Slíbený recept na buchtu » út 1. června » MiŠk

Na přání mnoha účastnic víkendových oslav posílám opětně recept na moučník,který slaví tak veliký úspěch. S pozdravem "buchtám zdar!"
Mirkův jablkový perník

Pořádně rozmíchat a vzniklé lité těsto vylít do vymazaného pekáče. Na plech jsou potřeba 2 dávky. Peče se na 200 st. cca 20 min, kontrolovat špejlí!.
Po vychladnutí opatřit polevou

Přeju dobrou chuť!

Stezka » út 1. června » KaPr

Ahoj, posílám fotky ze stezky. Musím říci pár slov na vysvětlenou. Snažím se fotit bez blesku a v sále byly tentokrát nějaké divné poměry - červené stěny, k tomu zářivkové osvětlení. Zkrátka automatika tentokrát poněkud zklamala a výsĺedky byly barevně všelijaké. Barevné úpravy mi moc nejdou a proto jsem nepovedené fotky z interiéru raději převedl na černobílé. Zkrátka jsem volil menší zlo. Tak se nedivte tomu barevnému mišmaši.
V sousedním kempu jsme čistě náhodou natrefili na sraz starých felicií. Byla to hezká připomínka našich mladších let. Řekl bych, že jezdily ještě v době, když naše trasa vznikla.
Všem oslavencům ještě jednou všechno nej a zase někdy na viděnou.

Dozvuky 50. čtrnáctkové Stezky » út 1. června » JaVor

Ahoj všem, aby dokumentace nebylo moc málo, posílám svoje fotky z Volduch.
Ještě jednou děkuji Vláďovi a vám všem za krásný narozeninový den, který mám sice 5. října, ale oslavit jsem ho směla až nyní. A jsem šťastná, že s vámi, přátelé, se svojí skoro rodinou. TAK zase brzy ahoj.

Dozvuky 50. čtrnáctkové Stezky » út 1. června » VáUr

Taky děkuji všem. Tolik dárků jsem nedostal ani na jakékoliv Vánoce...

Co nás čeká » st 2. června » ZuVla

Ahoj všichni, protože spousta účastníků báááječné Stezky ve Volduchách ani nevěděla, že Vojanky budou, napíšu hlavně, co nás čeká.

O lavoru vím díky tomu, že my účastníci vycházek s Můrou jsme byli pozváni na včerejší zdolání K2. To nelze popsat slovy. Tak jen foto dokumentace. Přístupová cesta, pohled z horní terasy dolů, zezdola nahoru a pohled do dáli. Čtyřková hudba, tanec, západ slunce. Nakonec Čtrnáctka neudělala ostudu, na závěr večera zůstaly síly Čtyřky a Čtrnáctky zcela vyrovnány. Metro v Nepálu nejezdí, a tak Lenka už zase hledá noční spoje.

Ještě ke Stezce - ne fotografie » st 2. června » šéf

Ahoj všem, neposílám už žádné fotografie, jen v příloze pár věcí k proběhlé "soutěži".
Posílám mapu ČR », do které se měla zakreslovat místa zakódovaná do přesmyček. Zelenými kolečky je vyznačena jejich přesná poloha, červenými křížky pak tipy soutěžících (tedy v drtivé většině Jirky Vlacha). Zkuste si jen tak odhadnout, jak moc přesní byste byli vy.
Přesmyčky jednotlivých míst jsou pak uvedeny na třetí stránce v souboru „Soutěž »". Schválně tam, kromě příkladu, nejsou uvedeny správné názvy, aby si to mohli případně i ti, kteří na Stezce nebyli, vyzkoušet (jedná se o názvy zeměpisných míst, které mají určitý vztah ke Čtrnáctce - názvy vesnic, měst, hor, kopců, řek .....). Ale pro jistotu je to uvedeno na poslední stránce.
Dále posílám tabulku „Co na to Čtrnáctka »“. se všemi neutříděnými odpověďmi na anketní otázky, které jsem posílal speciálním e-mailem 13. května, tj. všem, kromě oslavenců.
Na otázky odpovědělo celkem 58 lidí (těm samozřejmě velmi děkuji). Všechny odpovědi jsem probral, sloučil podobné odpovědi do jedné (například odpověď "kořalka", "rum", "slivovice", "tekutý kartáček na zuby" do jedné souhrnné - "kořalka") a vyhodnotil nejčastější odpovědi. Výsledek je pak na prvních dvou stránkách v souboru "Soutěž". Jsou tam uvedeny všechny otázky, tedy ne jen ty čtyři, které jsme probírali na Stezce. Pod nejčastějšími odpověďmi jsem ještě uvedl takové "rarity", tedy odpovědi, které mi připadaly zajímavé nebo poněkud ulítlé.
V souboru "Soutěž" jsou za přesmyčkami ještě uvedeny otázky, které se dávaly soutěžícím na závěr, jeden tým si měl tipnout počet a druhý pak říct, jestli si myslí, že je to víc nebo míň.
Odpovědi jsou až na další stránce, aby si mohli ti, co na Stezce nedávali pozor nebo to už zapomněli a případně i ti, kteří na Stezce nebyli, zkusit svůj odhad.

Co nás čeká - třeba Blanická » st 2. června » šéf

Ahoj všem, Zuzana dnes, mj., napsala. „Už nám otevřeli hospody i uvnitř. Tak před letními zahrádkami bychom mohli a měli navštívit naši domovskou hospodu v Blanické. V úterý 8. 6. je Medarda, jestli půjde vše podle plánu, bude pršet a my budeme rádi, že máme střechu nad hlavou. Když tak v šest, ať můžete jít už v půl osmé domů.“
Netuším, jestli bude na Medard pršet, ale střechu nad hlavou bychom měli mít. Pivní bar v Blanické je na příští úterý zamluven a to na místě obvyklém. Jen je potřeba, abychom měli s sebou potřebná potvrzení a alespoň se tvářit, že dodržujeme povolený počet míst u stolu. Zamluveno je to od 17:30.

Letní cyklozájezd Korutany - Adria » pá 4. června » šéf

dravím účastníky zájezdu, tak jsem obnovil komunikaci s cestovkou. S realizací zájezdu počítají, všichni věříme, že na konci července už bude situace ještě příznivější, než je tomu dnes, minimálně stejná, jako v loňském roce. Do zájezdu je ještě nějaký čas, ale jenom jsem chtěl připomenout, že je potřeba nejpozději 1 měsíc před odjezdem zaplatit doplatek, tedy nejpozději do 24. června. Potřebné údaje máte uvedeny v přihlášce k zájezdu, kterou jste dostali koncem ledna. Ale pro jistotu: č. účtu 43-2161430297/0100, variabilní symbol je číslo zájezdu, tedy 211505, specifický symbol: vaše rodné číslo (celé, bez lomítka).
Pokud budete platit za dva a ta druhá (ten druhý) není vaše manželka (váš manžel) se stejným příjmením, tak to prosím uveďte do zprávy pro příjemce. Platit by se měla druhá polovina z ceny zájezdu, tedy 8.000,- za osobu. Máme nějaké změny, tak prosím náhradníky, které zatím cestovka nekontaktovala, vyčkejte, až se vám sami ozvou (pošlou přihlášku na zájezd). Pokud by se dlouho neozývali, dejte mi prosím vědět.

Stezka očima oslavence » čt 7. června » JiBu

Taková je Čtrnáctka!
"Ať ty roky kráčej klidně dál. Se Čtrnáctkou kdo by se jich bál!"
Borci, chtěl bych vám všem poděkovat za množství dárků a za fantastický večer, který jste mně a dalším oslavencům připravili.

Vítání léta ve Vojankách se koná » po 7. června » šéf

Ahoj všem, Přeposílám, zejména těm, kteří to ještě nedostali, informaci ohledně letošního Vítání léta. K tomu bych měl následující:
Mirda Hoza T3 je hlavním a jediným organizátorem akce, tudíž má právo si stanovovat podmínky pro vstup a je tedy potřeba je dodržet.
A já k tomu ještě dodávám, abyste v žádném případě NEZVALI žádné své známé, přátele a podobně MIMO okruh naší TRASY !!!! Byť jste tak v minulosti tak činili a dotyční už tam byli. Zítra v Pivním baru a hlavně příští týden ahoj.
Vážení, máme souhlas s Vítáním léta ve Vojanových sadech v úterý 15.6. od 19.00 do 24.00 za následujících podmínek:

  1. Dodržíme covidová opatření dané aktuálním zněním na Covid portálu /životní situace - kultura - společenské akce/
  2. Všichni opustí sady do 24.00 hod
  3. Budu vyžadovat od každého čestné prohlášení / vz příloha / které si můžete připravit předem.
  4. Více než kterýkoliv rok před tím budu důrazně vyžadovat, ústrojovou připravenost na ZAHRADNÍ SLAVNOST, modré džíny nejsou vhodné, krátké kalhoty povoleny ale musí ladit s celkovým ustrojením
  5. Nezvěte prosím nikoho, kdo s naším setkáním nesouzní a nebude připraven, zejména pak ustrojením, toho nevpustím.
  6. Všichni projdou vstupní branou s nasazenou rouškou.

Svobodu Bělorusku – koncert 8. 6. 18:30 » po 7. června » JiKuč

Nazdar kamarádi, zítra večer dorazí na Kampu exilová prezidentka Běloruska Svjatlana Cichanouská. Zároveň vystoupí běloruští muzikanti, kteří po loňských volbách museli svou zemi opustit a azyl našli v naší zemi. Je třeba se ozvat. Doražte.
Zároveň Míša Stoilová vytvořila krásnou knihu vzkazů pro běloruské občany, do které můžete napsat svůj vzkaz a povzbuzení. Úvod knihy:
Vážení běloruští přátelé, vůbec nám není lhostejná současná situace ve Vaší zemi a jsme šokováni posledními událostmi.
Velmi se obáváme o osudy Vašich vězněných spoluobčanů a o osud celé Vaší země.
Máme to štěstí, že jsme velkou část svého života vyrůstali už v demokratickém světě, zároveň však máme v živé paměti období nesvobody, okupace a útlaku, kdy jsme i my byli každým dnem nuceni žít ve lži a ve strachu.
Ty strašné věci, kterých se dnes dopouští Alexandr Lukašenko a jeho aparát v Bělorusku, nám hodně připomínají naši nedávnou a bolestivou minulost a je nám z toho smutno.
Proto cítíme povinnost Vám vyjádřit plnou podporu a dlouhodobě pomáhat.
I když je nám jasné, že naše vzkazy nesvrhnou totalitní režim Alexandra Lukašenka, pevně věříme, že alespoň symbolicky podpoří Vaši cestu ke svobodě.
Doufáme, že až tato kniha doputuje z exilu až k Vám do Běloruska, převezmou ji představitelé již svobodného státu.

Svobodu Bělorusku – koncert 8. 6. 18:30 » po 7. června » KaKu

Jirko, nechci se vnucovat, ale podle pravidel komunity se v korespondenční skupině Čtrnáctka označují maily, které nemají přímý vztah k dění ve skupině či na Stezce, zvláštním znamením na začátku Předmětu zprávy. Podle našich pravidel jsou to tři křížky, tedy "+++". Je zřejmé, že jsi zařazen jako člen, takže bys to mohl a měl vědět. Dovoluji si nesměle navrhnout, že by ses mohl tohoto pravidla v budoucnosti připodržet.

Svobodu Bělorusku – koncert 8. 6. 18:30 » út 8. června » LeJa

Hola, co se děje v Bělorusku je opravdu strašné a my máme štěstí, že naše země je toho ušetřena. Odpůrce Lukašenka je třeba podpořit. Vo tom žádná. Hnidopichovi Karlovi vadí chybějící křížky. Zdali mu taky vadí poměry v Bělorusku?

Svobodu Bělorusku – koncert 8. 6. 18:30 » út 8. června » KáVa

Také se nechci vnucovat, ale dovoluji si skromně podotknout, že JiKuč není členem Trasy 14, našich diskusí se neúčastní, takže do našich interních poštovních instrukcí je mu je mu nejspíš lautr… lhostejno.
Pro ty, kdo to snad neví: Jiří už asi čtyřicet let vede spolek TURAS a jen si prostě dosud zřejmě myslel, že trasa 14 je tak nějak "na stejné lodi“,jako jsou lidi kolem Turasu a nebo podobné krevní skupiny, jako TURAS... (myslela jsem si to i já, když jsem se kdysi v pravěku z Turasu do Čtrnáctky přesunula...a tehdy to vlastně tak i bylo. Inu, je to dávno...)
Nu, asi se ani nedozví, jak se mýlil, protože naši trasovní poštu a diskuse nejspíš nečte, a o tom, na čem jsme se před lety domluvili tudíž nejspíš nemá ponětí, proč by taky měl, mít, že?
Prostě jen do pošty Trasy 14 poslal pozvánku (jako to dělá už leta), kterou rozposlal dalším a dalším desítkám svých kamarádů a přátel, kteří o našem interním trasovním příkazu také lautr nic neví, vědět nemusí a těžko by analyzovali, co to jako má znamenat.
A na závěr si dovoluji připodotknout, že tomto případě šlo o pozvánku na KONCERT.
...a ještě si jen tak maně vzpomínám, kolik jsme do trasovní pošty už dostali pozvánek na nejrůznější podujatí svazu česko-čínského přátelství...(nebo jakže se ten zcela nepolitický spolek jmenuje). No nic.
V příloze zasílám sanitární sadu křížků, které je možno nouzově použít, pokud příště zase nastane situace, kdy do (takto těžce zkoušené) trasovní pošty přijde zase dopis od někoho nepoučeného.

Norrisova bouda - zpravodajství » út 8. června » MiMa

Tak jsme na Norrisově boudě vařili sedminásobnou krůtí polévku a Hardymu chutnala velmi.

Lhota 2021 » út 8. června » JiNa

Ahoj kamarádi a přátelé Lhoty zvlášť, Lhota bude ve dnech 9. – 11. 7. za dodržení aktuálních covidových opatření. Doufáme, že se situace nezhorší, tak aby nám to zatrhli. Pro všechny případy bude asi dobré vzít si s sebou doklady jako na stezku. Těšíme se na vás a prosíme ozaslání přihlášky s časem příjezdu. Jídlo a ubytování bude zajištěno, jako obvykle, počítejte s cenou 250,- Kč na osobu a den. Pivo mohu zajistit buď Kozel 11 za 20,- nebo Plzeň 12. za 30,- Kč. Do přihlášky prosím uveďte, jaké pivo preferujete. V případě parity zajistíme dvě pípy. Víno bude Veltlínské zelené 2 dcl za 14,- a červené Shiraz 2 dcl za 20,- Kč. Voda pramenitá ze studánky. Přivezte hlavně dobrou náladu a hezké počasí, bazén už čeká, dnes měl 30,5° C. Ze Lhoty zdraví a těší se na vás Zdenka, Jirka, Zuzanka a Matynka.

Svobodu Bělorusku » st 9. června » JiKuč

Díky Káťo... pobavil jsem se... Hezky jsi to vystihla :-) Budu dodržovat, co je třeba.
Koncert byl krásný i pí presidentka... Také lidi z Prahy 1 a Kníže (dostal mou knihu:) viz příloha.
Kampa byla opět Středem ale i Srdcem Světa, že...
Ostatně chci dát několika z Trasy 14 moji fotopublikaci...
(darem dostanou Vlaši, Vávrovi+JaVor určitě, ostatní si mohou koupit (350), mám jich hodně a něco to stálo...
Zdravím oplývejme...
A když budou příště tři cimbálky (2.7.) neudělám křížky ale třeba kouličky, protože ta muzika tzv koule má, že...

Svobodu Bělorusku – koncert 8. 6. 18:30 » st 9. června » VáUr

Skoro vše řečeno Káťou. Možná bych ještě dodal dvě věci: - na Trase 14 se kromě členů Turasu pohybují i členové Spasu a členové Nohybu - existuje i odvětvení diskuzeT14, kde se občas zůčastňuji, když se toho chápu. Chápadlo

Pivní bar v Blanické » st 9. června » ZuVla

Ahoj všichni, včera bylo všechno jinak. Předpovědi navzdory z Medardovy kápě nespadla ani kapka. A Vráťovi navzdory místo útulného doupátka v podzemí jsme trávili večer na zahrádce pod blankytným vinohradským nebem. Všechno ostatní bylo při starém: Chotěboř, která zvolna zmutovala v Hořický Jungberg (účastníci Milíčevse ho měli téměř povinně), příjemný pan majitel, se kterým jsme si vyměňovali turistické tipy, a pohoda. Seděli jsme souměrně u dvou stolů po sedmi, ano bylo nás přesně čtrnáct. Závěr večera u jednoho stolu a u malých odchodových piv.
Už v neděli jsme vítali léto s TURASem, Mirkem Hozou, se slivovicí a především s úžasnou cimbálovkou bratrů Tesaříků - těch z Bzence , ne z Dejvic. TURAS znak zapomenutý v hostomickém pivovaru a dovlečený JaVorem na Plešivec, se náramně hodil.

Povodím Střely » út 15. června » JiKo

Zdravím všechny vespolek, před dvěma lety jsem našel hezký itinerář cesty povodím Střely. Vypsal jsem si popisy míst a chtěl si je objet na kole. Dvakrát z toho sešlo, naposledy před čtrnácti dny na Stezce. Vyšlo to napotřetí. Z Prahy z Hlavního ve čtvrtek v 8:43. Zpátky v sobotu.
Itinerář v mojí verzi jsem připojil ». Dnes jsem domluvil otevřený románský kostel v Potvorově v sobotu. Manětín a Lukov jsem stihnul před dvěma týdny, takže tentokrát asi ne. Tak uvažte.

Hraní v Modřanech - úterý, 22. června od 18 hodin » út 15. června » IrKo

Ahoj vespolek, rádi bychom vás s Ivanem pozvali na další modřanské hudební soirée, které se koná v úterý, 22. června od 18 hodin u nás na Cikorce. Počítáme se začátkem v 18 hodin, najíždět můžete plynule od 17.00.
Hrají zkušení a oblíbení: Olinka Bláhová, Aleš Dočkal, František Kahoun, Karel Provázek, Petr Postránecký, Tomáš Rozsíval, Vladimír Švestka, Harry Vodička.
Na místě lahvové pivo, vína dvou barev, polévky dvou druhů, zelenina na dva způsoby a dvojctihodná pavlova. Příspěvek do kasičky jako obvykle. Prosíme o potvrzení účasti mailem do 18. června, těšíme se na vás!

Hraní v Modřanech - úterý, 22. června od 18 hodin » út 15. června » šéf

Taky ahoj, naprosto nic proti organizaci takovýchto akcí a zvaní na ně, ale bývá velice dobrým zvykem nepořádat akce v souběhu s jinými trasovými akcemi, v tom termínu je totiž pravidelná trasová slezina. Takže asi TAK.

Kuželna Horská 22. 6. » čt 17. června » ZuVla

Ahoj všichni, jen se připojuju k Vláďovu poděkovánív TAKové poště. Vítání léta byl báječný večer, kdy si TAK po dlouhé době, my Čtrnáctkáři naštěstí jen po čtrnácti dnech, uvědomili, jaké máme štěstí, že nám osud nadělil několik (desítek) dobrejch kamarádů.
A mám další dobrou zprávu. Vrchní pan kuželník nezvedal telefon, ale když jsem včera do Horské zavítala, bylo vše při starém. Hlučná společnost na terase, žatecké pivo a tlačenka uvnitř. Takže v úterý 22. 6. můžeme zasednout k dlouhému stolu už počtrnácté!!! Pan tvrdí, že bude mít otevřeno od čtyř, co kdybychom přišli už v pět?!? Jednak jistota je jistota a dlouhý stůl bude opravdu náš a druhak děvčátka, která už v osm nemají stání, s námi setrvají v družném rozhovoru aspoň o něco déle.
Konečně se nám podařilo po letech přijet do Brandova, kdy kvetou azalky. A tak posílám. Každé ráno při pohledu z okna jsem se lekla, že k nám přijeli na zahradu dopraváci.

Dva dotazy k cykločundru » čt 17. června » JaVor

Ahoj cykločundrovníci, prosím,

  1. kdo mi odveze batoh a kytaru? Díky za nabídku.
  2. Kestřa nám odřekla noclehy v bydlíku, zůstaly jsme tedy se Stáňou dvě. Tak kdybyste někdo měl chuť se k nám přidat, budeme rády. Samozřejmě nejen proto, že tím budeme mít chaloupku levnější.

Dva dotazy k cykločundru » čt 17. června » JaVor

Ahoj, bod 1. vyřízen, nabídka bodu dva trvá :-)

„Potůra“ Českomoravského SK TURAS Praha – Brno Ročník 43 Číslo 386 » so 20. června » JiKuč

Nejen, že je již skoro po všech oslavách, další až v létě, ale POtili jsme se v těchto dnech všichni, nejvíc asi chystači právě proběhlých počinů.
Pro cca 20 byl 27. - 30. 5. Odložený Přehod Krkonoš mládeže krasným jarním překvapením, navštíven mladými z Táborasu, také starými Rasy. Klasické trasy se spletly v cíli každý den. Potěšily bouda Moraská v pátek, Rasovna s kladivem+Novickou v sobotu i Krkonošská hospůdka v v neděli v Dejvicích. (podzimní – kolem 28. 10. hoj zas!)
V neděli šestého šestý v šest na Klárově byl TURAS mini (cim) bál, s prohlídkou rassáhlých prastor i podzemních - exkurasí Musea Slivovitz s koštem, rautem a muzikou. Po roce půstu přišlo cca 120. Kdo nebyl, tomu fota nenapoví nic. Avšak budou další cimbály tamtéže.
Víkend (11. – 13. 6.) na Velkém i pak na Malém Blaníku se spaním na zámečku v Elbančicích prochodilo i protančilo cca 20, v neděli ještě více i při koncertu dam z Alunaire v lese u kaple...
V pátek 18. 6. slavil Petr Herle 70 v Michli s několika desítkami dam a deseti (i maršály) z TURASu. Vše nej v lahvích, písních i mačetách…
V sobotu 19. 6. se konečně prolomily coviledy a do Maxskateparku Pragovka dorasila Liborovi (Hábovi) k 70 popřát cca stovka všeho věku většinou z RASu a TURASu, i Morava HOJně zastoupena. Vedras, jemné papu, nápoje, hudba, a plno kratkých scének – vše potěšilo Hábu i tři tajně slavící dámy. Podrobnosti vám povypráví sám (samy).
Tato úžasná maxi sešlost posloužila i posunu příprav všehoj, co nás čeká.

Skončily i jarní Učené Toulky: Vyšehradem, Ptactvo Petřína a poslední super byla 17.6. v noci - Za brouky roháči a plchem velkým…
A co bude nejen na Malé Straně v těchto dnech:
Připomínka popravy českých pánů (400 let) např. přednáška v kostele na Prádle a pocta na Staroměstském nám. Slunovratové akce 20.+ 21. 6. Pondělí 21. 6. večerní slunovratový koncert i společné zpívání k 400. výročí popravy českých pánů v Praze na Bílé hoře. Jan Kroča + zpívající kruh žen Alunaire. Začátek kolem 19h u mohyly.
Pondělí 18.-22:00 TAROT KLUB 015 - v Deli Maltéze
Úterý 22. 6. od 19 hod - kostel Na Prádle – Tradiční koncert Pepa Kocůrek a Pražský hradčanský orchestr.
Středa 23. 6. 18 hodin výroční členská schůze Klubu Šatlava z.s,
Rasběhal se Basket, bude 23. 6. a pak až od 14. 7. – středy 19-20 ve velké tělocvičně Sokola v Michnáči na Újezdě.
vRelaxarte Sanatorium: Johanka cvičí v Josefské Gym. 23. 6. 18-20 h, pak schůzka? Petra pondělky od 21. 6. ZŠ Karmelitská 18:30-20:30, červenec-srpen Sokol-Tyrš. dům Újezd: út 18:30-20:30+stř 18-20. KONEC LÉTA cvičíme na ostrově Lošinj v Chorvatsku cca 10 dní viz www.relaxartecentrum.eu (29.8.-11. 9. i méně) Císařské vzdušné lázně. Zatím asi šestnáct postelí se plní...
Čtvrtek 24. 6. - 18 - 22 h X. Prostřený stůl pro Konzervatoř Jana Deyla, Střední školu pro zrakově postižené a Nadaci Artevide... na Mlostrnském náměstí!
Pátek 2. 7. od 17 hod Museum slivovitz na Klárově & Martin Škodák zvou na Horňácký večer s cimbálovou muzikou Petra Mičky. Vstupné 250 Kč. Oděv volný. VITAJTE! (Metro a tram Malostranská).
Lasr minute: So-út. 3.-6.7. Polánka statek -penzion u Kutné Hory, i kratší pobyt. Kola, lesy, vody, vedle tvrz a pivovar Malešov + hrad Sion. 12 míst, 2-6 ti lůž. pokoje s vlast. soc. zázemím, kuchyně, postel 350 Kč. Jirkucka@centrum.cz)
INFO dostává, kdo se přihlásí: skturas@gmail.com. Přestane-li to chodit, ihned se hlásí zas. HOJ TURAS!

69 » ne 20. června » IvPa

Vážení, aby akcí v nadcházejícím týdnu nebylo málo, dovolím si oslavit i své 69. narozeniny, když je to takové kulaté číslo!
Vzal jsem si však k srdci šéfova slova o nevhodnosti souběhu akcí. Nebudu tedy rozbíjet jednotu trasy a pořádat samostatnou oslavu, jak jsem zprvu zamýšlel. Naopak! Zapiju to jenom tak v hospodě, pod záščitou pravidelné sleziny.
Přesto, že posezení proběhne ve stínu mnohem atraktivnějších akcí globálního významu (jako je například 22. červen - Mezinárodní den bez kalhotek), věřím, že si alespoň někteří se mnou v Horské připijete!

69 69 69 69 69 69 69 69 69 69 69 69 69 69
Večer jenom tak*

Ahoj všichni čtrnáctkoví členové a příznivci, chtěl bych své
nejkulaťoulinkatější 69. narozeniny
oslavit ve vaší krásné společnosti.

Kdo máte čas a chuť, přijďte v úterý 22. 6. na slezinu do Kuželny v Horské!

*) vysvělivky:
jenom tak“ neznamená jen pro členy TAKu (že bych si třeba chtěl u šéfa šplhnout), ale, psáno malými písmeny, obyčejné posezení v hospodě!
jenom tak“ není předepsaný dress code! Přijďte oblečení v souladu s povětrnostními podmínkami! A samozřejmě s aktuálními nařízeními vlády, pokud je ještě někdo sleduje!
jenom tak“ znamená holé ruce. Výjimka platí pro hudebníky! Hlavně žádné hmotné dary! Ivan Pažout 69

Pivo za 26 » ne 20. června » VrPe

Ahoj, zdravíe z pražské hospody, kde je dobré pivo za 26 Kc. Vrata & Vlasta

Pivo za 26 » ne 20. června » ZuVla

Tomu se říká informace za všechny prachy.

Pivo za 26 » 21. června » KaKu

Řekl bych, že starověká Sfinga pokládala daleko návodnější otázky, než dotyčného nakonec stejně sežrala.

Náborasová depesche (asi) XVI na Tažení (TransTURAS Rodnei II) » čt 24. června » JiKuč

Vážení, kdo by se chtěl připojit na horské akce - v létě a na podzim? (Stále ještě se spaním venku.) Staří odpadají, mladí stárnou, noví mohou být všehoj věku, že :-)
TURAS i když v ilegalitě se před zájemci neuzavíRAS...
Celoročně samozřejmě, jako již desítky let, možno chodit do tajných hospod, seznamovat se na basketu i nyní na tajči...
Náborově turasticky vždy působily veřejné (etapové výlety se spaním uvnitř)... KřivoPivokláty 2x ročně.
Další bude 15. – 17. 10. (Kamenice - Popelín) a třeba Přechody Krkonoš mláde, že (bude kolem 28. 10.)
tak neváhejte a ozvěte se včas... viz: Depesche (asi) XVI
Díky za přípravu Tažení (TRANSTURAS RODNEI II (poprvé jsme byli v roce 1975) Máme mapy, fotky i diáky…
Bude i schůze v pol VII/21- zřejmě po basketu (ve velké tělocvičně Sokola na Újezdě) ve středu 14. 7 19-20:00…
Zde bude možno předvést výše zmíněné. + přidat něco jistě rasumných rad, že. Konečně domluvíme i konec září + termín Cvičení, že.
Další sešlost bude jistě na Táborasu 10 dní před Tažením.

PS: Zde zpráva Jarase: Vážení na Hábově oslavě jsme se shodli na termínu letního tažení, a to konkrétně (asi) 16. - 24. srpna. Cíl je jasný, pohoří Rodnei v sev. Rumunsku. Společně s vlak. OB byla zjištěna tRASa vlakem: Praha-Budapešť (přes den 16. 8.), Budapešť-Becleanu pes Somes (noční lehátkový vlak), Beclean pes Somes-Dealu Stefanitei (místním vlakem ráno asi hodinu). Návrat stejnými spoji nespíš ze Sacelu. Pak máme pohodlných 5 a půl dne na překonání hřebene k Prislopskému průsmyku, případně můžeme jít ještě kousek dál. Trasa se bude samozřejmě upřesňovat, ale v hrubých rysech už je navržena. Prozatím to píšu užšímu okruhu zájemců, kteří o to projevili zájem, ale samozřejmě bude možné do rasšířit dále do Turasu.
Z hlediska rezervace místenek a lehátek by bylo dobré, abyste se závazně hlásili odteď cca do 14 dnů. Co se týče covidu, tak (zatím) není problém - do Maďarska to jde bez problému, do Rumunska taky - navíc v té době budeme už všichni nejspíš po druhé dávce.
V průběhu července bychom svolali alespoň jednu přípravnou poradu 14.7., po které budeme ostatní informovat o dalším. HOJ HORAS!

14. Kuželna Horská 22. 6. 2021 » čt 24. června » ZuVla

Ahoj všichni, v úterý jsme zahájili normální éru zahradních hospod - tedy v létě a ne ve 3 stupních, jako tomu bylo letos v květnu. Byli jsme počtrnácté v kuželně Horské. Ano, po čtrnácté. Pro nevěřícího šéfa – od první návštěvy v červenci 2008 pokračuje nepřetržitá řada návštěv až do letoška. Výroční účast byla víc než důstojná, sešlo se nás nakonec bez jednoho (jedné) 2 x 14. Obrazovou dokumentaci už dodali Kužel a JaVor, a tak já přidám pár jejich a pár svých rozmazaných fotek na doplnění. Protože v době kdy Kužel už posílal své album z vydařené Kuželny (jak mohl vědět, jak dopadne?), pokoušel se nás hostinský, zklamaný z porážky ve Wembley, vystrnadit z hospody. Ale zkoušel to na Věře, tak si tipněte, jak to dopadlo.
Ale popořadě. Začali jsme se scházet už po páté hodině. Když jsme obsadili oba velké stoly a vyjedli veškerý chléb, začal Ivan Pažout slavit své hezké kulaté 69. narozeniny. Franta obsadil hráčský stolek a do toho přišla Stáňa Dufková alias Poláková, která si včera zakoupila fantastickou halenku. Pak už si oslavenec užíval hříšný tanec. Bylo to tak poutavé, že Alla a Náměstci přetáhli svůj limit o 15 minut a odešli až ve čtvrt na devět! Tím pádem přišli o sexy šaty, igen i přřítele Dvorského. Nicméně po Praze se zřejmě mezitím rozkřiklo, že Ivan slaví, a tak přicházeli další a další. A Ivan se za panáka oddával tanci. Neteře mu tolerujeme, ale že bude lákat na griotku a hříšný tanec i žákyni základní školy, to už je na pováženou. Ale dobře to dopadlo, skončili jsme v kulisách karlínského divadla a pak asi ve třech narvaných nočních tramvajích. Metro ti zločinci stále zastavují už v jedenáct. Fotoalbum »

Uherské lázně 2021 » pá 25. června » Katalin – ZuVla

Ahoj, dvojnásobná máma Katalin se ozvala a nabízí:
Ahoj Zuzano, prosim te jak to letos vidite s Madarskem? Ja provazet moct nebudu, ale muze jet misto me Zdenicka, uz jsem u ni poptavala. Program a vse mohu pripravit. Doporucila bych Harkany, 3 noci s jednim nocnim prejezdem. Promyslete a dej mi kdyztak vedet. Krasne letni dny preji Provaznici
Tak se mi, zájemci, hlaste.

63. Stezka » so 26. června » šéf

Ahoj všem, sice jsme teprve před pár dny přivítali léto, přesto nebo možná právě proto, je potřeba myslet už na podzim, konkrétně na podzimní Stezku. Bude to již 63. Stezka TAKu, opět ji bude pořádat, resp. znovu ji bude pořádat Dvacítka. Takže:
Termín: 24. - 28. září, bude tedy od pátku do úterý (kdy je státní svátek)
Oblast: Jižní Čechy
Místo zakončení: Písek, areál letního kina
Nocleh: kemp Podskalí, Strakonice (po celou dobu Stezky budeme na jednom místě)
Nocleh máme díky dobrému tipu Jirky Vlacha a bude to opět stejné, jako už několik posledních Stezek, tedy v chatkách, na posteli a s lůžkovinami. Máme zamluven celý kemp, dvě chatky jsou čtyřlůžkové, 8 je třílůžkových a 7 pětilůžkových. Celkem je tam 19 paland, tedy pokud obsadíme celou kapacitu, což je 67 postelí, bude nutné najít devatenáct statečných, věřím, že se najdou, resp. jen 18 (protože jsem si jednu palandu už zamluvil pro sebe, aby mi ji nikdo náhodou nevyfouknul).
Nocleh je samozřejmě s polopenzí (večeře + snídaně). Ubytování vč. polopenze po předběžné domluvě by mělo vyjít na cca 360,- Kč za osobu a noc. Pokud budete mít strach, že bychom opět klepali kosu, jako loni v Ejpovicích, tak vězte, že v kempu jsou případně k zapůjčení topidla, případně je možné si vzít nějaké vlastní elektrická, ale samozřejmě počítejte s tím, že se bude muset zaplatit nějaký ten poplatek navíc za elektřinu. Jo, a pokud pojedete autem, tak se v kempu platí i poplatek za auto.
Zápisné na Stezku a poplatek za stezkový vlak zpět, pořadatelé ještě neurčili, až tak učiní, dám hned vědět spolu s pokyny k platbě.
No a teď to nejdůležitější:
Jana v nejbližší době zprovozní na čtrnáctkových stránkách přihlašovací formulář, takže prosím zájemce o účast na Stezce, aby ho, nejlépe během července, vyplnili. Vyplňte ho prosím zodpovědně a hlavně pojeďte na celou Stezku, při kratším pobytu se vám ubytování poněkud prodraží (při kratším pobytu se totiž platí za lůžkoviny a také zřejmě bude nutné zaplatit i za neobsazené postele). Začátkem září se musí do kempu nahlásit přesný počet, kolik nás bude, takže v září se už nepřihlásíte!!
Do Poznámky v přihlašovacím formuláři uveďte s kým byste případně chtěli chatku a jestli by vám případně nevadila palanda. Protože ze Strakonic do Písku to není úplně blízko, tak v úterý tam dojedeme vlakem, v září tedy ještě budu zjišťovat zájemce o společnou jízdenku na cestu na zakončení do Písku.
Přeji všem příjemné léto

Filmové tipy » so 26. června » StDu

Pěkně Vás všechny zdravím, začala jsem chodit do kina. Skvělé jsou dánský film Chlast s Mads Mikkelsenem, ten jsem už viděla podruhé, slovenský Služebníci, francouzský Žaluji, kanadský Ještě máme čas, francouzský Přípitek a ještě jednou francouzský film Moucha, černá komedie jak vyšitá, dánský Rytíři spravedlnosti opět s Mads Mikkelsenem.....vřele doporučuji. Přeji hezké léto popř. i s návštěvou kina.

Táta přivezl třešně ze Skuhrova » ne 27. června » MaVl

Ahoj, táta přivezl třešně ze Skuhrova. Jsou fakt pěkné - posílám vzorek, kdyby někdo chtěl příště pomoci se sběrem :-)

[TAK] Cesta jenom tam 21. – 22.8. - volná místa » po 28. června » šéf

Ahoj všem, těm, co nedostávají TAKovou poštu, přeposílám. Myslím, že se v minulosti také pár lidí ze Čtrnáctky zúčastnilo, tak kdybyste neměli na třetí srpnový víkend program ...... neváhejte. Je to dost dobrá akce. Vše potřebné je v příloze »
Přátelé, 16. Cesta jenom tam se blíží, snad ji už nic nezruší. Máme asi 10 míst volných, jsou-li v TAKu či na trasách ještě nějací zájemci, nechť se IHNED hlásí. Aby se vláček zaplatil, musíme ho zaplnit. A tak se chystám nabídnout zbylá místa mimo TAKové společenství.. Ahoj Ivan Fridrich T15

Aloha 2021 » po 28. cervna » MiMa

Povahy, většina z Vás neměla možnost využít krásnou plavbu po Jaderském moři na lodi ALOHA, tak Vás aspoň takto chci seznámit, jak se část Trasy 14 měla v Chorvatsku.
Sepsal jsem co mě napadlo, viz příloha a co jsem tak nějak stihnul vnímat a posílám také pár fotek, z té dovolené, která mi připadala, že trvala pouze jeden den.

ALOHA 2021 a jak jsem to viděl a zažil já, dovolená je za námi a je to jako mžiknutí oka a už nikdo neví, jak jsme se připravovali, že jsme tápali a nevěděli, jestli se pojede a jestli nebudeme muset zůstat v Čechách v zajetí Covidu a rychle se střídajících ministrů zdravotnictví a zmatených rozhodnutí naší vlády a na poslední chvíli sháníme certifikáty o provedeném očkování a nějaké PCR testy a do počítače tlačíme on-line formuláře pro příjezd do a odjezd z Chorvatska, no, teď nevím jestli to byly píčoviny a nebo kokotiny, nechám na posouzení Nikotina, a ten okamžik, na který jsem se těšil je zde a odjíždíme všichni na palubě Alohy plnou parou z Krila Jesenice vstříc slunnému počasí a Standa si drží led na tváři, protože mu vytrhla zubařka den před odjezdem zub a začíná lehce otékat a kapitán Mijo,dává panáka kořalky na přivítanou a oběd a průvodkyně Katka s Jarkem nás taky vítají a starosti s přípravou na dovolenou mizí v propasti zapomnění, neb to co následovalo nám neumožnilo pohledět zpět, to byl takový fofr, akce stíhala akci, a oni se na nás ti Chorvati taky těšili, protože, hned v prvním přístavu Milna na ostrově Brač, pro nás přímo u lodi připravili fantastický rockový koncert, tančilo se přímo na palubě a i střeše lodi, no ženský se rozjely, že se Aloha silně kývala a je s podivem že nikdo nespadl do vln Jadranu, a ráno, po probuzení jsme zahájili standardní dovolenkový program, ve zkratce snídaně, pak na kola a hned do kopce ašlapat a šlapat pak do moře a koupat a zase do kopce a tam bude taková malá šotolinka a zastávka v hospodě a nebo Studenac a lahváče a najít, kde kotví loď a přijet včas a hned zase do moře a koupat a večeře, no spíše se to dá definovat jako lukulské hody a na závěr ještě sladká tečka a pak projít si městečko, přístav, nebo omdlít a pak vzhůru na palubu a zde se nejdříve hovoří a každý se chce pochlubit co zažil, co viděl a všichni mluví skoro současně a bar v lodi funguje dlouho do noci, ale ten výčepní na lodi je nějakej divnej, i když nečepuje Kozla, ale Karlovačko tak má celkem velkou kliku, že jsme se na něj chlapi nedomluvili a nehodili ho do moře, protože, co ten Josiph s tou pípou a pivem dělal, no toto, má štěstí, že přežil, ale pak zvuk ukulele svolává hudbu a už se muzikanti přidávají neb to nemohou poslouchat a jsou tu tři kytary Jirka,Standa, Petr a basová kytara Honza a Simona s foukací harmonikou, to je veselo dlouho do noci a Velvary musel Nikotin zpívat dokonce po dva večery a Jirka rozjíždí pějme píseň dokola a dokáže zahrát všechny písničky, no neskutečné a dokonce plní přání i Vladimíra, sice jinou písní ale zase v cizím jazyce, no před půlnocí jsem tento týden nešel spát ani jednou a i když každý den Standa říkal, že se dnes nebude hrát, že se půjde spát, tak kromě jednoho večera hrál každý den a v přístavu Sali, dokonce v antikvariátu vypnul reprodukovanou hudbu a ohromil všechny přítomné hrou na klavír a sklidil bouřlivý aplaus, Petr s Hynkem, sehraná dvojka, nás všechny příjemně rozveselili písní, kde nás překvapili svou znalostí řeči zvířat a velmi zdařile je imitovali….no kapr, tak to byla bomba..a Honza to všechno tvrdil basou a sháněl texty a Simča foukačkou muziku podbarvovala a kdo chce tak zpívá a nebo jinak haleká a po každé písničce se lodí prožene mexická vlna, ale kromě těchto radovánek, také zkoušíme chorvatskou kuchyni a mořské plody a chuťové buňky se mohou zbláznit a pak ten den končí a on to není den, ale celý týden a vlastně celá dovolená a zaplatit, hmmm, to je čárek na účtu, peníze pryč a druhý den ráno beru ukulele a klobouk a sedám před loď a hrou na ukulele si snažím něco přivydělat na cestu domů… a daří se a poslední vycházka do Zadaru a památky a koupání a pak se nás v 19 hodin ujímají zkušení šoféři Karel a Karel a ráno jsme v Čechách a tak už jen vzpomínky a někdy příště Hoj a hoj

Campus Hybernská 29. 6. 2021 » st 30. června » ZuVla

Ahoj všichni, v úterý jsme důstojně zakončili akademický rok v Campusu Hybernská. Ty, co neodradil za průjezdem opuštěný dvůr, se ocitli na útulném dvorečku. Uzmuli jsme něco židlí, posadili se na jakési obrubníky a měli dobrou náladu. ZSV si k zeleninové polévce donesl i vlastní stoleček. Co ti mladí musí dneska vydržet. Nejdřív vernisáž. Umělkyně z Prahy? nám dokázala, že se houslím oprávněně říká skřipky a středoškolský profesor svůj román prohuhlal. A když mají mladí hlad, je jim nabízen v campu jen jakýsi hummus. Naštěstí se obsluze zželelo starých konzervativců, kteří trvají na mase, a ubalili nám nějaké tortilly, kde se mezi rajčaty krčily i kousky kuřete. Zato Sokolíci ze Zichovce v pořádku. Stylově čtyři piva v Hybernské 4. Pak se stolní společnost zvolna vyměnila. Na závěr si musím postěžovat. Zase nám lhali. Měli mít otevřeno do devíti, ale odcházeli jsme z rozveselené hospody za černočerné tmy. Do tramvaje jsme vpluli s prvními kapkami deště. Fotodokumentace ostrý Miloš a rozmazaná já.