochu sportovní a turistická, ale hlavně to bude přátelské setkání spřízněných duší, při kterém se pobavíme, zazpíváme si a třeba i trochu připomeneme již celkem dlouhou řadu ročníků minulých.
Věříme, že není nutné psát nějaké organizační pokyny. Bude to podobné jako v minulých letech.
Případné dotazy můžeme řešit individuálně.
Je zřejmé, že ne všem se tento termín bude hodit, o některých „ztrátách“ již víme, ale bohužel není možné najít zcela ideální a nekonfliktní datum.
Sice je ještě dost času, ale přivítáme, když se přihlásíte brzy (třeba teď hned)

Na hřišti Bílá hora » st 19. května » ZuVla

Ahoj všichni, včera jsem přišla Na hřiště těsně po půl šesté a už mě vítaly čtyři rozesmáté bytosti. Od loňska si na Bílé Hoře pořídili luxusní sezení. A dokonce ze začátku, než se obsadily všechny stoly (ne po čtyřech hostech, Kůže), ale po šesti, nás obíhala obsluha. My jsme zvolna zaplnily dva stoly. Pak přišel Pažout, který zatím nepochopil, že tu vládne zima. A nebyl poslední, přišla překupnice a zájemci o Babalet jí mohly utrhat ruce. Plno bylo nejen u stolů, ale i na hřišti. Poslední mohykáni vydrželi až do setmění. Přespolní odjeli tramvají, my jsme s Jirkou šli pěšky přes Oboru. Za zdí nás vítala rozsvícená hospoda U Holečků. Nedalo se odolat, dali jsme si ještě jedno.

Na Stezku » čt 20. května » AlPo

Ahoj Čtrnáctko, uvažujeme s Alenou Hořejší, že bychom vyrazili na Stezku v pátek, možno i ráno s nějakým výletem. Rády se k někomu přidáme, časově se přizpůsobíme. Dejte prosím vědět. Zdravím.

Výlet dva dny po Stezce » čt 20. května » JiKo

Zdar vespolek, už rok jsem uvažoval o výletě v okolí Střely. Vloni mě inspiroval itinerář zájezdu jedné CK s busem. Upravil jsem si to pro kolo. Po Stezce, z Volduch. Je to cca 60 a 65 km, převýšení do 900 m. Trasa je Volduchy – Plasy – Mariánský Týnec – Hubenov – Manětín – Rabštejn n. S. – Chyše - Libině. Všechno známá místa mimo Libině, kde je muzeum vitráží firmy, která vitráže vyváží do světa. Chystal jsem se rok, takže mám docela podrobný a detailní itinerář ».

Stezka » čt 20. května » šéf

Ahoj všem, Stezkařům zvláště, Měl bych dvě věci, přesněji řečeno jednu prosbu a jedno upřesnění:

  1. Prosba, která se týká odznaků z podzimní 62. Stezky, které měly původně být k vyzvednutí už někdy v listopadu. K dispozici jsou však až od cca poloviny února. No a já jsem byl v druhé polovině února, v březnu a v části dubna mimo Prahu, takže jsem je pro účastníky z Trasy 14 nemohl vyzvednout a také jsem pak na to zapomněl. Ovšem zase v podstatě nebyly příležitosti jak je většině účastníků rozdat. Ale nastávající Malá Stezka však ideální příležitostí je. Ale bohužel mám stále problém s vyzvednutím, protože odznaky jsou k dispozici ve "výdejovém okénku" na adrese Gymnázium Evolution Jižní Město, Tererova 2135/17, 149 00 Praha 4, což je poměrně odlehlé místo a já tím, že stále ještě chodím do práce, nemám čas se tam dostat. Takže se ptám, jestli byste si někdo neudělal čas a během dne (mimo víkend!) tam nezašel odznaky pro Trasu vyzvednout. Nejdříve je ale potřeba předem domluvit dobu návštěvy. Aby tam zbytečně nevolalo více lidí, tak pokud se někdo ochotný najde, tak ať mi zavolá nebo napíše (třeba odpovědí na tento e-mail) a já mu dám kontakt, aby se tam domluvil.
  2. Upřesnění: volala mi Ivana Č., že prý jí volají lidi, co že je to za ty další oslavy na Stezce, které jsem avizoval v nedělním e-mailu, jestli ještě někdo další tam bude slavit narozeniny. No, jedno z toho to "narozeniny" budou (a já pevně doufám, že většina na to přišla). Ale samozřejmě, že to nebude nikdo ze členů Trasy (ten by se zcela jistě už přidal k té šestici čtyřistapětatřicátníků).
    Bude to výročí o desítku větší, než jsme slavili na Malé Stezce v roce 2011 u Slavonic. A ta druhá věc je, že nadcházející Stezka bude 100. Stezkou Trasy 14, to už uhodlo hodně z vás, koneckonců je to uvedeno i na webových stránkách. Ještě malé doplnění - protože na běžnou Malou Stezku by těch oslav bylo více než dost, tak tu hlavní oslavu rozprostřeme na dvě letošní Stezky, teď na jaře bude, abych tak řekl, intelektuálnější část, na podzim pak materiálnější část.
    A ještě prý padly i dotazy, kdo že patří mezi ty čtyřistapětatřicátníky, kdo je těch šest - no, psal jsem to v e-mailu 13. května a je to také uvedeno na webových stránkách u přihlášky na Stezku! Ahoj na Stezce.

Jizerky jedou, hou, hou » čt 20. května » MiMa

Segedínský guláš už se chystá, plnění pivního plánu zahájeno, v chalupě je teplo a venku je prima. Jo a pivo Skalák je super a ještě máme v záloze Svijany 450. Takže dobře.

Na Stezku ve čtvrtek » pá 21. května » JiVl

Ahoj, ve čtvrtek pojedeme na Stezku rychlíkem Berounka (směr Plzeň, Klatovy) do Kařezu.
Odjezd Praha hl. 10.13, Praha - Smíchov 10.21, příjezd Kařez 11.16 h, pro majitele Lítačky 65+ stačí označená PID jízdenka 13 Kč (7 pásem).
Z Kařezu pokračujeme busem odj 11.22 do Zbiroha (příj. 11.33),
bus navazuje na vlak, předpokládám, že vyčká případné zpoždění, další bus jede až 12.48 h. V jízdním řádu tato spojení: ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o.; Rokycany; 311 653 777, 725 100 725. Telefonní číslo pro objednání spojů na zavolání: 378 035 477.
Zbiroh - oběd restaurace Radnice nebo U Slunce, rodný dům J. V. Sládka, zámek - Slovanská epopej, další zajímavá postava Strousberg ». Pozůstatky Strousbergovy železnice (brdy.info), možná uvidíme z vlaku nebo autobusu.
Těškov - 4,5 km do cíle, Těškovská hospůdka - čtvrtek zavřeno, kontakt +420 732 508 167.
Ze Zbiroha nás čeká 14 km převážně lesem, předpokládaná trasa »

Na pátek navrhuji "horský" okruh 16 km (lze zkrátit), stoupání 341 m Radeč 721 m n. m. Brno 718 m n. m. (vysílač) zřícenina hradu Radeč 680 m n. m., vyhlídka Těškov (hospůdka) » mapa trasy »

Stezka » pá 21. května » IvČe

Ahoj stezkaři, v úterý 25. 5. musím poslat do Veselého Habru definitivní info o počtu ubytovaných i počtu polopenzí.
Pokud jedete v pátek, budete bydlet v chatičce a jíst polopenzi, tak mi psát nemusíte. Prosím o info, kdo přijede ve čtvrtek.
Také by se měli ozvat ti, kteří si to rozmysleli a nepřijedou vůbec nebo ti, kteří by ještě přijet chtěli a nejsou přihlášeni.
Jíst asi budou všichni.
My budeme v kempu od čtvrtka od 14 hodin.
Dřív tam prosím nejezděte. A vezměte si hotovost, karty v kempu neberou. >:-o

Jizerky jedou, hou hou - Zpráva » po 24. května » MiMa

Přátelé posílám zprávu z rychlé akce. Segedín už je hotový a fazolová polévka taky a je pátek poledne a první přijíždí Menťáci a tak Honza nafasoval do ruky sekyru a já s motorovou pilou krájím kmeny, ale zanedlouho se účastníci zájezdu začínají sjíždět a tak práce musí počkat a vítáme a vítáme a to je počasí, to se povedlo, bude sněžit, ne, nebude, ale je kosa, občas sprchne a vítr nafukuje plachty kolem Puebla, jakoby ho chtěl odnést, ale nám je tu dobře a Věra rozdala zimní doplňky a oheň hoří a špekáčky už se pěkně rozcapují a na ohni se hřeje v kotli segedín a pořád si máme co říci, a v chalupě je teplo, teploučko, ale kdo by tam lezl, když v Pueblu je pohoda a Zuzka nás informuje, že je to právě rok od akce Promor na norrisově boudě, tak to je prima výročí, to se musí zapít, ale už je jedna hodina v noci a musíme na kutě, neb zítra jedeme na cyklovýlet a je to neskutečné zvládli jsme dva prima výlety a stihli jsme to bez deště a ujeli spoustu kilometrů a nastoupali dost hodně převýšení, jó Jizerky a navštívili zahrádku na Šámalově boudě, kde teploměr konstantně ukazuje 0 stupňů C a na Severáku, kde taky nebylo teplo, že? a taky druhý den hospodu ve Zbytkách a zde jsme výrazně podpořili podnikatele – hospodského a byť jsme neměli hlad, tak jsme si všichni dali jídlo a to jsme věděli, že na nás v Pueblu čekají karboše. Po prožitém víkendu musím konstatovat fakt, že mám prima kamarády a jsme všichni proklatě mladí a to z následujících důvodů:
1) Překročili jsme o jednu třetinu pivní plán
2) Snědlo se úplně všechno…. to je neskutečné
3) Dlouho do noci se plynule hovořilo a zpívalo - ( hovořily hlavně ženy, že… )
4) Jezdili jsme na kole v proklaté zimě
5) Nikomu nic nevadilo a nikdo neremcal
6) Bylo veselo » fotogalerie »

Pozvánka na Stezku » po 24. května » JiBu

Ahoj milí borci, TAK zase vyrazíme v toulavých botách do kraje. K tomu by nám mohla pomoc naše pozvánka. Tak snad si vyberete. Na viděnou.
Zvadlo »
Oslavenci »

Na Stezku » út 25. května » AlPo

Ahoj, stezka se blíží, tak znovu opakuji mail. Jede vůbec někdo až v pátek? Dík za zprávu.

ALOHA - jedeme na kolo a moře 18.06. - 27.06.2021 » út 25. května » MiMa

Hola, hola, kololoď volá. Ještě mi zbývají 2 kajuty a loď bude plná. Ozvěte se mi, bude prima. Věřím, že v Chorvatsku bude tepleji a že se konečně zahřejeme. Z Vám známých kamarádů jede Nikotýn a Marcela, Jarmila a Luděk Ledvinovi, Honza Mentberger, Darina, Standa Mihulka, Ivana a Honza Minářovi, Dáša Matulová a samozřejmě Věra a já.
Důležitá zpráva: Včera bylo Chorvatsko přeřazeno na světle červenou barvu dle semaforu MZV. Významně se tím zjednoduší návrat do ČR, kdy nebude nutné podstupovat 5 denní karanténu. Poslední zprávy z Ministerstva zahraničních věcí hovoří o tom, že by Chorvatsko mělo být výhledově přeřazeno na oranžovou barvu dle semaforu MZV, což by znamenalo odpadnutí povinnosti podstoupit PCR test po návratu do ČR.
Info k lodi a cestě: Jedeme v červnu na cykloloď. Jedná se o aktivní cyklo – lodní dovolenou v Chorvatsku. V termínu 18.06. - 27.06.2021. Loď ALOHA na které se budeme plavit má maximální kapacitu 32 osob. Organizuji tuto plavbu a nabírám na ni pouze kamarády, kteří mají podobné zájmy jako já. Cyklo, poznání, zábava, kytary a nějaké to veselí spojené s pivem. Již jsem na této lodi několikráte byl a je to fantastické. Vždy je nejlepší, když na lodi je skupina s přibližně stejnými zájmy.
Kajuty jsou pro 2 osoby s klimatizací a sociálním zařízením, což beru jako nespornou výhodu pro naši věkovou kategorii. Stravování ve společné jídelně, stoly po 4 a 6ti lidí. Vaří fantasticky a to je možná slabé slovo. Doprava do Chorvatska a zpět luxusním autobusem. Trasy cyklovýletů jsou vždy navrženy v několika variantách, kratší a delší a je možno si vybrat. Také je zde možnost plavit se na lodi a na břeh nevystoupit. Večerní program - scházíme na zadní palubě, která je zastřešená a vybavená sezením, kde se dá každý večer hrát a pivo a víno se podávává z lodní hospody dlouho, dlouho, dlouho do noci. Hudba - Už jsou přihlášeny 3 kytary a 1x ukulele a 1x harmonika foukačka, každý další hudební nástroj vítán. Cena zájezdu je 20.450,-Kč na osobu. Níže je popsána nabídka, start Krilo Jesenice a konec Zadar. Podrobnosti o cestovce a fotografie lodi a zájezdu »
So: loď Krilo Jesenice - Pučišća - Bol, oběd na lodi, noc Bol (ostrov Brač) kolo Pučišća-Bol. Večeře vlastní.
Ne: loď dopoledne stojí v Bolu, odpoledne přesun do Jelsy (ostrov Hvar), noc Jelsa, kolo dopoledne okruh Bol (Bol-Zlatni rat- Čičio-Bol) odpoledne Jelsa okruh (Jelsa-tunel-Pokrivenik-Jelsa), večeře na lodi
Po: loď Jelsa-St. Grad, noc St. Grad (ostrov Hvar) kolo Jelsa - St.Grad, sv. Nikola, přístav Hvar a další, večeře na lodi
Út: loď St.Grad- Šolta ( Stomorska-Maslinica ) - Rogoznica, oběd na lodi, noc Rogoznica (pevnina) kolo dopoledne Stomorska-Maslinica, večer okruh Rogoznica
St: loď Rogoznica-(Skradin)- Šibenik , večeře na lodi, noc Šibenik (pevnina) kolo Rogoznica-Skradin nebo Rogoznica –Šibenik
Čt: loď Šibenik- Vodice- Slanica- Sali, oběd na lodi, noc Sali (ostrov Dugi otok) kolo dopoledne Vodice-Slanica odpoledne okruh Sali-Telaščica-Sali
Pá: loď Sali- Tkon-Preko (ostrov Ugljan), večeře na lodi, noc Preko (Zadar) kolo Tkon-Preko
So: loď Preko-Zadar, nebo Zadar. Přestávka bus – trasa kolo okruh Zadar- Nin- Zadar, okolo 18:00 odjezd

Ztracený ráj 25.5. 2021 » st 26. května

Ahoj všichni, včera jsme našli Ztracený ráj. Za slunečníky, které teď spíš slouží jako deštníky, jsme ho nemohli najít, a tak jsme si vypomohli jídelním lístkem. Na Pražském Montmartru – téměř v každé předzahrádce je hospoda - se sedělo hezky. Jen černí ptáci nad hlavou jsou snad ještě hlučnější než my. Když ženy po povinné hodince odkvačily domů, přisedli si noví bojovníci. Ale nakonec i my, poslední mohykáni, jsme nevydrželi do zavíračky v devět. Na tramvaj jsme došli za dramatických červánků.
Protože se zřejmě vidíme moc často (tento víkend na Stezce to ale bude fakt pravda), na zahrádky chodí sotva půlka lidí co před rokem, tak prodloužíme interval hospod na 14 dní. Takže další zahrádka bude v úterý 8. června. Kde? To se ještě uvidí. Můžete dávat tipy, přednost mají zahrádky, kde jsme ještě nebyli.

Kdo pak by se Bálu bál, když už se může, že :-) – 6. 6. v šest » pá 28. května » JiKuč

Pozvánka – Českomoravský SK TURAS, Ordinace Dr. J. Kučery, Relaxarte sanatorium & Rudolf Jelínek Vizovice - Museum Slivovitz a.s. zvou na konferenci a společenský večer s tancem: Mini TURAS (cim)BÁL v neděli 6. června 2021 od 18 hod v V Museu Slivovitz, U Lužického semináře 48, P1, Metro Malostranská, tram. 2, 12, 15, 18, 20 a 22.
Téma: Vliv hudby a humoru na zdraví a moravskou muzikou Floklor triem a Bratry Tesaříky.
Firemní akce proběhne dle opatření Vlády ČR a v 1. NP objektu. Připraveno občerstvení – každý na svůj účet!
Zdarma návštěva interaktivní expozice musea. Historie páleničářství na Moravě s ochutnávkou – tři valašské tapas a tři destiláty, (450 Kč/os platí Museum) – jedinečný zážitek s 5D realitou.
Fotoknížka Jiřího Kučery Fotografie v časech pravdy připravena!
Vstupné 100 Kč. Oděv uvolněný. Vítejte na hoj TURAS bále!